Hrvatski Telekom

Throttling YouTube-a na mobilnoj mreži

Martin089 uto 22.10.2019 01:14

Pozdrav Bug ekipi, ovo je moja prva tema (iako redovito pratim i čitam forum). Isprike ako je tema već otvarana, ja ju nisam mogao pronaći.

 

Naime, radi se o HT-ovoj opciji Stream on, koja omogućuje gledanje YouTube (među ostalima) sadržaja bez potrošnje osnovnog prometa. 

 

U firmi su nam friško instalirali nove 4G repetitore, obradovao sam se kako ću moći konačno pogledati koji video u HD-u, no video strašno zastajkuje na rezoluciji većoj od 480p. Izmjerena brzina je oko 60Mbit downlink, 25Mbit uplink. Ista stvar se događa u stanu, gdje mjerim čak više od 200Mbit down.

 

Problem naravno nestaje kad se spojim na WiFi ili kada recimo uključim VPN, ali problem kod VPN-a je, pretpostavljam, što se onda troši promet iz tarife, a ne iz Stream on opcije.

 

Ima li netko iskustva s ovime? Bojim se da kod kontaktiranja tehničke podrške, ako i naletim na nekoga tko će me razumjeti, neće imati rješenje (radio sam tamo 4 godine pa znam kako firma diše).

 

Hvala na čitanju i pozdrav!

Marko :D ned 27.10.2019 09:36

Čitati mala slova prilikom uzimanja usluge!

 

2. Aktivacijom opcije iz točke 1. Pretplatniku će biti dodijeljen neograničen podatkovni promet za gledanje video sadržaja putem mobilnog uređaja ili tableta na mobilnoj aplikaciji za usluge HBO GO, Pickbox, YouTube, Netflix, MAXtv To Go i Google Play Movies u rezoluciji slike 480P. Pretplatnik može povećati rezoluciju Stream on usluge aktivacijom opcije Stream On povećanje rezolucije. Opcija se aktivira na zahtjev nema dodatnu naknadu i aktivna je do isteka kalendarskog mjeseca. Nakon isteka, pretplatnik ju može ponovno aktivirati ukoliko ima aktivnu Stream On opciju.

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=9491&rType=2

 

Martin089 uto 29.10.2019 13:18

Aktivirana je i Stream on opcija i Stream on opcija za povećanje rezolucije, naravno. No i dalje je problem isti, mjesecima. Sve iznad 480p zamrzava (naravno, preko WiFi i VPN-a ne). 

 

Poanta ovog posta nije da utvrdimo je li sve ispravno aktivirano, da li je možda greška na mreži, uređaju ili slično, nego da raspravljamo situaciju gdje HT blokira sadržaj veći od 480p, pretpostavljam kako bi sačuvao resurse. :)

Darian uto 29.10.2019 14:10

Znači ja sam ih vijao par mjeseci za to Stream-on povečanje rezolucije, jel rečeno mi je da mi se to samo od sebe aktivira i da mogu gledati youtube u punoj rezoluciji a na kraju je ispalo da moram sam aktivirati ali ne preko aplikacije (jel tamo stoji da je uvijek aktivirano) nego logirati se preko browsera i tamo aktivirati tu opciju. I sad to radi kako bi trebalo ali nekad čekam i po 3 dana da aktiviraju.