Grafičke kartice

BFG 9800GTX OC vs GAINWARD 4850

mtopol pet 16.1.2009 17:34
miks kaže...

Zanima me koju od ove dvije grafe uzeti.Koja je bolja za igranje,overclock,....koja se vise isplati uzeti(dole slika)

 Ja bi uzeo ovu Gainward HD4850, imaš je u vemil-u za 1085Kn, ali više se neprodaje s single slot coolerom nego sa custom coolerom, koji ju pristojno hladi i nije bucan, s druge strane nije loša ni ova GF9800GTX koja je tvornički OC-ana, GF je malo brza od Radeona na nižim rezolucijama i bez AA i AF, a Radeon je brži na višim rezolucijama (1650X1050) s uključenim AA i AF. evo slika ove Gainward-ice kak ubiti izgleda...
Juventus 4ever pet 16.1.2009 18:30
miks kaže...

Zanima me koju od ove dvije grafe uzeti.Koja je bolja za igranje,overclock,....koja se vise isplati uzeti(dole slika)

 kratko i jednostavno 9800GTX... Razlozi : sve je više MTB igra, manje gubi na vrijednosti, nemaš hebade s sriverima i CCC.
fanspeed sub 17.1.2009 21:46
mtopol kaže...
miks kaže...

Zanima me koju od ove dvije grafe uzeti.Koja je bolja za igranje,overclock,....koja se vise isplati uzeti(dole slika)

 Ja bi uzeo ovu Gainward HD4850, imaš je u vemil-u za 1085Kn, ali više se neprodaje s single slot coolerom nego sa custom coolerom, koji ju pristojno hladi i nije bucan, s druge strane nije loša ni ova GF9800GTX koja je tvornički OC-ana, GF je malo brza od Radeona na nižim rezolucijama i bez AA i AF, a Radeon je brži na višim rezolucijama (1650X1050) s uključenim AA i AF. evo slika ove Gainward-ice kak ubiti izgleda...
 ja bih isto uzeo HD4850..jeftinija je..a performanse su tu negdje. imam navedenu grafičku-Gainward HD4850.
Juventus 4ever sub 17.1.2009 23:07
Laf ned 18.1.2009 02:17

Nvidia ima bolji potencijal u overclocku i manje se grije negdje do 50 c a ati i do 85 c. Također je većina igrica optimizirana za Nvidiu tako da i na fizički gledano lošijoj grafičkoj kartici nvidia daje bolje rezultate. Nadalje driveri su puno bolji kod Nvidie i s vremenom podižu preformanse grafičke kartice a moram napomenuti i podršku za physX kod Nvidie. Općenito gledajući na sintetičkim testovima je bolji Ati ali u igrama je često boja Nvidia.

mtopol ned 18.1.2009 02:32
Laf kaže...

Nvidia ima bolji potencijal u overclocku i manje se grije negdje do 50 c a ati i do 85 c. Također je većina igrica optimizirana za Nvidiu tako da i na fizički gledano lošijoj grafičkoj kartici nvidia daje bolje rezultate. Nadalje driveri su puno bolji kod Nvidie i s vremenom podižu preformanse grafičke kartice a moram napomenuti i podršku za physX kod Nvidie. Općenito gledajući na sintetičkim testovima je bolji Ati ali u igrama je često boja Nvidia.

 S koje ti planete dolazis??? Zaboravio si reci da je ATI jeftiniji, da ima podršku za DX10.1, ima ATI stream tehnologiju, referentni modeli se griju dosta, ali se sada u ducanima više neprodaju, nego s kvalitetnim coolerima koji drže karticu na 30C idle i 50C load. Kaj se tice drivera, Ati mozda radi osije drivere,ali zato svaki mjesec izda nove drivere koji poboljsavaju performase i ispravljaju greške. Prije bi reko da je Nvidia bolja u sintetičkim testovima a ATI u igrama, pogotovo na višoj rezoluciji i s uključenim AA i AF. Naravno da pod NVIDIU u ovom slucaju mislim za GF9800GTX , jer novi modeli GTX 260, 280, 285 i 295 su brzi od atijevih predstavnika
Laf ned 18.1.2009 03:23

Točno je da ATI ima podršku za DX 10.1 ali su i razlike između DX 10 i 10.1 nezamjetne a  temperatura niti kod najskuplji modela Ati grafičkih kartica nije toliko niska koliko si napisao (u stvarnim uvjetima) dok kod Nvidie je što joj i daje puno bolji overclockin potencijal čak i preko 30% dok je to kod ATI-a od 10-15%. Što se tiče ATI stream tehnologije tu ćemo tek vidjeti kako stvari stoje pošto je tek u 12 mj izdana podrška u driverima za istu i to samo za seriju 4000. U nekim igrama je bolji Ati ali kao što sam već i rekao kada pokreneš igru (kod dosta igrica) dobiješ logo Nvidie što znači da je ista optimizirana za Nvidiu i u takvim igrama je najčešće nvidia i bolja.

Na kraju mogu reći da su naveden kartice poprilično slične i da je subjektivna odluka koju češ uzeti,

mtopol ned 18.1.2009 04:46
Laf kaže...

Točno je da ATI ima podršku za DX 10.1 ali su i razlike između DX 10 i 10.1 nezamjetne a  temperatura niti kod najskuplji modela Ati grafičkih kartica nije toliko niska koliko si napisao (u stvarnim uvjetima) dok kod Nvidie je što joj i daje puno bolji overclockin potencijal čak i preko 30% dok je to kod ATI-a od 10-15%. Što se tiče ATI stream tehnologije tu ćemo tek vidjeti kako stvari stoje pošto je tek u 12 mj izdana podrška u driverima za istu i to samo za seriju 4000. U nekim igrama je bolji Ati ali kao što sam već i rekao kada pokreneš igru (kod dosta igrica) dobiješ logo Nvidie što znači da je ista optimizirana za Nvidiu i u takvim igrama je najčešće nvidia i bolja.

Na kraju mogu reći da su naveden kartice poprilično slične i da je subjektivna odluka koju češ uzeti,

 U potpunosti se slazem s ovim da su priblizno jednake +-5FPS ovisno od igre do igre... ali ovo za temperature je istina ja imam Gainward HD4850GS i u loadu mi neprelazi 50C nikad u idle je oko 30C
Hyperion ned 18.1.2009 08:56
Laf kaže...

Točno je da ATI ima podršku za DX 10.1 ali su i razlike između DX 10 i 10.1 nezamjetne a  temperatura niti kod najskuplji modela Ati grafičkih kartica nije toliko niska koliko si napisao (u stvarnim uvjetima) dok kod Nvidie je što joj i daje puno bolji overclockin potencijal čak i preko 30% dok je to kod ATI-a od 10-15%. Što se tiče ATI stream tehnologije tu ćemo tek vidjeti kako stvari stoje pošto je tek u 12 mj izdana podrška u driverima za istu i to samo za seriju 4000. U nekim igrama je bolji Ati ali kao što sam već i rekao kada pokreneš igru (kod dosta igrica) dobiješ logo Nvidie što znači da je ista optimizirana za Nvidiu i u takvim igrama je najčešće nvidia i bolja.

Na kraju mogu reći da su naveden kartice poprilično slične i da je subjektivna odluka koju češ uzeti,

 Razlike izmedu dx10.1 i dx10 su neznatne LOL! Tebi je 20% neznatno hahah
hd4850 ima single slot hladnjak i neznam sta ti ocekujes koliko ce se grijat, sa hladnjakom koji je na 9800gtx nebi prelazila temperatura preko 50C.

Overclockat se da samo na kojih 700+MHZ ali kad se na toliko clocka dobijes hd4870 koja je vidno jaca od 9800gtx, u igricama bez twimtbp loga nvidia pusi uzduz i popreka i tih naslova isto nema malo, a ako ati moze zderat nvidia-u u naslovu koji je optimiziran za njihove graficke onda je totalno jasno koja je jaca.


fanspeed ned 18.1.2009 10:04

ovo sa grijanjima je glupost čista..Gainward HD4850 je u idle oko 30 a u loadu na 50 najviše..ima tu grafičku znam o čem pričam...a sad što su neki uhvatili pričati o nekiih 80 C to je čista glupost jer je čovjek pitao za naš izbor između ove dvje grafe-Gainward HD4850 i BFG 9800GTX! a kao što se i vidjelo na slici..Gainwardov model nema single slot hlađenje nego dual slot( a i imam tu grafu,kupljena u Ve-Milu..naravno-dual slot!), a s time i puno kvalitetnije hlađenje! a što se tiče razlike..skoro i nema ..negdje pobjeđuje ATI , a negdje nVidia.

fanspeed ned 18.1.2009 14:40

Odlična kartica, odlično hlađenje..ima gigabajt  memorije..odlična solucija u današnje vrijeme za današnje igre! a za 1580 kuna dobiješ HD4870 u Vemilu! ja bih na tvom mjestu uštedio i kupio HD4870..

SvinjoguZ ned 18.1.2009 18:23
Laf kaže...

Nvidia ima bolji potencijal u overclocku i manje se grije negdje do 50 c a ati i do 85 c. Također je većina igrica optimizirana za Nvidiu tako da i na fizički gledano lošijoj grafičkoj kartici nvidia daje bolje rezultate. Nadalje driveri su puno bolji kod Nvidie i s vremenom podižu preformanse grafičke kartice a moram napomenuti i podršku za physX kod Nvidie. Općenito gledajući na sintetičkim testovima je bolji Ati ali u igrama je često boja Nvidia.

 ATI kartice dolaze kao i Nvidia sa modificiranim hladjenima tako da ova stavka varira od kartice do kartice(točnije od coolera do coolera).
Krajnje smiješnoŠutim
Podižu se performanse i kod ATIa na mjesečnoj bazi, driveri su im češće WHQL approved a s physyx podrškom moš obrisat dlake sa kade, ja u crysisu nisam vidio realniju fiziku sa Physixom niti u ikojoj drugoj igri.
Upravo obrnuto, Nvidia je poznata da prilagođava drivere za sintetičke benchmarkse dok se ATi fokusira na "prave" testove tj. igre...
Ah da, zaboravio sam napomenut da HD4850 vuče manje struje i jeftiniji je =  )