Grafičke kartice

7950 Msi ili 7950 Gigabyte ?

Caesar et Brutus čet 31.1.2013 19:23
Patronx8 kaže...

moze obrazlozenje?

  Zericu jeftinija, performanse iste. Možeš uzeti i MSI, također odlično hlađenje, ali i godinu dana duže jamstvo.

softwaremaniac kaže...
Patronx8 kaže...

pozz ljudi, molim pomoc oko odabira jedne od ove dvije grafe :D

MSI- ogroman OC potencijal

  Oba dvije kartice imaju ogroman OC potencijal; razlika može biti mala, minimalna, što naravno ovisi o samom primjerku kartice. HD7950 TF3 MSI je isto dobar izbor. Koju god da uzme, nije pogriješio.

itomic009 čet 31.1.2013 20:10

 Uzmi MSI ako je Twin Frozer IV jel je nešto tiši od Twin Froze-a III koji sigurno nije tih kad se grafa stisne. Gigabyate je sasvim sigurno tiši od oba MSI hlađenja. Ja bih uzeo tako zato što mi je bitnije da mi je tišina nego da imam 25Mhz viši OC potencijal. Drugi argument je cijena odnosno ona koja je povoljnija. Ako ti buka nije nekakav prioritet, onda uzmi MSI.

Leopard_st čet 31.1.2013 20:48

Ma sve te HD 7950 su nekako labave, ja imam MSI HD 7950 TF3/V2 non-boost i odlicna je grafa, ali ima previse boost edicija koje ne podnosim jer je AMD krhnuo 1.2V na njih, onda koliko znam sve novije Giga WF3 su voltage locked, tako da od ozbiljnijeg clockanja nema nista.

Leopard_st čet 31.1.2013 21:21

Uh nemoj Vapor-X, hem sto ima voltage locked primjeraka, hem sto je kocka kakvu ces kartu da dobijes, na ocn-u je fin broj ljudi prijavilo veoma visoke vrm temp i na stocku, naravno ima i ljudi kojima grafa uredno radi, ali kao sto rekoh kocka je.

goldi čet 31.1.2013 22:06
Leopard_st kaže...

Uh nemoj Vapor-X, hem sto ima voltage locked primjeraka, hem sto je kocka kakvu ces kartu da dobijes, na ocn-u je fin broj ljudi prijavilo veoma visoke vrm temp i na stocku, naravno ima i ljudi kojima grafa uredno radi, ali kao sto rekoh kocka je.

 Uh nemoj vapor-x ne igraj se vatrom, taj problem sa vrm-om postoji i izrazen je na tim kartama.