ATiGamer pet 22.4.2011 19:38

Kako već to obično biva, nećete se moći još dugo k....t po benchmark PDF-u sa svojim zvjerkama jer nam navodno već krajem godine stiže nova serija grafa iz AMD-a. Od danas su nam poznata i kodna imena čipova pa će SI GPU-ovi biti bazirani na barem 4 različita čipa:

 

Tahiti, New Zealand, Thames i Lombok.

 

Nagađa se da bi NZ mogao biti dual GPU, nasljednik Antillesa (6990) pošto je Novi Zeland sačinjen od dvaju otoka no konkretnijih informacija zasada nema.

 

Što se same arhitekture tiče, ona će se vrlo vjerojatno bazirati na jezgri Cayman chipa koji se nalazi unutar 6970, a koji nam je donio novitet VLIW4 konfiguraciju shadera gdje se svi shaderi u thread procesoru koriste za kompleksne namjene. Kako će HD7000 serija biti radjena u 28nm proizvodnom procesu (što je prilično veliki skok u odnosu na 40nm), AMD će biti u mogućnosti ugurati veći broj SM-ova i time donijeti boost u performansama.

 

Prvi batch bit će TSMC-ovo djelo dok će ostatak izaći iz GlobalFoundriesa.

 

Molim da se sva rasprava oko nove serije preseli ovamo kako bi se izbjegao višak tema. Svaka vijest ili glasina je free to post.

 

Stay tuned.

ATiGamer pet 22.4.2011 23:25
ivanoile kaže...

jedan forumas kaze kako ocekuje da ce TMSC radit 28nm do kraja.

Mislim da je da posve logično da (i zašto) se proizvodnja prebacuje na GLOFO. Sam AMD podijelio je tvornicu na GLOFO te posjeduje udio u dionicama iako je Globalfoundries samostalna tvrtka, kasnije proširena Charteredom.

 

Testni 28nm waferi bili su spremni već početkom prošle godine.

Burn_n_Die pet 22.4.2011 23:26
ATiGamer kaže...
ivanoile kaže...

jedan forumas kaze kako ocekuje da ce TMSC radit 28nm do kraja.

Mislim da je da posve logično da (i zašto) se proizvodnja prebacuje na GLOFO. Sam AMD podijelio je tvornicu na GLOFO te posjeduje udio u dionicama iako je Globalfoundries samostalna tvrtka, kasnije proširena Charteredom.

 

Testni 28nm waferi bili su spremni već početkom prošle godine.

jos manja potrosnja i grijanje sta znaci i veci oc potencijal ;D bar bi tako tribalo bit

Hyperion pet 22.4.2011 23:43
Burn_n_Die kaže...

jos manja potrosnja i grijanje sta znaci i veci oc potencijal ;D bar bi tako tribalo bit

A šta nam je VLIW 4 donesao? 10% bolje performanse na istom broju shadera VLIW 5 arhitekture, ali očajno povećanje performansi sa clockanjem.

 

I ima na Fudzilli vijest da će sve kartice (low, mainstream, high end) imati VLIW4.

Anphonic sub 23.4.2011 00:39
Hyperion kaže...

I ima na Fudzilli vijest da će sve kartice (low, mainstream, high end) imati VLIW4.

Vijest s Fudzille nije vijest već nagađanje tog napuhanca Fauda, nema on nikakvih tajnih izvora niti ičeaga sličnog nego nagađa i prenosi mišljenja s aziskih foruma čiji su korisnici mnogo upučeniji u sve no naravno ljudima u Europi i SAD-u su nepoznati pa eto Faud ispada nešto posebno pametan.

Hyperion sub 23.4.2011 00:45
Anphonic kaže...

Vijest s Fudzille nije vijest već nagađanje tog napuhanca Fauda, nema on nikakvih tajnih izvora niti ičeaga sličnog nego nagađa i prenosi mišljenja s aziskih foruma čiji su korisnici mnogo upučeniji u sve no naravno ljudima u Europi i SAD-u su nepoznati pa eto Faud ispada nešto posebno pametan.

To se zna XD

Ranko Kukumar sub 2.7.2011 18:42
Dad0 kaže...

U neslužbenim driverima 11.7 otkrivena su već navedena kodna imena iz prvog posta ( Tahiti, New Zealand, Thames i Lombok) za novu 7000 seriju kartica.

Izlazak kartica se predviđa poslije Q3. 2011. godine

 

Izvor.

  Mislim da je mrvicu preoptimistično Q3 očekivati. Nvidijin Kepler nije siguran da če ugledati svjetlo ove godine, a sve iz razloga što 28nm proces nije zreo za veće čipove.

Dad0 sub 2.7.2011 19:12
Ranko Kukumar kaže...
Dad0 kaže...

U neslužbenim driverima 11.7 otkrivena su već navedena kodna imena iz prvog posta ( Tahiti, New Zealand, Thames i Lombok) za novu 7000 seriju kartica.

Izlazak kartica se predviđa poslije Q3. 2011. godine

 

Izvor.

  Mislim da je mrvicu preoptimistično Q3 očekivati. Nvidijin Kepler nije siguran da če ugledati svjetlo ove godine, a sve iz razloga što 28nm proces nije zreo za veće čipove.

Nisi dobro pročitao, napisao sam "poslije" Q3. Znači Q4, vjerojatno 10, 11 mjesec.{#}

Fićo_CoD 5 pon 4.7.2011 20:08

Kako je ovo glupo kad idu high-end grafe proizvodit uporedo s low-end kao ove 7570.. Zar ne bi bilo logicnije da bi prvo trebali raditi HD7570 koja bi trebala biti jaca od HD6990 pa bi im tako i serije vise trajale.. al jbg {#}