Grafičke kartice

Potrebna pomoć u vezi gpu a

kunof00 sub 21.10.2023 22:10

Zašto ne bi, kao svaki normalni forumaš, opisao detaljno problem i čekao raspravu i savjete?
Inače:
Zašto bi inkomodirao neznanca doma?
Što ako gpu spali dobronamjernikovu mb ili ili? Jel te se mora hraniti ako dođeš? Koliko treba da sam izađeš van bez da te se tjera i sl.?

Bero_ng95 sub 21.10.2023 22:36

Ajde prozvan sam i imaš pravo nisam naveo problem. Što se ostalog tiče nisam zato da karticu testira neki laik, i ako realno ovdje ima ekipe koja itekako znanapravit dijagnostiku.

Prije svega ljudski je pomoći izaći nekome u susret.

Trebaš bit retard da uštekavanjem i ištekavanjem uništiš sve po redu spalite sigurno nećeš, također da sam željan ića i pića nebi s tobom vrijeme gubio.

Bero_ng95 sub 21.10.2023 22:43

Ukratko sastavili komp monitor neda sliku. Radi se o gtx 1070ti  MSi armor .

Mijenjali hdmi kablove, mijenjali i od napajanja kablove ništa dead da se razumijemo svi hdmi su bili čitavi oba dva.

Zatim vadili ram probali sa jednom pločicom .

Nakon svega ubacili staru no name karticu koja ne traži naponski kabel sve šljaka. Čujem se s osobom od je kupljeno, gospon tvrdi da ju je testira prije i da je radila. 

Bio sam i danas se igrao jer mi vrag nije dao mira.

Baš iz tog razloga želio bih da se testira u drugoj konfi ako i onda ne baci sliku ona je dead, makar sam već 97 posto siguran da je. 

 

Bero_ng95 sub 21.10.2023 22:48

Ne moraš me tjerati van iz kuće/stana.

Vjerovao bih na riječ bilo kome kome bih ostavio karticu da je istestira. Za to vrijeme u bircu popio piće i čekao ishod.

Ako bi me pozvao kod sebe nebih odbio ipak ja sam taj koji traži uslugu. Znam da nas ima svakakvih ali lako se dogovore ljudi. Uostalom ako bi uspio ulaganjem uništiti karticu vjerojatno i sam utor od pcie zalomio tako da što nebi vjerovao u to da će se vratit u istom mehaničkom stanju.

Jacked sub 21.10.2023 22:54

Da to nije mozda overklokao neki maher preko automatike PBO positive pa je ta automatika nakucala IO i SA napone i preko PCIE ubila grafu.... 

Doduše sigurno nebude priznao, ali to je taj expertski nacin klokanja najvecih strucnjaka u amd klubu.

DISPLAY sub 21.10.2023 22:59

Malo glupo ali provjeri ima li kartica bios switch, ja sam jednom prilikom kupio R9 380X sa valjda najmanjim BIOS switchom ikada. Nije davala sliku na 2 konfe što sam isprobao, da bi na kraju skužio da je do switcha. Frajer koji mi je prodao je vjerojatno brickao jedan bios a switch prilikom ugradnje se prebacio na njega ili nešto u tome smislu, a i probajte BIOS resetirat na matičnoj za svaki slučaj.

Jacked ned 22.10.2023 13:41

Eto tocno kako sam rekao iznad. Fora je kak ovih najvecih zagovornika amd komponenata kada ljudi imaju problem nikad nema na troubleshootingu, pa intelaši moraju spašavat i radit dijagnostiku, a sve je kazu plug n play 

Bero_ng95 ned 22.10.2023 20:09

Nisam stigao mala isprika, samo dvi a radi bez drivera. Hdmi  nedaće sliku monitor mu nema dp a niti ima dp kabel niti nastavka. Ostaje vidit nakon dizanja sustava i instalacije drivera hoće li šljakat. Stvorio se drugi problem slika se bila ledila pa smo vadili bateriju i tada je šljakalo, međutim paljenjem xmp a ili disanjem frekvencije opet se ledi tako da je ostalo sve na auto. Nadam se da ćemo to kroz koji dan riješit i zatvoriti ovo poglavlje. 

Jacked ned 22.10.2023 22:38

Mah, ti su tu samo kad treba linkat nebitne vijesti i lupat gluposti po intelu. Imas na toj ploči BIOS flash probaj ako nisi zadnji BIOS stavit, isprobat ostale video ulaze na monitoru i eventualno ako ni to ne pomogne pokusat na TV spojit.

Matan223 uto 24.10.2023 07:35

A moj Markane (Bero) ti ne znaš jel bi pi.kio ili kakio. Jel ta konfiguracija za prodaju ili nije? Jel radi ili ne radi? Na čemu smo? Malo se prodaje, malo radi, malo ne radi, mijenjao bi, ne bi mijenjao, prodana, pa nije prodana. Znaš kako kažu, radio bi nešto a da mu ne uđe, tako i ti.

 

Ovdje si stručnjak, a s druge strane ti se ljudi smiju kada si stavio za koju cifru prodaješ navedene stvari, smiješno. Pokloni to nekome i riješi se muka, nije to za tebe (a pogotovo ne Ryzen).

Bero_ng95 uto 24.10.2023 13:11

Jesi li se ispuhao ako jesi, uistinu mi je drago da ti je moj primjer pomogao. Bilo je ovdje daleko većih stručnjaka koji su zapeli po par dana a imali uvijete doma za testirati. Na koncu riješenje je bilo vrlo jednostavno. Tebi hvala na pažnji!

Matan223 čet 26.10.2023 22:03
Bero_ng95 kaže...

Jesi li se ispuhao ako jesi, uistinu mi je drago da ti je moj primjer pomogao. Bilo je ovdje daleko većih stručnjaka koji su zapeli po par dana a imali uvijete doma za testirati. Na koncu riješenje je bilo vrlo jednostavno. Tebi hvala na pažnji!

Ne znam zašto misliš da sam došao da se ispušem, ali to što sam napisao je samo istina i ništa drugo, a od istine se pobjeć ne može. Kao što ni ne možeš pobjeći od toga da ovdje na bugu otvaraš temu za pomoć i ujedno braniš ljude koji su također kupili Amd da bi ga u isto vrijeme pljuvali, slučajnost? Meni nije jer opet u drugoj temi si kao kupio Am5 procesor i usput pitaš jel neka ploča dobra za Am5. Mislim da nije smiješno bilo bi tužno.

I iskreno problem je rješiv samo s tobom koji ne poznaješ materiju nije rješivo i "problema" će uvijek biti. Živio.

Bero_ng95 pet 27.10.2023 02:41

Kolega problem smo riješili a nije bio jedan već more ali riješeno je. Koliko znam materiju a ono znam ponešto neću se hvalisat. Što se tiče matične za am5 reda radi sam napisao to da nisam off topic. Hvala na komentaru i lijep pozdrav!