Lewis čet 26.9.2019 09:17
Mladen kaže...

Kad smo već kod autića, prošli mjesec je izašla Corona za Cinemu pa nakon što je stigla i licenca, malo "coroniziram" kolekciju.

Model je iz Forza serijala, malo presložen i prilagođen klasičnim render-engineima. Ručno modeliranje baš i nema šanse protiv 3D skenera i opreme kojom raspolaže ekipa iz Turn 10 Studiosa (osim ako nisi Lewis :)).

Hehe, scan je super ali nije svemoguc ;). Napravio sam ih nekoliko komada (Nadrazi mi je Aston MartinGT12) za Forza4 i jos neke igre iz scan-data, tako da nije bas ni skenirano odma spremno za upotrebu, pogotovo interijeri, tamo je tesko skenirati na taj nacin sa FaroArm skenerima pa treba jos puno vremena potrosit za interijere i kompletirani auto - ali sto jest jest na kraju je barem precizan ;).

Znaci ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=CWb7cCS16TM na 1m13 sec pocinje dio za ekipu s kojom sam radio (AcmeDC) na tim skenirmanim modelima.

Mladen čet 26.9.2019 15:29

Moraš ti imati prste u svemu :))

Da, jasno da i skenirani model treba dodatnu obradu i ručnu optimizaciju ali su glavne, karasterične linije karoserije točne, a to je kod auta najvažnije, par milimetara pomaka i to više nije taj auto.

Često su ovi potpuno "ručni" naizgled ok ali tek usporedbom sa nacrtima ili skeniram modelom se vidi razlika. Nekom nije bitno, a nekom tko umjesto skupljanja sličica, znački ili salveta skuplja 3D modele jest :).