Hrvatski Telekom

Problemi sa mobilnom mrežom (Android)

lukas909 pon 21.1.2019 14:58

Pozdrav,

 

imam specifičnu situaciju sa T-mobileom. Imam Samsung Galaxy S8 i otkako sam prešao na T-mobile, imam ovaj problem. Naime, samo kada sam na mobilnoj mreži, bilo koji video na Youtubeu, Facebooku, Twitch aplikaciji mi buffera, evezano koja je kvaliteta videa. Poruke na Whatsappu mi dolaze i po pola sata nakon što je poruka poslana. Signal mi je dobar, živim u Zagrebu, brzina interneta je odlična (200 megabita) što bi čovjek rekao da ne bi trebao imati ama baš nikakve probleme sa videom ili internetom općenito. Znači svakih 5 sekundi mi se video buffera i on učitava nešto i tako unedogled, bezbroj puta je mobitel skoro završio u zidu radi toga. Užasno iritantno. Kada sam na WiFi-ju koji je čak i nekoliko puta sporiji od moje mobilne mreže, nema problema, video se gleda u 1080p bez buffera. Zvao sam ih 5 puta već, mijenjao SIM kartice, poništavao mrežne postavke, sve, sve i ništa ne pomaže. Kažu mi, pa WiFi je stabilniji do mobilne mreže. Ovakve probleme na bivšoj mreži (Tele2) nisam imao. Ne mogu vjerovat da Tele2 ima bolju i stabilniju mrežu od ovih, stvarno ne vjerujem. Imate li vi kakvu ideju što da radim jer mi je mobitel doslovno beskoristan ukoliko nisam na WiFi mreži?

 

Hvala!

AF139 pon 21.1.2019 15:52

..ako je kućni net 200Mbps (vjerovatno optika) normalno bi bilo da mobitel koristi taj wifi , a kad si van kuće preostaje ti mobilna mreža sa njenim ograničenjima  prometom i brzinama , bar tako ogromna večina koristi.

5220 pon 21.1.2019 16:01

Imam isti problem vec dvije godine i izgleda da nema rjesenja. Jedino vjerojatno zamjena mobitela (S7) jer sam stvarno sve probao i izgleda da je to neko ogranicenje na samsungu ili u androidu.
Probao s istom karticom u drugom mobitelu, staroj Lumiji i na njoj nema kasnjenja poruka i sl.
Istu stvar mi sef ima na S8. Primjetim kad posaljem poruku na WA uvijek kad je mob na mobilnim podatcima jedna kvacica...
Inace poslovni korisnik T-coma. Inace iz podrske mi zenska odgovorila da je to normalno...

lukas909 pon 21.1.2019 16:28
5220 kaže...
Imam isti problem vec dvije godine i izgleda da nema rjesenja. Jedino vjerojatno zamjena mobitela (S7) jer sam stvarno sve probao i izgleda da je to neko ogranicenje na samsungu ili u androidu.
Probao s istom karticom u drugom mobitelu, staroj Lumiji i na njoj nema kasnjenja poruka i sl.
Istu stvar mi sef ima na S8. Primjetim kad posaljem poruku na WA uvijek kad je mob na mobilnim podatcima jedna kvacica...
Inace poslovni korisnik T-coma. Inace iz podrske mi zenska odgovorila da je to normalno...

 

Da, da, prokleta jedna kvačica xD Ne vjerujem da se ovo događa, da sam znao, ne bih nikada išao iz tele2. Namamili su me dobrom ponudom i sad sve te silne gigabajte nemam gdje potrošiti, katastrofa. Ista stvar sa korisničkom službom, vele: "sve je ok s naše strane, do vas je", objasnim im da se to na tele2 nije događalo (buffering, kašnjenje poruka) i da mi kažu na telefon da je jednostavno tele2 na temelju toga bolja mreža, onda se izmotavaju. Znači trebam se pomiriti s time... No comment... Probati ću na nekom drugom mobitelu, nema druge