GPS

Kako saznati jel u autu gps?

Escudo ned 29.5.2011 17:25

kako mogu saznati jel se u autu od firme nalazi gps uredaji kojim prate vozilo?

jel postoje nekakvi "detektori" ili neki nacin? (a da to nije otic na ljetovanje sa sluzbenim autom pa vidit oces dobit otkaz)

Stoja ned 29.5.2011 19:04
Escudo kaže...

kako mogu saznati jel se u autu od firme nalazi gps uredaji kojim prate vozilo?

jel postoje nekakvi "detektori" ili neki nacin? (a da to nije otic na ljetovanje sa sluzbenim autom pa vidit oces dobit otkaz)

Pa mislim da bi vama to firma trebala reći dali vas se prati ili ne, jer ovako to onda ispada špijuniranje. Kod mog brata što radi u B-netu su jasno javili da im službena vozila idu na servis kako bi se ugradio GPS kako bi mogli pratiti kretanja vozila baš zbog toga da se nebi zloupotrebila za vlastito korištenje. 

 

 

Mac_os sri 8.6.2011 19:50

Vlasnik službenog auta može ugraditi uređaj za praćenje vozila, a da o tome nikoga ne obavijesti. Uređaj preko Vip-a radi na detekciji mobilnog signala (kao i običnog mobitela) te putem triangulacije točno određuje mjesto vrijeme i brzinu vozila. Kako otkriti uređaj? Pa jednostavno - rastaviš auto..... {#} Naime uređaj se može sakriti bilo gdje od tapecirunga u u krovu pa na dalje.. Vjerujem da postoje "ometači" mobilnog signala ali ujedno ometaš i svoje mobitele (nema pričanja u vožnji)

ivauuuun45 pon 31.10.2016 15:27
Explorer15 kaže...

Svaki novi auto ima GPS, ali isto tako te mogu i pratiti mobitelom.. to ti je najbolje GPS pracenje vozila :)

Pozdrav, nedavno sam odlučio pokrenuti dostavu hrane sa nekih 5-6 autića..

još je to daleko od realizacije, ali reci mi molim te kakva su tvoja iskustva sa tim MireoFleet? 

isplati se to meni za 5 auta? kakva je cijena?

ne kužim baš kako funkcionira ovaj kalkulator na njihovoj stranici - http://www.mireofleet.com/hr ..

znam da su poznati po svojim GPS uređajima za privat, ali kakva su iskustva sa profesionalnim GPS praćenjem vozila?

 

hvalaa punooo

 

 

tricky73 sri 2.11.2016 08:55
ivauuuun45 kaže...
Explorer15 kaže...

Svaki novi auto ima GPS, ali isto tako te mogu i pratiti mobitelom.. to ti je najbolje GPS pracenje vozila :)

Pozdrav, nedavno sam odlučio pokrenuti dostavu hrane sa nekih 5-6 autića..

još je to daleko od realizacije, ali reci mi molim te kakva su tvoja iskustva sa tim MireoFleet? 

isplati se to meni za 5 auta? kakva je cijena?

ne kužim baš kako funkcionira ovaj kalkulator na njihovoj stranici - http://www.mireofleet.com/hr ..

znam da su poznati po svojim GPS uređajima za privat, ali kakva su iskustva sa profesionalnim GPS praćenjem vozila?

 

hvalaa punooo

 

 

 Kolega je zadovoljan s njima, a što se tiče cijene i ostalih pitanja najbolje da njih kontaktiraš ili malo prošvrljaš po stranici (on veli da je zadovoljan cijenom)

recimo tebe zanima gradska ili međugradska dostava pa imaš tu korisnih informacija http://www.mireofleet.com/hr/rjesenja/medjugradska-dostava-prijevoz

ParaNO1d pet 4.11.2016 10:53

Kad vidim ovakve teme uvijek se iznenadim kakvih sve ljudi i ideja ima. Ako si dobio službeni auto na 24/7 možeš ga koristiti kako želiš i nije bitno ako imaš GPS onda, a ako bi ti iskoristio službeno vozilo za svoje privatne svrhe bez da tražiš dopuštenje svog poslodavca je "moralno" upitno i može rezultirati sankcijama na poslu ili otkazom. Ne znam zašto bi uopće tako što pokušavao.