nixXxa sub 2.6.2012 01:52
lovac82 kaže...

Super je, samo tako nastavi.... nisam bas sve pratio, ali solidno je.

Slažem se sa time , največi problem korisnika cineme 4d je taj da ne nalaze rješenje za probleme tokom modeliranja zbog nedostatka tutorijala , ali ne onih "jednostavnih", tj . tutorijali bi trebali sadržavati mnogo kompliciranije scene i načine modeliranja .

KraljDrzislav pon 15.10.2012 20:02

Problem na koji sam naišao, pa mislim da bi ti mogao znati rješenje je da složim kameru i pomicanje i sve super radi u editoru, sve se miče i radi, a kada renderam ona mi renda sve kao iste sličice tako da se kamera nalazi točno ispred glavne scene (3D teksta) makar se ni u jednom dijelu pomicanja kamere, kamera ne pomakne na tu poziciju.

oly570 uto 23.10.2012 21:03
KraljDrzislav kaže...

Problem na koji sam naišao, pa mislim da bi ti mogao znati rješenje je da složim kameru i pomicanje i sve super radi u editoru, sve se miče i radi, a kada renderam ona mi renda sve kao iste sličice tako da se kamera nalazi točno ispred glavne scene (3D teksta) makar se ni u jednom dijelu pomicanja kamere, kamera ne pomakne na tu poziciju.

mislim da je kod tebe problem što nisi postavio u render settingzima frame range (raspon frame-ova za rendanje), ako si dobro napravio keyframe tj animaciju kamere nebi trebalo bit problema..

 

pogledaj sliku i postavi od 0 za početni do npr 90 za završni, kad puštaš animaciju u cinemi da vidiš u stvarnom vremenu, zapamti broj frame-a na kojem završava pokret kamere i to ti je završni frame..


uz postavke još odaberi tiff format i dobiješ (tiff sequence) i u neki folder da spremi, kad otvoriš sa iole boljim programom za uređivanje videa, animacije, odabereš prvu sliku i on auotmatski prepozna sve i eto ti savršene kvalitete..moš sa cinemom spremit odma kao avi video..al nepreporučam zbog loše kvalitete

i50 sri 24.10.2012 11:33

Mozda nije pravo mjesto za pitanje ali...

Ukratko, instaliram CINEMA 4D 12 bez problema, ali kada udjem u softver procesor mi radi 100% bez da ja ista radim u softveru. 

Zbog čega to i dali postoji neko rješenje ?

 

oly570 sri 24.10.2012 14:29
i50 kaže...

Mozda nije pravo mjesto za pitanje ali...

Ukratko, instaliram CINEMA 4D 12 bez problema, ali kada udjem u softver procesor mi radi 100% bez da ja ista radim u softveru. 

Zbog čega to i dali postoji neko rješenje ?

 

stvar je u nvidia driverima (ako imas nvidiu to je problem) probaj mjenjat verziju drivera i popravit ces to..davno sam sam čitao da su driveri krivi za toliko utilizaciju cpu-a a praktički ništ neradiš