Hrvatski Telekom

Problemi sa Hrvatskim Telekomom

ctodorov sub 11.1.2020 13:51

Kao što naslov teme govori, htio bih u ovoj temi iznijeti poteškoće na koje sam eto naišao. 

 

Ukratko ovo je prvi problem (Tekst iskopiran iz prigovora koji sam poslao HT-u 04. siječnja, i još čekam na njihov odgovor).

 

Naime dana 31.12.2019 godine u 11:37 sam zvao SZK da bih zatražio promjenu tarife, gdje mi je vaš djelatnik rekao da će se tarifa aktivirati do 03.01.2020 godine, jer ne može mi se idući dan aktivirati jer je neradni dan. Dana 02.01.2019 godine sam otišao do T-Centra u Slavonskome Brodu, da provjerim da li mi je aktivirana neograničena tarifa, gdje su mi oni rekli da zahtjev uopće ne postoji. Odmah sam zvao SZK, u 13:15, gdje je vaš djelatnik sa kojim sam razgovarao skorom 20 minuta, koji je rekao da će poslati zahtjev na nadređenog od tog djelatnika da se zahtjev realizira i ubrza. Navećer me je vaš djelatnik zvao i unio je podatke za zahtjev, gdje sam putem sms-a taj zahtjev aktivirao.
Dana 03.01.2019 godine sam ponovno zvao SZK u 14:31 da provjerim status realizacije usluge i vaš djelatnik mi je rekao da je tarifa aktivirana i da sam u neograničenoj tarifi. Ponovno sam navečer otišao do T-Centra, da aktiviram tarifu podijeli net i tamo su mi rekli da nemogu tu tarifu Podijeli Net aktivirati pošto sam na neograničenoj tarifi, iako mi je vaš djelatnik iz SZK 23.12.2019 godine rekao da ne bi trebalo biti problema da se ta tarifa Podijeli Net aktiviran kada prijeđem na neograničenu tarifu. 
Ponovno sam zvao SZK i putem mobitela sam aktivirao GIGABOX. Zato što mi se nikakva promjena tarife u neograničeni internet nije pokazala u aplikaciji, ponovno sam zvao SZK 03.01.2020 u 18:11 zvao i rekli su ma da mi je tarifa na neograničenoj tariif aktivirana, i da sam na njoj, ali sam mu rekao da mi u aplikaciji ne pokazuje. Koristio sam vaš besplatni 7 dana neograničenog interneta koji je upravo istekao 03.01.2020 godine. Isti taj agent u pozivu dok sam čekao i dok je provjeravao mi je rekao da mi neograničena tarifa će tek biti aktivirana sa 01.02.2020 godine. 
Tako sam ponovno i idući dan zvao SZK 04.01.2020 godine u 10:46 da bi mi vaš djelatnik rekao da je u procesu prebacivanja odnosno aktivaciej i da će mi tarfia biti aktivirana sa 01.02.2020 godine. 
Vrlo sam frustiran jer sam sada bez interneta, osim što koristim ovu tarifu na mobitelu, odjavio sam pokučni internet u TELE2 upravo da pređem kod vas da bih mogao koristiti vaše usluge, i sada ne mogu do daljnjega koristiti internet, ne mogu kontaktirati svoju obitelj u Njemačkoj zbog toga što mi se troše internet podaci iz tarife, ne mogu na youtube, ne mogu da koristim internet kao do sada.
Drugi je problem to što mi još nije aktivirana usluga GIGABOX.
 
Naime 03.01.2020 godine sam podnio zahtjev za realizaciju usluge GIGABOX (400 GB u Magenti 1), da bi realizacija usluge krenula sa 07. siječanj. Zatražio sam samo SIM karticu koja je stigla u četvrtak 09 siječnja oko 11:30. Donio mi je poštar i potpisao sam da sam je zaprimio. Zvao sam SZK da sam zaprimio karticu i pitao kada će kartica biti aktivna, kažu u roku od 24 sata ali i prije. i Tako ja čekam, i zovem navečer SZK da provjerim gdje je stalo, kažu da još od HPEXPRESS nisu dobili potvrdu da mi je kartica dostavljena. Ujutro zovem HPEXPRESS da provjerim jesu li potvrdili, ali nažalost sam bacio omot od kartice gdje stoji broj od pošiljke, pa mi nisu uspjeli provjeriti, zovem ponovno SZK i dali su mi neki broj od pošiljke, pa ja ponovno zovem nazad  HP EXPRESS i kažu nije to uredan broj pošiljke neka vam daju pravi broj sa dva slova i 9 projeva (Ja dobio sa 4 slova i nekoliko brojeva od SZK).
Ponovno zovem SZK i kažu da sada ne mogu ući u sustav da provjere te da bi inaće do pola jedan, jedan trebao HPEXPRESS potvrditi. Čekam ja do navečer, i ponovno zovem SZK, kažu oslati će požurnicu na administraciju. Ponovno sam ih danas zvao (Tri puta jer mi se razgovor koji je bio u tijeku 2 puta prekinuo), da bi mi iz SZK rekli da će vidjeti gdje je stalo i da pošaljem prigovor. Napominjem ja njima da je 46 sati prošlo otkada sam dobio sim karticu i da ja nisam kriv što čak ni oni u aplikaciji nisu potvrdili da su sim karticu poslali distributeru (Jer još stoji da je paket u procesu slanaj distruibuteru). Također im napominjem da u tarifi M mi je još ostalo oko 600 MB i da sam po tri puta aktivirao internet na 24 sata po 9 KN. Također sam im rekao da sam karticu provjeraavao u svom mobilnom ređaju i da nije aktivirana i da mi ne treba router jer imam od TELE2 koji je otključan.
Ovo je moje iskustvo, gdje čekam još da mi se aktivira GIGABOX usluga.
ctodorov pet 17.1.2020 20:42

Eto preksinoć mi aktivirali GIGABOX. Jedino što je sada problem to što ni na webstranici moj telekom niti u aplikaciji moj telekom ne pokazuje 400 GB nego 100 GB. Iz SZK kažu da kod njih u sustavu sve uredno piše i da je kod njih 400 GB. Kažu najvjerovatnije do apliakcije i da bi za par dana trebalo biti OK.

M0by čet 23.1.2020 18:32

4g mreza im se pokvarila jako u mjestu gdje ja zivim. Zvali smo sluzbu za korisnike, nesto su pokusavali poboljsat i nista nisu napravili. Zatim je i tehnicar dosao, ni on nista nije napravio.
DL nam je 3 mbps, a upload 15 mbps.
Do prije par mjeseci je bilo sve u redu. Ne znam sta im se dogodilo.

ctodorov ned 26.1.2020 10:33

Nažalost to se i kod mene događa, upravo tada kada sam i ja dobio poruku, signal mi je slabiji i brzina često varira. Rijetko kada imam stabilnih25-35 mb, sada pada pa bude i 5-15. Bio sam prijavio, ali kazu nema prijavljenih smetnji.

fer-de-lance ned 26.1.2020 10:48

To je sasvim normalno kod mobilne mreže, i zapravo ti je 5 Mbps puno ako je u vrijeme najvećeg loada, kad ima puno korisnika.

Meni kad se svi nakače padne na 1 Mbps, a kad nikog nema do 50, uz konstantne 4 crtice signala, Tele 2.

Kod T-mobile je još uvijek puno bolje jer nemaju pravi flat pa ljudi ne uzimaju kod njih mobilni internet, load se počeo pojavljivati od kad su uveli hibridni ADSL/mobilni, i sad bude sve gore i gore.

 

Pala_65 čet 28.1.2021 10:28

Ja imam problema sa Telekomom već duže vrijeme. Naime često se internetska veza zna prekinuti bez razloga, a ponovno pokretanje rutera nije pomagalo. Nakon upućenog poziva njihovoj službi rečeno je kako će se problem otkloniti kroz par dana i pogađate, nije. Nakon 2.poziva odlučili su poslati njihovog tehničara koji je izmjenio žice i postavio novi ruter. Prvih par dana problema nije bilo no već nakon tjedan dana sve je krenulo po starom. Odlučila sam da ih više neću zvati već samo otkazati pretplatu te se prebaciti na novog operatera. Zanima me ako mi imate koga za preporučiti. Na internet se spaja dosta uređaja(7-10) pa i to uzmite u obzir.

dmati1987 čet 28.1.2021 11:25

Uoravo presao s Max 3 na Gigabox, dobio 535-232 za 1 kn na ugovor na 2 godine...
Muslio sam bez ugovora, ali je cijena routera 1200kn...
Za sada internet radi odlicno, niti jednom nije doslo do pucanja veze, brzina konstatna, s Adslom sam imao 50mb/s, sada na mjestu gdje drzim preko 80mb/s, a da drzim na prozoru prema tornju (2km udaljenost) mi mjerio preko 100mb/s ...

funny games čet 28.1.2021 11:32
dmati1987 kaže...
Uoravo presao s Max 3 na Gigabox, dobio 535-232 za 1 kn na ugovor na 2 godine...
Muslio sam bez ugovora, ali je cijena routera 1200kn...
Za sada internet radi odlicno, niti jednom nije doslo do pucanja veze, brzina konstatna, s Adslom sam imao 50mb/s, sada na mjestu gdje drzim preko 80mb/s, a da drzim na prozoru prema tornju (2km udaljenost) mi mjerio preko 100mb/s ...

 Užas,navedeni ruter sam platio 700 kn preko iskona prije par mjeseci.

funny games čet 28.1.2021 12:10
dmati1987 kaže...
Ma znam, ali najbitnije da radi odlično, a 400GB mi je dovoljno...

 Da ali za te pare si mogao uzeti polovni huawei 818 koji spaja sve moguće kombinacije frekvencija za 4g+ brzine dok recimo ovaj 535 samo dvije.Ja sam se zajebao,trebao sam odma ovaj huwei 818 kupiti i biti miran i osigurati si bolje brzine.Kolega prodaje na forumu oko 1300 kn.

funny games čet 28.1.2021 16:22
dmati1987 kaže...
Ne bih nikad dao punu cijenu za njega, uzeo bih ga preko njuskala, ali ovako za 1kn prolazi, a net radi dobro...

 pa 700 kn novi uređaj,na njuškalu ga ne možeš naći ispod 500-600 kn.Ovako ga plaćaš 1200 kn...plus ograničen si samo na dvi kombinacije frekvencija kao i ja.