Grafičke kartice

GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

CroAtTheTop sub 4.5.2019 22:29

Nisam dirao fan curve jer mislim da nema smisla posto je cooler grozan, ima samo 3 heat pipe setup, sve puno plastike tak da i nema kam ic zrak kak spada a i glasno je u 3PM kad krene rokat, jedino bi mogao 1% za 1C slozit ili jace ali nema poante kad ce zvucat ko turbina a ipak preferiram barem podnosljivu razinu decibela sto ovo nije nit na default, a jos k tome imam Define R5 koji upije koji dio buke, tak da stvarno mislim rijesit problem samo je pitanje hocu li se odvazit za aftermarket hladnjak ili dva ventilatora iako nisam siguran dal imam dovoljno tocaka na kojima bi ih mogao ucvrstit za graficku i cooler.

CroAtTheTop ned 5.5.2019 21:06

Jedino to mi je preostalo, sad imam +150MHz core na +0 voltage i 110% power limita sto rezultira na nekih 1960MHz kad ode temp na 82-83C gdje se "stabilizira" tj drzi vecinu vremenu uz pripadajucu buku. Iako i undervolt+overclock nije trajno rijesenje morat cu jednu od dvije opcije napravit kad tad..

Jakovp ned 5.5.2019 21:20
CroAtTheTop kaže...

Jedino to mi je preostalo, sad imam +150MHz core na +0 voltage i 110% power limita sto rezultira na nekih 1960MHz kad ode temp na 82-83C gdje se "stabilizira" tj drzi vecinu vremenu uz pripadajucu buku. Iako i undervolt+overclock nije trajno rijesenje morat cu jednu od dvije opcije napravit kad tad..

Ovo što si napisao nije strašno, taman je na rubu prihvatljivog

ansha ned 5.5.2019 21:22
CroAtTheTop kaže...

Trebas clockat pomocu krivulje (curve, googlaj to) jer onda mozes namjestit tocno sa kojim naponom radi na kojem taktu. Maksimalni takt namjesti na nekih 0.9V...

CroAtTheTop ned 5.5.2019 22:01
Jakovp kaže...
CroAtTheTop kaže...

Je prihvatljivo je dok nije ljeto i ako nije zahtijevna igrica, nesto tipa Witcher 3 ili Watch Dogs 2 na 144Hz pocne skakat na 85C iako me opce ne cudi koliko plastike ima na tako los hladnjak sam po sebi.

Probat cu undervolt i core+memory overclock mozda uspijem dobit isti rezultat na manjoj voltazi.

Jakovp ned 5.5.2019 22:37
CroAtTheTop kaže...
Jakovp kaže...
CroAtTheTop kaže...

Je prihvatljivo je dok nije ljeto i ako nije zahtijevna igrica, nesto tipa Witcher 3 ili Watch Dogs 2 na 144Hz pocne skakat na 85C iako me opce ne cudi koliko plastike ima na tako los hladnjak sam po sebi.

Probat cu undervolt i core+memory overclock mozda uspijem dobit isti rezultat na manjoj voltazi.

Probaj zamijeniti ventove, makni shroud i orig ventove i stavi 2 puta noctua 92 mm sa vezicima ili nečime. I naravno da ti je prozračno kućište. 

Bloodraven pet 10.5.2019 12:04

Pozdrav,

došao sam do 1080ti mini. Malo me muče temperature, znam da je 

to normalno za taj tip kartice ali me interesira da li tko od vas mjenja

termalnu pastuna grafičkama na području zagreba. Platio bi nije problem, jer se ne razumijem

u to. 

Hvala