GPS

Kako instalirati više karata na Garmin uređaje?

MrBlc pet 5.11.2010 23:52

Ako ubacuješ preko mapsource-a, označiš dijelove europe koje želiš na karti europe, a hrvatsku na karti hrvatske i prebaciš sve zajedno. Druga opcija je preimenovati jednu kartu, ali ti ne znam na pamet imena karti koja garmin prepoznaje.

F1-IVO sub 6.11.2010 01:47

A ako hocete imati I Adria Route i City Navigator Europe NT 2008. Kartu europe preimenuje iz gmapsupp.img u gmapprom.img

Mozete imati maksimalno 3 karte i Base mapu na mobitelu:
1. gmapsupp.img + gmapsupp.unl
2. gmapsup2.img + gmapsup2.unl
3. gmapprom.img + gmapprom.unl

 

Izvor

perosima91 sub 6.11.2010 18:20
F1-IVO kaže...

A ako hocete imati I Adria Route i City Navigator Europe NT 2008. Kartu europe preimenuje iz gmapsupp.img u gmapprom.img

Mozete imati maksimalno 3 karte i Base mapu na mobitelu:
1. gmapsupp.img + gmapsupp.unl
2. gmapsup2.img + gmapsup2.unl
3. gmapprom.img + gmapprom.unl

 

Izvor

Dali to vrijedi i za Garmin Nuvi GPS uređaje?

perosima91 sub 6.11.2010 18:44
F1-IVO kaže...
perosima91 kaže...

Dali to vrijedi i za Garmin Nuvi GPS uređaje?

Frendu sam tako davno napravio na Nuviju 250 (mislim da se tako zove model)-

Pitanje. Dali si ti formatirao i memoriju od uređaja i SD karticu?

F1-IVO sub 6.11.2010 22:01
perosima91 kaže...

Pitanje. Dali si ti formatirao i memoriju od uređaja i SD karticu?

U uređaju sam samo izbrisao image karte (GMASUPP ili tako nešto) jer je bila stara a ubacio u uređaj novi CNET 2011.10 a AdriaRoute 3.11 na mem karticu.

Pazi samo da kad stavljaš mapu na karticu da napraviš folder kojeg moraš nazvat Garmin i unutra ubacit taj image karte.

Znači u samom uređaju mapa npr. GMAPPSUP a na kartici GMAPPROM (ili obrnuto).

Nemoj formatirat uređaj nikako (tako su mi rekli) a karticu obavezno formatiraj i napravi na njoj folder Garmin.

perosima91 ned 7.11.2010 19:41

U uređaju sam samo izbrisao image karte (GMASUPP ili tako nešto) jer je bila stara a ubacio u uređaj novi CNET 2011.10 a AdriaRoute 3.11 na mem karticu.

Pazi samo da kad stavljaš mapu na karticu da napraviš folder kojeg moraš nazvat Garmin i unutra ubacit taj image karte.

Znači u samom uređaju mapa npr. GMAPPSUP a na kartici GMAPPROM (ili obrnuto).

Nemoj formatirat uređaj nikako (tako su mi rekli) a karticu obavezno formatiraj i napravi na njoj folder Garmin.

Ovo je što se nalazi na samom Garminu: 

E, šta trebam obrisati, tu image datoteku, a ove 2 datoteke sa .SUM, šta s njima?

SupremeCommander ned 7.11.2010 19:49

Mislim da to moze jednostavnije bez ikakvog brisanja.

Spojis uredjaj, bez memorijske kartice sa USB-om, prebacis sa Mapsourceom kartu europe (to onda ide na internu memoriju).

Onda uzmes karticu, uguras u Card reader, i prebacis tu kartu sa Mapsourceom na karticu.

Stavis karticu u Nuvija, upalis ga i imat ces u meniju obje karte...

 

perosima91 ned 7.11.2010 19:51
SupremeCommander kaže...

Mislim da to moze jednostavnije bez ikakvog brisanja.

Spojis uredjaj, bez memorijske kartice sa USB-om, prebacis sa Mapsourceom kartu europe (to onda ide na internu memoriju).

Onda uzmes karticu, uguras u Card reader, i prebacis tu kartu sa Mapsourceom na karticu.

Stavis karticu u Nuvija, upalis ga i imat ces u meniju obje karte...

 

Nemam ČITAČ MEMORIJSKIH KARTICA (ljudi koristimo materinji jezik, hehhehe).....inače HVALA!

perosima91 pon 8.11.2010 12:45
F1-IVO kaže...

Prvo napravi backup svih datoteka (zlu ne trebalo).

Obriši onu veliku img datoteku (GMAPSUPP) i one dvije male sum datoteke-fajla.

Ej, opet ja, kartu Europe uopće mi ne prikazuje na navigaciji, dok Adriaroute imam. Adriaroute mi je na samom uređaju, a  Europa na SD kartici. Probao sam i 2008 verziju sa integrianim Mapsourceom, ali kaže mi da mi nije karta otključana. Evo slika da ti bude jasnije. Instalacijski proces nisam PrintScreenao jer je to bez problema proteklo.

I da, probao sam i 2009 verziju, ali samo .img fajlom od 1.6 GB i napravio sam onaj .unl fajl prema uputama, ali opet ništa.

 

Eto ja sam ovako radio, pratio sam instalaciju (samo par klikova sa NEXT i prihvaćanje licencnog ugovora) i za kraj ZAVRŠI za kraj instalacije. Nakon toga klika ZAVRŠI, otvara mi se novi čarobnjak koji kaže (POGLEDATI SLIKU 3.) , sljedeći 2. korak sam kliknuo next opet, a ovaj 3. korak, što trebam odabrati?

 

perosima91 pon 8.11.2010 12:46
F1-IVO kaže...

Prvo napravi backup svih datoteka (zlu ne trebalo).

Obriši onu veliku img datoteku (GMAPSUPP) i one dvije male sum datoteke-fajla.

Ej, opet ja, kartu Europe uopće mi ne prikazuje na navigaciji, dok Adriaroute imam. Adriaroute mi je na samom uređaju, a  Europa na SD kartici. Probao sam i 2008 verziju sa integrianim Mapsourceom, ali kaže mi da mi nije karta otključana. Evo slika da ti bude jasnije. Instalacijski proces nisam PrintScreenao jer je to bez problema proteklo.

I da, probao sam i 2009 verziju, ali samo .img fajlom od 1.6 GB i napravio sam onaj .unl fajl prema uputama, ali opet ništa.

 

Eto ja sam ovako radio, pratio sam instalaciju (samo par klikova sa NEXT i prihvaćanje licencnog ugovora) i za kraj ZAVRŠI za kraj instalacije. Nakon toga klika ZAVRŠI, otvara mi se novi čarobnjak koji kaže (POGLEDATI SLIKU 3.) , sljedeći 2. korak sam kliknuo next opet, a ovaj 3. korak, što trebam odabrati?

 

EDIT: NAPRAVIO SAM....

 

mirkolj sub 10.12.2011 14:19

pa normalno da postoji pošalji mi meil da ti pošaljem gdje ćeš skiniti kartu evrope 2012.30 najnovija verzija odključana i koji ti je uređaj točan naziv pošalji i kolika je memorijska kartica pa će mo onda dalje ako imaš skype može i tako ide još brže moj skype je     mirkeclj

Bladepu uto 2.4.2013 20:23

Pozdrav,

 

Imam male muke sa mapama na Garmin Nuvi uređaju.

Kopirao sam na uređaj Adriaroute i CityNavigator i obje mape su uredno prepoznate. Kada probam pretraživati neku adresu uredno radi i Hrvatska i ostale Europske zemlje. Kompletni prikaz mapa je odličan.

 

Probao sam i u vožnji testirati nove mape. Hrvatska i Slovenija su odlično funkcionirale jer su očito dio AdriaRoute sustava mapa. 

No, kada sam došao na granicu sa Italijom više nije bilo nikakve mape. Kao da Italije nema. Navigacija jednostavno nije prikazivala ništa poslije granice.

 

Ako netko ima kakav savijet... bio bi jako zahvalan. 

 

Kristyans uto 2.4.2013 20:28
Bladepu kaže...

Pozdrav,

 

Imam male muke sa mapama na Garmin Nuvi uređaju.

Kopirao sam na uređaj Adriaroute i CityNavigator i obje mape su uredno prepoznate. Kada probam pretraživati neku adresu uredno radi i Hrvatska i ostale Europske zemlje. Kompletni prikaz mapa je odličan.

 

Probao sam i u vožnji testirati nove mape. Hrvatska i Slovenija su odlično funkcionirale jer su očito dio AdriaRoute sustava mapa. 

No, kada sam došao na granicu sa Italijom više nije bilo nikakve mape. Kao da Italije nema. Navigacija jednostavno nije prikazivala ništa poslije granice.

 

Ako netko ima kakav savijet... bio bi jako zahvalan. 

 

Moraš u opcijama isključiti Adria mapu i ostaviti samo City Navigator mape, to bi trebalo biti dovoljno.

Bladepu uto 2.4.2013 21:00
Kristyans kaže...
Bladepu kaže...

 

 

Moraš u opcijama isključiti Adria mapu i ostaviti samo City Navigator mape, to bi trebalo biti dovoljno.

 

Hvala za info, ali postoji li neki način da se to automatski odvija? 

 

 

Kristyans pon 22.4.2013 15:30
cikano kaže...

Pozdrav, skinuo sam Garmin CN Europe Full NT 2013.40 Unlocked IMG Map, imam garmin nuvi 250 uredjaj... Kako cu staviti karte na njega?

Unaprijed hvala.

Moraš nabaviti memorijsku karticu i .img datoteku koju si skinuo staviti na nju u mapu"Garmin"  i to je to. Memorijska je dovoljna od 4 GB, na uređaj mapa ne stane zbog veličine.

cikano uto 23.4.2013 23:01

Pozdrav, pojavljuje mi se svako malo dvije poruke na ekranu:

Nadograđujem programske datoteke gps 1% i drugo odmah za tim nadogradnja programskih gps datoteka dovrsena.

Sto je to i kako da to rijesim?


Uspio sam se rijesiti upozorenja, tako da sam izbrisao fileove iz foldera RemoteSW, a sad mi je ostao problem sa lociranjem satelita. Ima li tko rijesenje tog problema?

Hvala

Patria sub 28.9.2013 13:40

Pozdrav svima, skinuo sam kartu Garmin CN Europe NT 2014.20 za moj Nuvi 50.E sad problem je sto je svaka drzava isto oznacena (gmapsupp.img) i moram preimenovati svaku drzavu kad bi sve htio staviti na karticu.Kako mogu spojiti sve te iste datoteke u jednu kao sto je kod Adria rute sve u jednoj gmapsupp.img datoteci.

Ove karte ne bi stavljao zajedno sa adria rutom nego na drugu memorijsku karticu.

 

chutac čet 19.12.2013 18:54

Ahoj!

 

Imam karte Europe za prebaciti na karticu pa me zanima kolika brzina kartice je potrebna. Jel class4 dovoljno?

Navigacija je Garmin Nuvi 50.

 

I u kojem formatu treba kartica biti, FAT32 ili NTFS?

 

Hvala

 

P.S.

Hitno je, treba mi za subotu ujutro! :)

Gogycar čet 2.1.2014 19:41

Pozdrav,kupio sam polovni Garmin nuvi 1200 + Adriaroute,receno mi je da karte nisu uplodane 2 godine. Unutar je sd kartica od 2 gb. Ja sam kupio jos jednu od 4 gb,jer zelim imati kartu cijele europe. Sad me zanima sto mi je ciniti? Kako da skinemo i instaliram karte cijele europe? Molim pomoc! I unaprijed zahvaljujem!

chutac čet 2.1.2014 19:46
Gogycar kaže...
Pozdrav,kupio sam polovni Garmin nuvi 1200 + Adriaroute,receno mi je da karte nisu uplodane 2 godine. Unutar je sd kartica od 2 gb. Ja sam kupio jos jednu od 4 gb,jer zelim imati kartu cijele europe. Sad me zanima sto mi je ciniti? Kako da skinemo i instaliram karte cijele europe? Molim pomoc! I unaprijed zahvaljujem!

  Jel' imaš namjeru platiti za karte ili ih samo "kupiti"?

 

Skineš od bilo kuda i kopiraš na memorijsku.

 

Gale92 čet 13.2.2014 11:23

Pozdrav, imam Garmin nuvi 1350 gps uređaj, problem je u tome što mi ne očitava GPS ne spaja se s njime, kaže da ga ne može naći,
probao sam sa Garmin Express softverom, nadograditi i našlo mi je 5 nadogradnji za uređaj, to sam stavio, ali i dalje se ne može spoiti se GPS-om , jednostavno mi kad upalim uređaj u gornjem lijevom kutu stoje "crtice" za signal koje su prazne, dal možda znate u čemu je problem.

Hvala

dark_wizz čet 9.4.2015 16:47

Sorry što necro-am staru temu ali trebao bih pomoć. Uređaj je Garmin Nuvi 40. Prije 2 godine sam frendu stavljao najnovije mape na njega (source - tpb) i samo ih prebacio na memorijsku i sve je radilo savršeno. E sad sam ponovno skinuo nove mape (Garmin City Navigator NTU 2015.40 Europe (UN)) i za njih mi treba memorijska od 8 GB (koju imam). Međutim pročitao sam negdje da je moguće da uređaj ne podržava .img file veći od 2GB pa me zanima postoji li neki način na koji mogu smanjiti taj gmapsupp.img na manje od 2GB, tj izbaciti mape koje mi ne trebaju (recimo island, škotska, uk, irska...) jer se se uređaj koristi samo za navigaciju kroz RH, Sloveniju, Mađarsku i zemlje središnje Europe + Španjolska. Hvala

zmaz čet 9.4.2015 19:39

da nespamam ili otvaram dalje

 

gdje ima jeftino za kupiti garmin nvigacije s life free updejtom karti ?

u njemackoj u saturnu vidio neki 5'' nuvi s tom opcijom za 150€ ali dok sam skuzio nestalo

 

hvala