Grafičke kartice

Rtx 2060 super - Problem

kristian0089 pet 13.12.2019 19:15

Kupio sam navedenu graficku pred 2 dana,montirao ,instalirao drivere i pokrenuo igru.Problem koji se pojavljuje je zvuk, zvuk slican kao kad se tetovirate ili brijete dovoljno glasan da iritira,pokusao sam na trenutke zaustavit i ventilatore ali i dalje se cuje zvuk iz kartice i to svaki put kad se pokrene igranje pa me zanima da li znate u cemu je problem, i da li mogu trazit reklamaciju.Graficka je kupljena u Futuri.Hvala na pomoci.

FileFicho pet 13.12.2019 19:35
kristian0089 kaže...

Kupio sam navedenu graficku pred 2 dana,montirao ,instalirao drivere i pokrenuo igru.Problem koji se pojavljuje je zvuk, zvuk slican kao kad se tetovirate ili brijete dovoljno glasan da iritira,pokusao sam na trenutke zaustavit i ventilatore ali i dalje se cuje zvuk iz kartice i to svaki put kad se pokrene igranje pa me zanima da li znate u cemu je problem, i da li mogu trazit reklamaciju.Graficka je kupljena u Futuri.Hvala na pomoci.

 Coil whine (progooglaj ako te detaljnije zanima). Normalna pojava kod jačih grafičkih kartica. Kod nekih modela je manje izraženo, kod nekih jače, obično je kod onih jeftinijih glasnije, ali nije pravilo. Rješenje ne postoji, reklamacije se priznaju samo ako je baš jako preglasno (i tada je opet lutrija hoće li kod druge biti slabije). Ili se privikni, ili prodaj i kupi drugu i nadaj se da će biti tiše. U krajnjem slučaju možeš kontaktirati Futuru.

SamoPitam3 sub 14.12.2019 01:54
birra kaže...

Što je sa onim da se sva roba može vratiti u roku od 15 dana? Nisam baš proučavao prava potrošača, al ako je prošlo samo 2 dana... Možda će netko znati više.

 Ne moze sva. Jedino ona roba kupljena na daljinu. Kod neke robe tipa software ili recimo narucene konfiguracije prema zelji niti tada, ali graficka kupljena na daljinu uvijek ulazi u to.

Sada sve ovisi o futuri, jer ulaze u rizik da im proizvodjac ne prizna garanciju na to.

 

hahhaajaads sub 14.12.2019 12:34
kristian0089 kaže...

Kontaktirao sam ih jutros pa smo se dog ,ugl izasli su mi u susret :)) Moje pitanje  je dali to krckanje moze napravit s vremenom neki veci problem ili se moze "naucit zivjet" s tim?

 Ma nece to napravit nikakav problem, jedino je eto nezgodno za usi... Sad ovisi, ak je glasno onda naravno da ce probat trazit reklamaciju ali ako je tiho onda neki nit ne priznaju garanciju iako bi to futura vjerovatno i prihvatila