Grafičke kartice

GTS 250 kako dobiti zvuk preko hdmia?

toxic ned 26.9.2010 14:23

Ovako radi se o ovoj grafickoj kartici

 

http://www.123inkcartridges.ca/product/image/305175/medium/ASUS-GTS-250-DK-DI-1G.jpg?1272578738

 

dakle ima na sebi ugradeni hdmi,

 

e sad stvar je kompliciranija.. kada spojim lcd tv sa njom slika se pokaze ali nemogu dobit zvuk..

 

kod radeonke lijepo ima ati hdmi audio output i stvar je jednostavna da jednostavnija ne moze biti..

 

kako kod nvidie to funkcionira? ako se uopce moze dobiti zvuk sa nvidine graficke preko hdmia

 

znaci kabel je ispravan i sa jedne i druge strane je hdmi,,

RePlaY ned 26.9.2010 14:31

Kad pogledam sliku tvoje grafičke čini mi se da je tebi taj ulaz onaj crni ispod coolera gdje piše asus.

Edit: Pardom mislim da grješim sa slike se nevidi, pogledaj malo po njoj slično je konektoru za vent.

Edit2: Evo kako to treba izgledat u tebe (slika).

ihush ned 26.9.2010 14:32

-novi modeli nemaju kabel (kao ATI) dok stariji mora biti spojen s/pdif-out s MBO (ili zvučne). Kao i DVI-HDMI kabel ili adapter, nemaju svi spojenen sve potrebne pinove (koristi dobiven uz VGA).

 

spdif se obično nalazi međi PCI-utorima sa stražnje strane, sličan CDin.

toxic ned 26.9.2010 14:58

Ma ima driver , pa u koja 2 moram ustekat taj vrag?? to me zanima znam da je to spdif io al kazem prvi put to radim....

 

nego bio sam usteko u neka dva i zgasio mi se pc :D

 

tak da je bolje pitat da mi objasne u koja 2 vraga moram piknut ovo sranje

ihush ned 26.9.2010 15:12
igy kaže...
ihush kaže...

- 1 i 3

mislim da ne, graficka ima svoje napajanje,

 

uostalom tako ne moze spojiti ni da hoce

 -to nema veze s grafičkom ... nVidia je napravila čisti prolazni kabel. (nema ni audio drivera za taj model jer nije ničim povezan s VGA).

- svi konektori na PCu idu od 1.-crveni. Razlike su samo u broju pinova na zvučnoj (ovo je standardni 5/6 pin, dok ima i 2 ili 3 pinskih .. na kojima su upravo GND uklonjeni.)

toxic ned 26.9.2010 15:14

Ovak probavo sam sve ne radi mi neki norc radim krivo evo slike, kad sve nariktam u postavkama mi mora pidi odabrana spdif opcija za izlaz zvuka??

 

evo slika svih od kabela do ploce i grafe

 

i sad mi recite koji dio kabela di ide i koji norc krivo radim. eto mislim da sad imate sve potrebne informacije da rijesim ovu moju tegobu

igy ned 26.9.2010 15:17
ihush kaže...

 -to nema veze s grafičkom ... nVidia je napravila čisti prolazni kabel. (nema ni audio drivera za taj model jer nije ničim povezan s VGA).

- svi konektori na PCu idu od 1.-crveni. Razlike su samo u broju pinova na zvučnoj (ovo je standardni 5/6 pin, dok ima i 2 ili 3 pinskih .. na kojima su upravo GND uklonjeni.)

ovo je dvo pinski i bas zato sto je prolazni kable ne trazi struju, mislim da je to samo do uređaja koji nemaju s drugog izvora (ne tvrdim 100 posto ali mislim da je tako)

 

toxic mislim da nemas dobar kabel

Don Kihoty ned 26.9.2010 15:18

Jao komplicirate.

 

Dakle na grafiku znaš spojiti kabel?

Nemožeš fulati zbog konetora.

 

 

Na ploči je još lakše.

 

Orijentiraš se na pin koji ti je VCC odnosno +5V.

 

Prvi do njega ti je SPDIF, na njega priključiš crvenu žicu,

a crnu priključiš na GND kraj SPDIF konetora.

 

I to je to...

 

Dakle crvena = pin 3,

crna = pin 5

 

Kao šta je Igy rekao.

 

U CP-u od zvučne kartice namjestiš da je izlaz SPDIF, jer nVidija sa zvukom nema ništa,

zvuk dobijaš iz ploče na HDMI-u.

 

nVidija je uvela zvučni čip u grafičke tek u seriji 4xx,

trebalo im je mnogo godina, ATi to ima od serije HD, dakle HD2xxx.

 

nVidija = Infuzija, a ne kompromis.

toxic ned 26.9.2010 15:42

evo sredio sam zvuk, don je sve dobro objasni i uspio sam sredit..

 

nego ja sam radio po jednoj slici gdje onaj gdje ima samo 2 pina ide u grafu i taj sam uvijek stavljo u grafu dok sam onaj siri stavljo na plocu, medutim nikak nisam tog sirokog mogo dobit na tocne pinove jer ima jedan prazni tj block utor na sebi..

 

pa sam samo obrnuo kabel i proradilo je.

 

inace hvala svima na brzom odazivu..

 

ugl u ovom slucaju nvidia pusi k... nasprem atice koja ovo ima sredeno fenomenalno...

Don Kihoty ned 26.9.2010 15:57

Inače, SPDIF ima 4 pina kod većine drugih ploča.

 

Pogledaj ASRock, ASUS i MSI.

 

4 pin konetor, i to ovakav:

 

[o][_][o][o]

VCC  SPDIF  GND

 

Dakle orijentacija prema desno, nula je zadnja,

prvi do nule ti je SPDIF, a usamljeni je +5V.

 

Pogledaj si sličic:

 

toxic pon 27.9.2010 15:21
Don Kihoty kaže...

Inače, SPDIF ima 4 pina kod većine drugih ploča.

 

Pogledaj ASRock, ASUS i MSI.

 

4 pin konetor, i to ovakav:

 

[o][_][o][o]

VCC  SPDIF  GND

 

Dakle orijentacija prema desno, nula je zadnja,

prvi do nule ti je SPDIF, a usamljeni je +5V.

 

Pogledaj si sličic:

 

A zas je to kod mene drugacije? i koja je razlika?

toxic pon 27.9.2010 15:30
Don Kihoty kaže...

Kod Gigabytea je sve drugačije...

 

Razlika? Nikakva, samo ta da ti syebe život...

a jbga......

 

ma mrzim nvidiju :( samo zagorcavaju zivot bez potrebe..... dok sam ja skuzio jucer sta di kako prosla baba sa kolacima, kod atijevke lijepo roknem hdmi i to je to nis posebno netreba

toxic pon 27.9.2010 15:33
Don Kihoty kaže...

Sad i nVidija to ima u seriji 4xx...

 

Jest da kasne koju godinu sa tim,

al nema veze, bitno da su stavili MiniHDMI,

tako da moram koristiti adapter na HDMI... Jeeeeeej, vesekja..

nikad nisam skuzio taj mini hdmi, tj nisam se uopce zamarivo sa tim sitnim stvarima.

 

znaci ima mini hdmi i opet moras koristit adapter mini hdmi to hdmi?? al cemu to rade ak je to tako? sta nije bolje lijepo stavit pravi hdmi i aj bok

toxic pon 27.9.2010 15:42
Don Kihoty kaže...

Il nemaju mjesta na PCB-u, u što ne vjerujem,

nego idu na to da će miniHDMI biti standard, makar još nisam vidio LCD niti TV sa miniHDMI-om.

niti ja... cak niti monitor nisam vidio sa time .. mozda ne gledam dobro al jbga...

vipplah pon 17.1.2011 19:33

Evo nakon pomnog guglanja i proučavanja zaključih da i ja imam smrtonosnu kombinaciju GTS 250 kartice i HDMI spajanja na tv... Samo što nemam taj S PFID kabel (valjda mi ga nisu ni dali uz grafu, bitno da sam dobio one kartonske 3D naočale kao iz Mikijevog zabavnika 1989 :)) E sad i da ga nabavim da ga brat bratu ja ne vidim gdje bi se to trebalo spojit na moju matičnu. Jel moguće da matična nema zaj ulaz, a ako i nema šta mi predlažete? Radi se o http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/content.php?S_ID=380

Skenirao sam manual koji je došao sa grafom, a sad mi je još manje jasno. Napominjem da nisam baš neki hacker, ali solidno znanje o kompovima posjedujem. Mislim da sam skužio gdje bi trebao bit taj ulaz na grafi, al stvarno ne znam gdje da ga spojim na grafičkoj. Molim pomagajte jer sam već lud od istraživanja i guglanja, a pljunio sam 3500 kuna za TV i još 100 kn za HDMI kabel te obećao djevojci da ćemo od sada gledat filmove kao carevi, a ne kmetovi!

athlon64 pon 17.1.2011 22:14

da ne otvaram novu temu moram nesto pitat , moja gtx 285 nema hdmi , ima 2xdvi i s video ali imam taj spid-if kabel , dobio sam s njom i mogu je spojit u ploču , jel to znaci da ako bi stavio adapter na dvi i onda spojio hdmi da bi imao zvuk ?