Grafičke kartice

Problem sa Sapphire HD 7850 2GB

JERY sub 21.4.2012 22:07

Pozdrav 

Da li je neko imao problem sa Sapphire 7850,sa najnovim drajverima (reinstaliranim nekoliko puta) u igrama gotovo svim jave se odredjeni artefakti

slabijeg inteziteta (eng.flickering) javljaju se poslije minut ili dva igranja.

E sad graficka je nova ,na ovoj konfiguraciji sam imao MSI 6850 sa kojim nisam imao problema na Win 7 x64,

tako da cini mi se da nije do napajanja (Thermaltake litepower 450W) posto stara  graficka je isto toliko trosila otprilike kao i ova(po specifikaciji)

 

Nasao sam na netu da su imali te probleme ,a neki su uspjeli rijesiti tako sto su presli na HDMI prikljucak(koji ja nemam na monitoru)

Mijenjao sam i vga kabal koji je spojen na DVI-VGA adapter i nista

 

Da li je neko imao ovih problema i ima li nekih ideja

 

 

 

 

JERY sub 21.4.2012 22:28

Imam i ja MSI afterburner ali samo da pratim parametre i da imam osd u igrama(temperaturai broj okretaja vent) posto ne planiram overklokovati

e sad nemam pojma,ima opcija u afterburneru mogu namjestiti da pomjeram slajder od Core,Memory clock ,a za voltazu nemam nikakva iscitavanja

MARKOZD15 sub 21.4.2012 22:29
JERY kaže...

Imam i ja MSI afterburner ali samo da pratim parametre i da imam osd u igrama(temperaturai broj okretaja vent) posto ne planiram overklokovati

e sad nemam pojma,ima opcija u afterburneru mogu namjestiti da pomjeram slajder od Core,Memory clock ,a za voltazu nemam nikakva iscitavanja

trebaš otključati kontroler napona u opcijama!

JERY sub 21.4.2012 22:50
itomic009 kaže...

 A jesi probao sa Sapphire Trixx programom. Samo pogledaj jel možeš dizat napon.

Trixx nemoze da prepozna karticu kako treba izgleda da treba biti u narednom periodu to rijeseno

moze se sa MSI After...

INace graficka je odicna brza i jako tiha i ne trosi puno(hehe)

samo da izdaju jos bolje drajvere posto je nova na trzistu

MARKOZD15 sub 21.4.2012 22:51
JERY kaže...

Trixx nemoze da prepozna karticu kako treba izgleda da treba biti u narednom periodu to rijeseno

moze se sa MSI After...

INace graficka je odicna brza i jako tiha i ne trosi puno(hehe)

samo da izdaju jos bolje drajvere posto je nova na trzistu

Promijeni podatke pod moj PC!

zoharbizo sub 21.4.2012 23:05
MARKOZD15 kaže...
JERY kaže...

Imam i ja MSI afterburner ali samo da pratim parametre i da imam osd u igrama(temperaturai broj okretaja vent) posto ne planiram overklokovati

e sad nemam pojma,ima opcija u afterburneru mogu namjestiti da pomjeram slajder od Core,Memory clock ,a za voltazu nemam nikakva iscitavanja

trebaš otključati kontroler napona u opcijama!

Kontroler napona(programabilni) se nemoze otkljucati, njega ili imas ili nemas.Ako nemas programabilni kontroler nista od voltmoda na laicki nacin.Eventualno moze otkljucati opciju podizanja napona.

MARKOZD15 sub 21.4.2012 23:12
zoharbizo kaže...

Kontroler napona(programabilni) se nemoze otkljucati, njega ili imas ili nemas.Ako nemas programabilni kontroler nista od voltmoda na laicki nacin.Eventualno moze otkljucati opciju podizanja napona.

Kako ne kužiš..

 

U opcijama MSi Afterburnera imaš opciju za otključavanje regulacije napona, programski je zaključan radi sigurnosti, a kada ga otključaš u opcijama i dalje nemožeš dizati napon znači da nemaš->Program regularni napon!

zoharbizo sub 21.4.2012 23:17
MARKOZD15 kaže...

Kako ne kužiš..

 

U opcijama MSi Afterburnera imaš opciju za otključavanje regulacije napona, programski je zaključan radi sigurnosti, a kada ga otključaš u opcijama i dalje nemožeš dizati napon znači da nemaš->Program regularni napon!

Hhaha naravno da kuzim, i znam da je zakljucan.Pojam program regularni napon ne postoji Marko, postoji programski regulator napona.

dery pet 27.4.2012 18:57
JERY kaže...

Pozdrav

INstalirao sam 12.4 Beta drajvere koji su skoro sredili sve,ima jos pomalo artifakta,

ali samo rijetko i ponekad.

Kada izadje finalna verzija bice izgledau u redu.

zašto beta kad su izašli finalni

191x7 pet 27.4.2012 22:03
JERY kaže...
191x7 kaže...

Kako nisu kad jesu. Provjeri opet, 12.4 su vani već nekoliko dana.

Da  ali za win7 x32 a za x64 jos nisu..

Pa de nemoj me u zdrav mozak, koristim ih otkako si izašli. Za Vistu x64 i 7 x64 su izašli kad i ostali.

Odi u ATI Catalyst temu, na predzadnjoj ili predpredzadnjoj stranici sam stavio službene linkove kad sam vidio da su izašli.

A to ima već par dana, mislim da je 25.04.

I da, lakše mi je bilo ovo sve napisati nego dati ti link jer da ti dam link ti ne bi uvidio da sam u pravu. Izvoli, traži.

itomic009 pet 27.4.2012 22:05
JERY kaže...
itomic009 kaže...

 Šta je na kraju sa grafom što se tiče dizanja napona ?? Jel možeš dizat ili nemožeš ??

Da moze se dizati napon sa MSi After....

  E to sam čekao {#}. Onda kupim tu HD 7850 i roknem ju na 1100 Mhz+ i miran sam za gaming poprilično {#}.

karlek10 pet 27.4.2012 23:09

ja imam 12.4 sa tom grafom, i nemam nikakve artifakte... bar nema u doti, just cause 2 i 3d marku...

 

zna netko zkj heaven bench baca error i zašteka dok ju do kraja clockam u CCC?

na stock i ne do kraja clockana prolazi bez grča.

Vlada011 pet 27.4.2012 23:29

I ja misli da je do drivera jel se meni desilo 1 ili 2 puta kada udjem u meni igre gde sa proslim driverima nije bilo problema, pa kada sledeci put ucitam igricu nema toga.

Zeza AMD bolesni ljudi totalno. 4 drivera od 12 pa nadalje su mi pokazala zasto se ljudi zale pre toga nikada nisam imao problem. Niti sada kada ubaci 12.1.

Zadnji dobar driver.

E sada ako bas imas neke artefake ono da seva trouglovi kocke, a se prelamaju non stop sa svim driverima onda odneses i trazis drugu.

itomic009 sub 28.4.2012 04:57
donator_bubrega kaže...
itomic009 kaže...

 

Šta će ti ona pored takve GTX560 Ti?

 

Jel ta Windforce?

 Je Windforce je grafa i odlična je. Uzeo bih HD 7850 zato što je osjetno jača kad se fino clocka i što ima 2GB memorije pa sam miran.