Grafičke kartice

Trebam pomoć oko grafičke kartice

CANABIS uto 9.6.2009 23:21

Bok ekipo malo sam čitao po forumu i nikako se ne uklapam u sve to ja jako malo znam o komponentama za računalo pa mi je prijeko  potrebna pomoć,naime moja stera kartice ne može {ati radeon 2400}ne može više pokretati novije naslove igrica planiram je zamjeniti ali nemam pojma za koju stoga mi je potrebna pomoć da mi trgovac ne uvali nekakvu kojom opet neću moći ništa igrati treba mi kartica koja ce pokretati {ARMA 2 i slično} a da ne košta više od 600-700 kuna hvala svima koji mi pomognu

microman uto 9.6.2009 23:27
CANABIS kaže...

Bok ekipo malo sam čitao po forumu i nikako se ne uklapam u sve to ja jako malo znam o komponentama za računalo pa mi je prijeko  potrebna pomoć,naime moja stera kartice ne može {ati radeon 2400}ne može više pokretati novije naslove igrica planiram je zamjeniti ali nemam pojma za koju stoga mi je potrebna pomoć da mi trgovac ne uvali nekakvu kojom opet neću moći ništa igrati treba mi kartica koja ce pokretati {ARMA 2 i slično} a da ne košta više od 600-700 kuna hvala svima koji mi pomognu

 Slažem se sa postom iznad mijeg.HD4830 je kartica za tebe.No mislim da Armu 2 nečeš baš glatko igrat.Neznam koji proc imaš no moraš znati da za tu igru je potreban Core2 Quad da se igra glatko.A minimalno neki Core duo na 2,4Ghz.
Smille sri 10.6.2009 18:47

4830 je dobar izbor(uloženo/dobiveno kako cijenom tako i performansama), a glede nagovaranja trgovca na 3850(lagano odhebi) grafa poprilično zaostaje za prvo navedenom koja če odlično poslužiiti glede igranja.

Hyperion sri 10.6.2009 19:09

dado16 kaže...
ma proc ti je sasvim ok..pusti ove sta pricaju da nije ;)
 Nije preslab,ali neshvaćaš...
Sa recimo E5200 na 3,5Ghz i HD4830 bi dobio 50fps-a i malo framedropova, dok u paru sa Athlonom bi to išlo na 30fps-a i dosta framedropova pogotovo u igricama gdje je fizika dosta jaka/realna kao crysis,assassins creed,gta 4...
Tu je athlon loš,ali nitko nekaže da je on preslab, samo neće iskoristiti do kraja tu grafičku.

CANABIS sri 10.6.2009 20:56

Nije mi jasno ova grafička je pokretala craysisa koji je jako zahtjevan što se tiče grafike bez beda a sad mi šteka recimo kod {Terminator salvation,Arma 2 i sl..}možda nije u njoj problem, jer ja doista jako malo znam o svemu tome.

Smille čet 11.6.2009 11:50

Neznam zašto igru Crysis uspoređujete sa drugim igrama jer je ta igra poprilično neoptimizirana glede hardwera i svoje zahtjevnosti te su i višestruko jače i skuplje grafe štekale na njoj na max. postavkama.

Već sam negdje napisao da sustav treba biti izbalansiran podjednako kako bi sve fino i fluidno radilo bez štekanja.Nije bitno da se sva lova ulupa u slabi procesor i jaku grafu ili obrnuto jer se nedobije ništa s tim.

Grafa će te poprilično poslužiti i glede igranja je OK ali sve zavisi od tvoje zahtjevnosti i načina namještanja opcija u igrama te veličini monitora tj. rezolucije na kojoj igraš kao i drajvera koje imaš.

Sa nekim igrama če te postoječi drajveri poslužiti odlično dok sa nekim igrama trebaš iste promjeniti i postoji velika vjerojatnost da će druga igre radit bolje dakle može biti i do drajvera pa treba

 isprobati par solucija glede izmjene istih i prilikom mijenjanja obavezno sve počistiti Driver cleanerom programom koji će sve dobro počistiti i onda restart i nove gore pa probaj tako.