Hrvatski Telekom

Skorašnji istek ugovora mobilne pretplate

playjob pon 12.8.2019 13:04

Pozdrav svima, uskoro mi ističe tekući ugovor, te me zanima hoće li me T-Mobile-ovi djelatnici kontaktirati kako bi me zadržali da ostanem kod njih, te imam li i kakve pogodnosti ukoliko se odlučim i dalje bit njihov korisnik. Pretplata je trajala 2 godine, nikad ranije nisam bio njihov korisnik.

R36 pon 12.8.2019 13:09
playjob kaže...

Pozdrav svima, uskoro mi ističe tekući ugovor, te me zanima hoće li me T-Mobile-ovi djelatnici kontaktirati kako bi me zadržali da ostanem kod njih, te imam li i kakve pogodnosti ukoliko se odlučim i dalje bit njihov korisnik. Pretplata je trajala 2 godine, nikad ranije nisam bio njihov korisnik.

Zašto misliš da bi te trebali kontaktirat?? Šta si ti njima neki bitan korisnik?

 

Ako ne predaš zahtjev za promjenu operatera, neće tebe nitko kontaktirat. I dalje ćeš plačat istu cijenu, samo nisi ugovorno vezan.

 

Najčešće se ekipa ugovorno veže radi mobitela a ne tarife. 

 

Anđeo bez falinge pon 12.8.2019 13:10

samo ti lijepo šuti jedno mjesec dana nakon isteka ugovora pa će ti ponuditi povoljniju tarifu, Magentu i povoljni mobitel..

te cijene ne postoje na njihovim stranicama.

 

ako se ne jave, nazovi ih i reci da želiš preći kod drugoga operatera pa ćeš vidjeti kada agenti počnu zvati.

 

btw;

 

kada je već kolega napisao post kada i ja, samo bih rekao...

 

meni je istekla tarifa M koju sam plaćao 149 kn a sada imam novu M za 86 kn  (10 Gb i 2000 min. sms..prije 5Gb /1000) i Samsung A20 po 13 kn mj. na dvije godine...

 

mobitel sam već prodao za 800kn pa ti računaj.

miki1981 pon 12.8.2019 13:15
playjob kaže...

Pozdrav svima, uskoro mi ističe tekući ugovor, te me zanima hoće li me T-Mobile-ovi djelatnici kontaktirati kako bi me zadržali da ostanem kod njih, te imam li i kakve pogodnosti ukoliko se odlučim i dalje bit njihov korisnik. Pretplata je trajala 2 godine, nikad ranije nisam bio njihov korisnik.

 Ovisi...nekad zovu nekad ne. Ti si i dalje njihov korisnik nakon isteka obveznog trajanja ugovora osim ako sam ne pokreneš prekid usluge, ili prelaz na neku drugu mrežu, tek onda obično zovu da bi te zadržali...ali nekad ni to. 

Znači završetak obveznog trajanja ugovora ne znači i prekid ugovora za uslugu.

 

A što se tiče pogodnosti...često za vrijeme obveznog trajanja ugovora imaš neke dodatne pogodnosti koje ističu kad i obvezno trajanje, pa je moguće da će ti se prvi račun nakon što istekne taj period biti viši nego do sad...to možeš provjerit tako da vidiš kakvu si pogodnost dobio zbog sklapanja ugovora sa definiranim obveznim trajanjem.

Netko uzme mob pa ga otplaćuje, netko dobije smanjenu cijenu pretplate, netko dobije dodatne minute i/ili podatke...

ovisi o tome što je nekom momentu bilo aktualno kod određenog operatera.

 

Ja sam imao situacija i da mi je nakon isteka obv trajanja bilo bolje ostat i dalje kod istog operatera, na istom ugovoru, a imao sam i situacija kad su se u međuvremenu ponude mijenjale na bolje pa mi je bilo bolje preć kod drugog operatera, ili pak kod istog ali na drugu tarifu...

 

Tako da moja preporuka ti je da vidiš što ima koji od operatera u ponudi i izabereš si ono što ti najviše odgovara u trenutnoj situaciji.

miki1981 pon 12.8.2019 13:16
R36 kaže...

 

Ako ne predaš zahtjev za promjenu operatera, neće tebe nitko kontaktirat. I dalje ćeš plačat istu cijenu, samo nisi ugovorno vezan.

 

Najčešće se ekipa ugovorno veže radi mobitela a ne tarife. 

 

 Ovo nije nužno točno.

EDIT: ne mislim samo na pravopis 

playjob pon 12.8.2019 13:25
R36 kaže...
playjob kaže...

Pozdrav svima, uskoro mi ističe tekući ugovor, te me zanima hoće li me T-Mobile-ovi djelatnici kontaktirati kako bi me zadržali da ostanem kod njih, te imam li i kakve pogodnosti ukoliko se odlučim i dalje bit njihov korisnik. Pretplata je trajala 2 godine, nikad ranije nisam bio njihov korisnik.

Zašto misliš da bi te trebali kontaktirat?? Šta si ti njima neki bitan korisnik?

 

Ako ne predaš zahtjev za promjenu operatera, neće tebe nitko kontaktirat. I dalje ćeš plačat istu cijenu, samo nisi ugovorno vezan.

 

Najčešće se ekipa ugovorno veže radi mobitela a ne tarife. 

 

 Po tvom stavu vidim da si neki iskompleksirani tipić, taj problem moraš sam sa sobom ili uz pomoć psihijatra riješit.

Ma da? Meni se baš svidjela neka ponuda pa sam odlučio potpisat ugovor, isplativije mi je od bonova i uzimanja neke faking opcije. 

 

 

JohnFolds sub 11.1.2020 16:29

Prema mome iskustvu može ali i ne mora biti da će te kontaktirati zbog toga što ćes i dalje nastaviti plaćati mjesecnu rati usluge ali bez ugovorne obveze. Tek u slucaju tvojeg zahtjeva za raskidom ugovora njima ce u interesu biti da te zadrze i opet ti nametnu ugovornu obvezu, ali kao sto rekoh iz osobnog iskustva vise se isplati preci kod drugog operatera nakon zavrsetka ugovorne obveze jer oni uvijek imaju vece pogodnosti za tebe nego tvoh vlastiti operater sto je nazalost tuzno i zalosno!