ashcro sri 22.1.2014 19:53

pozdrav

 

ekipa, jel imate neke 3dmark graphics scorove s tim karticama, zanima me kako se skalira sa mojom non x verzijom clockanom na 270x

 

i clockate li nesto? koliko sam cuo ima izvrstan oc potencijal

mirzet1976 sri 22.1.2014 20:04
ashcro kaže...

pozdrav

 

ekipa, jel imate neke 3dmark graphics scorove s tim karticama, zanima me kako se skalira sa mojom non x verzijom clockanom na 270x

 

i clockate li nesto? koliko sam cuo ima izvrstan oc potencijal

Evo moji 3dmark na Powercolor PCS+ R9 270X, neznam moja izgleda nije neki clocker max ide 1200/1500 sve preko 1500 za mem je isti ili slabiji rezultat

 

http://www.3dmark.com/3dm11/7761272

 

http://www.3dmark.com/3dm/1837193

 

pa pokaži i ti svoje , neznam da su ove karte clockeri dobri pošto su već tvornički dobro nasvirane

ashcro sri 22.1.2014 20:58

sumnjam, mislimnda sve 270(x) koriste elpodu, i da je to radi manjih troskova proizvodnje, ali na tom dd kuleru bi trebalo drzat 1500, a i sam si rekao da vise nema smisla po pitanju performansi, uostalom core clock je bitniji za bolje performanse, zar ne?

p.s. mozda ti je do vaza vrm-ova il tak nes, opcenito zbog kvalitete komponenti, nisi dizao napon?

BoobZ čet 23.1.2014 18:00
mirzet1976 kaže...
de na napiši dal je stabilna imaš li kakvih problema sa njom dal se da clockati i i koj su ti neki max colckovi tvoji

stabilna je u svim igrama koje sam probao, BF4 na ultra detaljima included, nisam clockao van tih tvorničkih postavki, obično ne clockam ništa ali kad budem imao vremena poigrati se time postavit ću neke rezultate. twin frozr 4 hladnjak je iznimno tih i efikasan, load temp ne prelazi 60-ak stupnjeva a u idle bude čak i 25 stupnjeva. znači nema nikakvih problema sa karticom, ja super zadovoljan obzirom da sam prije ove imao radeon 5850 pa su mi i performanse show {#}

spookymulder84 pet 24.1.2014 19:29

Nedavno mi je stigla Asusova grafička R9 270X TOP CUII, i imam prilično velikih problema sa njom.

Uglavnom da skratim: kada upalim furmark, grafička dođe do 100% bez problema, a kada paralelno upalim i furmarkov CPU stress test, CPU se digne na 100%, a GPU pada na 35%!!

Furmark  GPU stress test bez CPU stress testa je na 200FPS-ova, a isti taj GPU test zajedno sa CPU stress testom  je tek na 56FPS-ova

Isto se dešava i kada u OCCT-u pokrenem power supply test. Probao sam 2 različita napajanja i isti su rezultati

Konfiguracija mi je u Moj PC

Battlefield 3 takođe fasuje: pada i do 40FPS-ova na LOW konfiguraciji.

 

Probao sam sa rušenjem sistema, update-anjem biosa i biosa od grafičke, sa starim driverima, sve najnoviji driveri za chipsete i za čega već ne su instalirani. Prvobitno sam imao Windows 8, pa sam probao Windows 8.1, pa sam sada trenutno na Windows 7

 

Ima li još neko ovaj problem, ili je baš poseban za mene??

mirzet1976 pet 24.1.2014 19:59
spookymulder84 kaže...

Nedavno mi je stigla Asusova grafička R9 270X TOP CUII, i imam prilično velikih problema sa njom.

Uglavnom da skratim: kada upalim furmark, grafička dođe do 100% bez problema, a kada paralelno upalim i furmarkov CPU stress test, CPU se digne na 100%, a GPU pada na 35%!!

Furmark  GPU stress test bez CPU stress testa je na 200FPS-ova, a isti taj GPU test zajedno sa CPU stress testom  je tek na 56FPS-ova

Isto se dešava i kada u OCCT-u pokrenem power supply test. Probao sam 2 različita napajanja i isti su rezultati

Konfiguracija mi je u Moj PC

Battlefield 3 takođe fasuje: pada i do 40FPS-ova na LOW konfiguraciji.

 

Probao sam sa rušenjem sistema, update-anjem biosa i biosa od grafičke, sa starim driverima, sve najnoviji driveri za chipsete i za čega već ne su instalirani. Prvobitno sam imao Windows 8, pa sam probao Windows 8.1, pa sam sada trenutno na Windows 7

 

Ima li još neko ovaj problem, ili je baš poseban za mene??

Isprobo sam to i isto se dešava i kod mene sa testiranjem sa Furmarkom ali kad smanjiš na 6 threads onda je 99%. A u Battlefield 3 na LOW (pošto si i ti bio na low) ne pada ispod 110FPS, na ULTRA detaljima GPU 1100/1425 i CPU 3.5ghz na stock70-80 FPS

spookymulder84 pet 24.1.2014 20:40
mirzet1976 kaže...

Isprobo sam to i isto se dešava i kod mene sa testiranjem sa Furmarkom ali kad smanjiš na 6 threads onda je 99%. A u Battlefield 3 na LOW (pošto si i ti bio na low) ne pada ispod 110FPS, na ULTRA detaljima GPU 1100/1425 i CPU 3.5ghz na stock70-80 FPS

Probao sam da u task manager-u da isključim zadnje dve jezgre za BF3, baš i nije radilo bolje.

U svakom slučaju ne kontam u čemu je problem :S

Vidim samo da imaš jebačču matičnu. Da li je moguće da je moja bottleneck?? Uopšte ju ne overclockam, zaključo sam ga na 17.5 multiplier (3.5GHz)

spookymulder84 pet 24.1.2014 21:29

nije pomoglo, a i kako bi kada GPU usage ne prelazi 55% :S

kako ti radi BF3 na Gulf of Omanu na 64 playera, tamo u blizini City i Construction objectiva?

a i čisto da znam, šta mislite šta pre može biti: nešto hardware-skog tipa, ili AMD treba da opravi drivere?

BoobZ pet 24.1.2014 22:13
spookymulder84 kaže...

nije pomoglo, a i kako bi kada GPU usage ne prelazi 55% :S

kako ti radi BF3 na Gulf of Omanu na 64 playera, tamo u blizini City i Construction objectiva?

a i čisto da znam, šta mislite šta pre može biti: nešto hardware-skog tipa, ili AMD treba da opravi drivere?

nisu driveri sigurno jer ja igram sa svojom BF4 na ultra bez problema, nešto je drugo u pitanju