ansha uto 8.10.2019 20:51
Jakovp kaže...
A tvoje je...

Uostalom napisao sam sazetak u koji nisi vjerovao, pa ako ne vjerujes pogledaj.

Taj "sazetak" sam, ocito, i komentirao. Mogao si mi linkat video koji dokazuje da je zemlja ravna, naravno da necu gledat bedastoce...

Jakovp uto 8.10.2019 21:30

E al nisam, nego sam ti linkao objektian review sa dosta grafickih testiranih na isti nacin. Ova trosi skoro isto kao referentna, a druge neref oko 20w vise.

Ne moras gledat i vjerovat, boli me briga, samo nemoj onda po forumu drugima propovjedati o hw.

ansha uto 8.10.2019 23:00
Jakovp kaže...
E al nisam, nego sam ti linkao objektian review sa dosta grafickih testiranih na isti nacin. Ova trosi skoro isto kao referentna, a druge neref oko 20w vise.

Koje druge? Jer strix-ica i gaming x npr. trose 50-60W vise od referentne...

The_Fichek sri 9.10.2019 01:13

Evo jos jedna usporedba:

https://www.youtube.com/watch?v=FoEuQFOjMtw

Ne treba se drzat HW unboxed ko pijan plota sto se tice toga da je MSI najbolja. Dosta su blizu sve te grafe u postu gore (ansha ignored). Zenska u videju npr. kaze da je Giga glasna ko MSI, slicne temp., a Strix joj se pokazala najboljom, ali i najskupljom izvedbom koju nema smisla kupovat. Steta kaj nije bilo Nitro u njenoj usporedbi, ali nema veze.

Mislim da se vecina moze slozit da je Giga 5700 XT vani best buy, a u HR Nitro. Nije mi bas jasna ponuda u HR (pol kartica fali, sve nerefentne 5700 XT blizu 4000kn), ali valjda ce bit bolje.

Rhodin sri 9.10.2019 17:01
Friday kaže...

Koliko sam napreskokce pogledao - obucena je do kraja videa??

E, to bi bio idealan koncept, strip-stream djevojka koja pametno prica, a postepeno se skida prema kraju videa. Cak bih onda i gledo neki od tih filmova... trenutno poslušam usput, ako bude dosadno isključim.

Ionako svi pričaju jednake bljezgarije koje pročitaš na tom's hardware u 10 minuta... da ne velim da ga svi jednako citiraju.

TibzzX sub 12.10.2019 09:53

Evo tebe opet s glupostima.

U više od pola igara u videu RX zaostaje za barem 10%, ali ti se držiš ovih par na početku u kojima je podjednak framerate.

Prestani jahati AMD-ov spolni ud i shvati da nema FineWinea na Polarisu.

Ako ti treba dokaz, evo ti nedavni test iz Vidija u kojem se vidi da nema razlike.

TibzzX sub 12.10.2019 18:35

Iskreno ne znam kome vjerovat ali znam da je uzaludno uzdati se u takve stvari koje ovise o hrpi faktora.

No vratimo se na temu, ima li tko od vas problema s overclockanjem memorije na XT? Mojoj je plafon 910mhz, a koliko vidim većina korisnika stabilno drži 950. Jesam li samo ja izvisio na silicijskoj lutriji?

mirzet1976 jučer 12:58
TibzzX kaže...

Iskreno ne znam kome vjerovat ali znam da je uzaludno uzdati se u takve stvari koje ovise o hrpi faktora.

No vratimo se na temu, ima li tko od vas problema s overclockanjem memorije na XT? Mojoj je plafon 910mhz, a koliko vidim većina korisnika stabilno drži 950. Jesam li samo ja izvisio na silicijskoj lutriji?

Kod mene isto 910MHz max a o 950MHz mogu samo sanjati.

HCgamingCRO jučer 13:25
mirzet1976 kaže...
TibzzX kaže...

Kod mene isto 910MHz max a o 950MHz mogu samo sanjati.

koja je memorija? vidim od kada je na trzistu da ugl micron memorija se kloka vise nego samsung sto mi je totalno cudno.

TibzzX jučer 18:15
mirzet1976 kaže...

Samsung se nalazi na ref. grafama (imam referentnu) i slabije se kloka a Micron na AiB.

I ja sam na ref. tako da je Samsung.

Na kojim postavkama držiš karticu? Ja sam nakon duljeg eksperimentiranja jezgru stavio na 1900, memoriju na 900 i napon na 1035. To mi je nakakav najbolji omjer performansi, temperature i stabilnosti.

mirzet1976 jučer 21:29
TibzzX kaže...
mirzet1976 kaže...

Samsung se nalazi na ref. grafama (imam referentnu) i slabije se kloka a Micron na AiB.

I ja sam na ref. tako da je Samsung.

Na kojim postavkama držiš karticu? Ja sam nakon duljeg eksperimentiranja jezgru stavio na 1900, memoriju na 900 i napon na 1035. To mi je nakakav najbolji omjer performansi, temperature i stabilnosti.

Core clock 2000MHz napon 1.1V , mem clock 900MHz napon 1.05V.