hahhaajaads pon 16.11.2020 19:32

Dok ti je temperatura 50 stupnjeva znaci imas onaj mod gdje ti se ventovi ne vrte u idleu. Najbolje bi bilo probat sam da namjestis vrtnju ventova i skuzit pri kojim brzinama se to dogadja (sumnjam da je to temperature), ali evo, za prvu ruku probaj ovo.

 

"Download GIGABYTE AORUS ENGINE (or your graphics engine) and choose the 'Active Fan' settings instead of the 'Semi-Passive'. That will keep the fans of the graphics card turned on, at lower speeds when you don't use it instead of turning them on and off, preventing the fans from doing the noise problem because they will never stop during your PC up-time. That fixed my GIGABYTE AORUS GTX 1660 TI problem. :)"

hahhaajaads pon 16.11.2020 20:25
Tornjo kaže...

sta je razlika to active fan i semi passive

 Upravo sta je rekao, semi passive ti je ovo sta sad imas, tj. u loadu i po potrebi ti se ventovi pale i hlade, active fan ti je da ti fan radi cijelo vrijeme (i kad si u idle).

hahhaajaads pon 16.11.2020 21:03
Tornjo kaže...

stavio sam temperatura je ista a kako pojacat brzinu na max kao kad sam u igrici da vidim zujil izvan

 Jel ima u tom programu za nastimat ? Ako ne onda skini msi afterburner i odma na prvom prozorcicu imas "fan speed".

Damir22 pon 16.11.2020 21:09

evidentno ti lopatice struzu po necemu....

 

msi afterburner instaliraj, imas opciju FAN, klikni da nije auto, pojavi se klizac, i onda ga pomici da vidis na kojem postotku brzine se pocme javljati zvuk, moze biti da vent nije centriran, pa se prilikom odredjenog broja okretaja malo ukosi i onda struze po hladnjaku.....

Damir22 pon 16.11.2020 21:21

88 je po meni malo previse, neznam za tu tvoju specificnu graficku, no....

 

sve preko 70C i to nakon vise sati ozbiljnog igranja ja nebih volio vidjeti na svojoj kartici..... mojoj je temp limit 85C, s time da vise od 75 je nikad nisam vidio da se zagrijala....

 

S jednim ventom nema velike srece, neznam kakva je situacija na prednjem panelu, ali barem 2x120mm za upuhivanje zraka, idealno 3x120 naprijed, 1x120 nazad i jos barem 1x120 s gornje strane, ako kuciste ima predvidjeno mjesto za ventilaciju na gornjem dijelu....

 

Cek, zauzece procesora 62% i temperatura 67C?

 

Koji je to cpu pobogu? Koja igra?

 

Mislim da ti je glavni problem neprozracnost tog kucista.....

Tornjo pon 16.11.2020 21:35

sad sam pojaco ventilator do kraja 100 kad se naglo pojaco kvrcnulo je malo i prestalo i temp je pala 43 pada polako a nikad niej toliko bilo i jace rade ventilatori nikad ovako nisu radili mislim mozda zato su u igri 90 stepeni??

Tornjo pon 16.11.2020 21:53

Kad udjem temp je 60 stepeni i lagano se dize do 70 i tako se tu vrti 

A procesor ryzen 5 2600 vrti se u gta v isto oko 68 stepeni nez trebal tu sta pojacat il je to okej.. ima iza ventilator sto izbacuje vruc zrak kao kad stavim ruku nije toliko jako nez trebal to pojacat.. 

 

I nez zasto je ovako niie se samo pojacalo mozda niie bilo auto pa uvijek na istom radio i kvrcaklo ono jer je pre vruce  bilo..  sad ne primjetim nikakvo kvrcakanje 

hahhaajaads pon 16.11.2020 21:55

Tebi treba drugo kuciste (ili mozda da probas stavis 2x 120mm ili 2x 140mm venta naprijed) i trebas detaljno provjerit tu grafu u svakim okolnostima. Znaci, kad je fan na 100% i u igri si, jel se cuje ista  i kolika ti je temperatura tad ?

Izzy pon 16.11.2020 22:01
Tornjo kaže...

primjetio sam kad sam u nekoj zahjtevnijoj igri da ventilator kao da cvrči ili je ovo normlano kad ga zaustavim drugi normlano radi nema taj zvuk temperatura u GTA V 75C u mirnom hodu 50C .. ispod video pa pogledaj te

 

https://youtu.be/gB0A-i5i6q0

 Imam isto hlađenje, samo na RTX 2060 Super i od početka mi se čuje takav zvuk. Da, to ventilator malo struže po plastici ili vibrira. Jer kada se vrti brže ne čuje mi se taj zvuk. Hlađenje inače nije nešto, ali je tiho (izuzev tog zvuka i ponekad tzv. "Coil whine-a"). Ljeti temperature idu do 85 °C.

ibme74 pon 16.11.2020 22:02
Tornjo kaže...

sad sam pojaco ventilator do kraja 100 kad se naglo pojaco kvrcnulo je malo i prestalo i temp je pala 43 pada polako a nikad niej toliko bilo i jace rade ventilatori nikad ovako nisu radili mislim mozda zato su u igri 90 stepeni??

 

Skini MSI afterburner i probaj nastimat fan krivulju ovako pa probaj onda