Palac uto 19.2.2008 16:38

Kupio sam si HP ipaq rx5700 pc pocket sa GPS-om. Prvo su me u hgskotu zeznuli i utrpali mi ga sa "tom tom5" kartama. Doma nisam našao te karte pa sam ih skinuo sa neta. Katastrofa su.

 

Poslje sam kupio iGo i mogu vam reči da sam zadovoljan s njim. Karte večih gradova su vrlo dobre, manja mjesta imaju tek glavne ulice i tu i tamo koju sporednu. Izbornik mi je puno bolji i jednostavniji nego kod Toma.

 

Kakva vi iskustva imate sa GPS-ima i koje programe i karte preporučate?

 

Garmin software ne radi na hp-u.


KOMP-C2D E8200 2,66ghz, Asus P5K-e/WiFi, Gigabyte HD3870, Corsair 2x2gb ddr2,800, Samsung 500gb, Corsair 450w vx
LAP-HP 6710s, 15,4“, C2D T7300 2,0ghz, Intel X3100 384mb, Samsung 2x1gb ddr2,667, Toshiba 120gb
POCKET PC-HP Ipaq rx5700, Samsung 400mhz, 1gb flash ROM, 64mb ram, Wm5, Gps, Bluetooth, SD/MMC
Domagoj uto 19.2.2008 20:20

Jedva sam čekao da netko posta u ovaj forum jer sam osobno navijao za njega :-)

 

A sad on topic - imam Tytn II i potpuno isto iskustvo s kartama. Tom Tom me razočarao. iGo je izvrstan što se tiče sučelja, no karte su pune grešaka (najviše sam "testirao" po Zagrebu, no niti izvan nije baš nešto). Najbolje karte, koliko čujem, ima Mireo, no aplikacija je nešto konfuznija, no ne radi dobro na mom "stojčeku" pa ništa od toga... :((

 


Domagoj
Palac uto 19.2.2008 22:47

Ma iGo me jednom prevezao preko remize na trešnjevci u kontra smjeru po tramvajskoj pruzi. Ali sam zakočio i stao sastrane. Tražio sam neku malu uličicu. Na kraju sam skužio da je buraz namjestio postavke na pješice tako da je on ustvari dobro pokazao ali ne za automobil.

Palac uto 19.2.2008 22:49
Davor_Vg kaže...

Ja koristim TomTom 6 i Eastern Europe v680.1536 karte na SonyEricsson-u P1i  i mogu reć da sam vrlo zadovoljan i programom i kartama

  Daj mi reci kako to funkcionira preko moba? Frend mi kaže da ga Nokia jedva prati pješice a u autu je nemože koristiti.

KOMP-C2D E8200 2,66ghz, Asus P5K-e/WiFi, Gigabyte HD3870, Corsair 2x2gb ddr2,800, Samsung 500gb, Corsair 450w vx
LAP-HP 6710s, 15,4“, C2D T7300 2,0ghz, Intel X3100 384mb, Samsung 2x1gb ddr2,667, Toshiba 120gb
POCKET PC-HP Ipaq rx5700, Samsung 400mhz, 1gb flash ROM, 64mb ram, Wm5, Gps, Bluetooth, SD/MMC
sale pet 22.2.2008 23:27

Koristim Asus MyPal A636 s instaliranim viaGPS Cardinale. Nemam nikakva loša iskustva s navedenom kombinacijom. Iako nisam neki veliki putnik, dobro me služi za kretanje unutar granica RH Osmijeh

Vuce sub 23.2.2008 10:42
Palac kaže...
Davor_Vg kaže...

Ja koristim TomTom 6 i Eastern Europe v680.1536 karte na SonyEricsson-u P1i  i mogu reć da sam vrlo zadovoljan i programom i kartama

  Daj mi reci kako to funkcionira preko moba? Frend mi kaže da ga Nokia jedva prati pješice a u autu je nemože koristiti.

 Ja sam sve isprobao. Garmin je daaaaaleko najbolji. I go je ok ali koristi karte od garmina verziju prije zadnje. Koristio sam sve kombinacije ( vanjska antena, ugrađena antena, tom-tom, garmin, i go pa nažalost i ono smeće od cardinala) i njabolja je kako sam rekao garmin. Imam Nokiu e90 i radi odlično, ne trza, brza je i točna. Imao sam istu kombinaciju i na n95 i radilo je savršeno. ( ne znam što trza tvom frendu). Trza jedino na Tytn II i to jer ima preslab procesor da izvrti i tel. poziv a ne nešto jače.. ( lol uređaj). Za P1 ne znam ali p990 nije mogao vrtit navigaciju bez trzanja ( spor do bola).

 

RAUL sub 23.2.2008 12:38
Vuce kaže...
Palac kaže...
Davor_Vg kaže...

 Ja sam sve isprobao. Garmin je daaaaaleko najbolji. 

 

 

Garmin je preskup i to mu je najveca mana, a karte lose.Osobno korstim za RH Mireo Cardinale 2.3 i on je defintivno najbolji za RH, a sto se tice ostatka svijete IGo je zakon uz to Igo ima i pozicije radara, dok Garmin to nema.

Istra ti Materina
Vuce sub 23.2.2008 13:37

Garmin je preskup i to mu je najveca mana, a karte lose.Osobno korstim za RH Mireo Cardinale 2.3 i on je defintivno najbolji za RH, a sto se tice ostatka svijete IGo je zakon uz to Igo ima i pozicije radara, dok Garmin to nema.

Ne bi trebalo pričat napamet. Garmin ima pozicije radara baš kao i svi drugi. Kako Igo može bit bolji od garmina kad koristi njihove karte ali stariju verziju?? A o Cardinalu ne bi trebalo uopće raspravljat jer većeg smeća od navigacije nema! To što ima ucrtane sve makadamske cete pa ih onda koristi da te pošalje kroz oranicu do cilja mu nikako nije prednost, osim ako ne putuješ sa Zetorom. A o sučelju Cardinala je najbolje da pročitaš mišljnje ljudi po svijetu ( ima ih po raznim forumima). Ja sam osobno bacio novce u vjetar kupivši to smeće.

www.suvenirshop.com
RAUL sub 23.2.2008 14:32

A da, pa zasto onda Garmin nema objekte i karte u 3D????Ako koristi novije karte od Igo.Garmin bih samo preporucio onima kojima je bitna pomorska navigacija, ali za cestovnu nikada.To sto si bacio novce u vjetar to si sam kriv, imas demo verzije koje si mogao probati prije nego sto si kupio ili skinuo sa neta softwer.

Vuce sub 23.2.2008 15:45

Bacio novce? Sam kriv? Pa ne plačem ja i ne žalim se na Garmin. Hvalim ga ako nisi primjetio. IGo imam za 0 kn pa ga ne koristim. To bi ti trebalo nešto reći. A to što Igo ima karte u 3d to ti pričaj braći Grimm, oni imaju sluha za bajke. Igo najavljuje taj svoj revolucionarni 3d već više od godinu dana al ga još nema u prodaji?!? E sad fino idi na Navigo sistem stranice i pogledaj koliko košta Igo i zapitaj se kako to da ga i oni prodaju a onda ih fino nazovi i pitaj koju verziju karte i koje dobiješ kad ga kupiš. A sve to uostalom možeš pogledat i u samoj aplikaciji. Stvarno nije u redu da širiš dezinformacije kad je čovjek tražio pomoć. Idemo na topic kome je šo bolje pa ćemo se prepucavat o subjektivnom doživljaju ali činjenično stanje je takvo kakvo je. Žao mi je ako tebi nisu rekli što kupuješ prije no što su ti uzeli novce za Igo...

 

RAUL ned 24.2.2008 07:44

IGo koristi Navigo karte samo za zemlje bivse drzave,a sto se tice ostatka svijeta koriste se druge karte.A sto se tice novaca meni ga nisu uzeli jer goristim PDA sa GSM, za razliku od tebe koji korstis PNANamigiva Sto se tice Igo 8 evo ti link pa uzivaj.Istina, radi se o demo verziji...

 

ovdje se nalaze karte http://rapidshare.com/users/D67WFW

 

http://rapidshare.com/files/82162509/8_PDA_PNA.rar

Password: pepper

 

 

 

http://rapidshare.com/files/85781077/igo--8.pda.pna_patch.rar

 

Download the IGO8 PPC patch from the Internet.
Unrar the archive.
Copy the igo.exe from your PocketPC to your computer in the same folder as the igo8.pda.pna_patch.exe file.
Run the igo8.pda.pna_patch.exe on your computer and click on the patch button.
When patching went O.K. copy the igo.exe from your computer back to your PocketPC.
Run igo on your PocketPC and notice that the "not for resale" line is gone.
Enjoy igo8.

 

 

 ovako to izgleda uzivo http://www.i-go.com/en/images/NNG_iGO8_cityscape.jpg

 

 

 

 

 

I dalje stojim iza toga da je za Hrvatsku nabolja navigacija Cardinale u verziji 2.3, a za ostatk svijeta iGo 2006 Plussa zadnjim update-om. Kada vec toliko hvalis Garmin mogao si dati i linkove da ga covjek proba pa da zna sto kupujeBelji seI na kraju ovdje je covjek pitao za uredjaje tipa PDA, a koliko se meni cini Garmin nema softwer za PDA

 

 

 

 

Istra ti Materina
Vuce pon 25.2.2008 10:55

 a koliko se meni cini Garmin nema softwer za PDA

 

 

 

 

 Majstore toliko pričaš napamet da to nije normalno. Garmin postoji za sve uređaje i platforme (besplatno skineš s njigove stranice), a ako baš želiš i karte i sve ostalo imaš na rapid share-u kao i Igo. Jedino što si u pravu je to da na garminovim uređajima radi isključivo njihov software i da je bolje kupit neki pda pa instalirat sam ali opet ponavljam GARMIN. Sve drugo je šala mala.

www.suvenirshop.com
Palac uto 26.2.2008 11:24

Jučer samo frend i ja čačkali po Pioneerovom GPS-u. Ima neki program (neznam kako se zove) sličan iGo-u. Na gpsu su karte zapadne europe i hrvatske. Ali je HR samo Autoput od slovenije do srbije.

 

E sad ubacili smo kartu sa iGoa na pioneer kojemu su karte također .Fbl ekstenzije i ne radi.

 

Nije tu ništa čudno, ali sve druge karte sa igoa rade, a 5 raznih karata hrvatske ne radi

 

Zna li tko u čemu je problem?


KOMP-C2D E8200 2,66ghz, Asus P5K-e/WiFi, Gigabyte HD3870, Corsair 2x2gb ddr2,800, Samsung 500gb, Corsair 450w vx
LAP-HP 6710s, 15,4“, C2D T7300 2,0ghz, Intel X3100 384mb, Samsung 2x1gb ddr2,667, Toshiba 120gb
POCKET PC-HP Ipaq rx5700, Samsung 400mhz, 1gb flash ROM, 64mb ram, Wm5, Gps, Bluetooth, SD/MMC
RAUL uto 26.2.2008 16:30
Vuce kaže...

 

 

 

 

 

 Majstore toliko pričaš napamet da to nije normalno. Garmin postoji za sve uređaje i platforme (besplatno skineš s njigove stranice), a ako baš želiš i karte i sve ostalo imaš na rapid share-u kao i Igo.

 

 

Pa reci mi koji garminov softwer radi u kombinaciji  sa WM OS-om a da je pokriverna Hrvatska, kao sto je pokrevana sa cardinale ili sa Igo??

Istra ti Materina
sash uto 26.2.2008 17:05
RAUL kaže...

Pa reci mi koji garminov softwer radi u kombinaciji  sa WM OS-om a da je pokriverna Hrvatska, kao sto je pokrevana sa cardinale ili sa Igo??

AdriaROUTE powered by Garmin Mobile XT

 

Sto se tice Hrvatske, posve je svejedno hoces li odabrati AdriaRoute 2.0 ili Mireovu Cardinale 2.3 - neke sitne razlike postoje, ali se slobodno mogu ignorirati. AR2 je u prednosti u tome sto ju mozes koristiti na opcenito vrlo dobrim Garminovim samostalnim navigatorima iz serije nuvi (kojima je sada i cijena pala pa se i po tome ne razlikuju puno od kombinacije uredjaja Mio i Cardinale).

 

Madjarski iGo koristi kartografiju koju je prije podosta vremena kupio od Naviga (citaj AdriaRoute verzije 1.3 ili 1.51, ispravit cu naknadno ako me sjecanje slabo sluzi), pa je iGova karta Hrvatske danas daleko losija od AR2 ili Cardinalea 2.3.

 

you don't have to be crazy to work here, but it helps
Vuce uto 26.2.2008 20:14
sash kaže...
RAUL kaže...

Pa reci mi koji garminov softwer radi u kombinaciji  sa WM OS-om a da je pokriverna Hrvatska, kao sto je pokrevana sa cardinale ili sa Igo??

AdriaROUTE powered by Garmin Mobile XT

 

Sto se tice Hrvatske, posve je svejedno hoces li odabrati AdriaRoute 2.0 ili Mireovu Cardinale 2.3 - neke sitne razlike postoje, ali se slobodno mogu ignorirati. AR2 je u prednosti u tome sto ju mozes koristiti na opcenito vrlo dobrim Garminovim samostalnim navigatorima iz serije nuvi (kojima je sada i cijena pala pa se i po tome ne razlikuju puno od kombinacije uredjaja Mio i Cardinale).

 

Madjarski iGo koristi kartografiju koju je prije podosta vremena kupio od Naviga (citaj AdriaRoute verzije 1.3 ili 1.51, ispravit cu naknadno ako me sjecanje slabo sluzi), pa je iGova karta Hrvatske danas daleko losija od AR2 ili Cardinalea 2.3.

 

 Hvala. Već sam se umorio od ponavljanja. Raul očito treba malo proučiti temu o kojoj želi raspravljati a ne ovako napamet...

www.suvenirshop.com
Vuce uto 26.2.2008 20:19

Ali zanimljivo je i to da Raul raspravlja o nečemu što nikad nije vidio !?! Otkud možeš govoriti o Garminu ako ga nikad nisi upalio? Hvališ Igo samo zato što je lagan za skinut krekan i instalirat na PPC. Potrudi se malo i prouči sve što se nudi ( ja jesam) pa onda dijeli savjete. Ponavljam, ne bi trošio vrijeme i ispravljao te da je ovo općenita rasprava, ali čovjek je tražio savjet. Pa onda budi toliko pošten pa reci ovo mi je ok a za drugo ne znam jer nisam probao.


www.suvenirshop.com
Palac čet 13.3.2008 10:36

nema me dvije minute i odmah se potučete :) Molio bih odgovor ako netko zna


KOMP-C2D E8200 2,66ghz, Asus P5K-e/WiFi, Gigabyte HD3870, Corsair 2x2gb ddr2,800, Samsung 500gb, Corsair 450w vx
LAP-HP 6710s, 15,4“, C2D T7300 2,0ghz, Intel X3100 384mb, Samsung 2x1gb ddr2,667, Toshiba 120gb
POCKET PC-HP Ipaq rx5700, Samsung 400mhz, 1gb flash ROM, 64mb ram, Wm5, Gps, Bluetooth, SD/MMC
Bigfoot čet 13.3.2008 18:22

Evo sto ja kazem iz svog iskustva koristenja Garmina i TomToma na mobitelu P1i.

Necu govoriti o mobitelu (TomTom je brzi na spomenutom mobitelu), nego o samim kartama AdriaRoute 2.0 i TomTomovoj Eastern Europe 6.

Oba koriste TeleAtlasove karte, koje su po meni za hrvatska mjesta i gradove dosta lose napravljeni. Primjedbe saljite na http://mapfeedback.teleatlas.com/mapfeedback/index.php

Uglavnom iskustva su ova. Sto se Tice TomToma (koji brze radi na SE P1i) ima relativno dobru navigaciju i brze rekalkulira ako krenete drugom cestom, a prije svek rute pita da je za pjesake ili ne. Da li izbjegavati naplatne autoceste ili ne. Brza ili kraca ruta. Premda se to moze podestiti i da ne gnjavi svaki put (nekome gnjavaza meni ne). Za razliku od TomToma, Garminu se mora uci u postavke i stvaiti koje prijevozno sredstvo ili cipelice koristite (nekad se zaboravi promijeniti pa recimo meni ostalo par puta za pjesake a vozio auto). ;-)

TomTom nema ucrtane POI po defaultu za Hr, SLo i ostale., dok Garmin ima. Ali mi se desilo da se Garmin rusi i izbrise sve naknadne POI i rute, dok TomTom ne. TomTom nema tracklogove, dok Garmin ima (ali ga i usporava).

 

Garmin salje u nepropisna skretanja i cak me jednom odveo na stepenice pokazujuci da je ulica (bila je ukljucena opcija za automobil). Dvosmjerne ulice oznacuje kao jednosmjerne i vodi okolo. Slijepe ulice pokazuje da to nisu, a one koje nisu slijepe na nekim mjestima pokazuje da jesu. Isti problem je kod TomToma, ali puno manje izrazen.

 

Uglavnom niti jedna karta bazirana na TeleAtlasu za Hrvatsku nije dobra (sto se tice gradske voznje i manja mjesta). Ali ne treba traziti greske u Garminu, tomTomu i sl. nego u samom TeleAtlasu koji ima lose mapirane karte (bar sto se tice Hrvatske).

Dok se to ne ispravi (nadajmo se da cemo to dozivjeti za koju godinicu, jer ispravljaju samo 15% godisnje) dotle primjedbe i svoje prijedloge za kriva skretanja, jednosmjerne ulice i sl. saljite na http://mapfeedback.teleatlas.com/mapfeedback/index.php.

 

U nadi da ce TeleAtlas konacno rijesiti problem slupanih automobila i prekrsaja za nepropisna skretanja (jos se uvijek pouzdajem u navigaciju izmedju usiju, a Garminu se smijem), toliko od mene...zasad!

 

Bigfoot

 

Bigfoot čet 13.3.2008 18:26

Evo sto ja kazem iz svog iskustva koristenja Garmina i TomToma na mobitelu P1i.

Necu govoriti o mobitelu (TomTom je brzi na spomenutom mobitelu), nego o samim kartama AdriaRoute 2.0 i TomTomovoj Eastern Europe 6.

Oba koriste TeleAtlasove karte, koje su po meni za hrvatska mjesta i gradove dosta lose napravljeni. Primjedbe saljite na http://mapfeedback.teleatlas.com/mapfeedback/index.php

Uglavnom iskustva su ova. Sto se Tice TomToma (koji brze radi na SE P1i) ima relativno dobru navigaciju i brze rekalkulira ako krenete drugom cestom, a prije svake rute pita da je za pjesake ili ne. Da li izbjegavati naplatne autoceste ili ne. Brza ili kraca ruta. Premda se to moze podesiti i da ne gnjavi svaki put (nekome gnjavaza meni ne). Za razliku od TomToma, Garminu se mora uci u postavke i tamo postaviti koje prijevozno sredstvo ili cipelice koristite (nekad se zaboravi promijeniti, pa recimo meni ostalo upaljena postavka nekoliko puta za pjesake, a vozio auto). ;-)

TomTom nema ucrtane POI po defaultu za Hr, Slo i ostale., dok Garmin ima (ali su mnogi zastarjeli). Ali mi se desilo da se Garmin rusi i izbrise sve naknadne POI i rute, dok TomTom ne. TomTom nema tracklogove, dok Garmin ima (ali ga i usporava).

 

Garmin salje u nepropisna skretanja i cak me jednom odveo na stepenice pokazujuci da je ulica (bila je ukljucena opcija za automobil). Dvosmjerne ulice oznacuje kao jednosmjerne i vodi okolo. Slijepe ulice pokazuje da to nisu, a one koje nisu slijepe na nekim mjestima pokazuje da jesu. Vodi u prekrsaje. Isti problem je kod TomToma, ali puno manje izrazen.

 

Uglavnom niti jedna karta bazirana na TeleAtlasu za Hrvatsku nije dobra (sto se tice gradske voznje i manja mjesta). Ali ne treba traziti greske u Garminu, TomTomu i sl., već u samom TeleAtlasu koji ima loše mapirane karte (bar što se tiče Hrvatske).

Dok se to ne ispravi (nadajmo se da cemo to dozivjeti za koju godinicu, jer ispravljaju samo 15% godisnje) dotle primjedbe i svoje prijedloge za kriva skretanja, jednosmjerne ulice i sl. saljite na http://mapfeedback.teleatlas.com/mapfeedback/index.php.

 

U nadi da ce TeleAtlas konacno rijesiti problem slupanih automobila i prekrsaja za nepropisna skretanja (jos se uvijek pouzdajem u navigaciju izmedju usiju, a Garminu se smijem), toliko od mene...zasad!

 

Bigfoot

 

Vuce sub 15.3.2008 13:44

Ali, Bigfoot, ne govorimo ovdje o karti Teleatlasa za Istočnu Europu nego o Adria Routu 2.0 koji je od Garmina dobio licencu za izradu karata ex-Yu a za Garminove aplikacije. Probaj to.


www.suvenirshop.com
Bigfoot sub 15.3.2008 15:36

Pa i ja sam govorio o AdriaRoute 2.0. i mogu reci da nista ne valja. Rekao sam da salje u kriva skretanja i sl. Ali Garmin koristi TeleAtlasove karte za svoje uredjaje. Tu je kvaka. U AdriaRoute 2.0 su implementirane TeleAtlasove karte.

funat uto 25.3.2008 17:49

TomTim je dobar za korištenje u enterprise aplikacijama (resource planning, tracking, blabla) jer ima API za pristup aplikaciji i da se inkorporirati u šire rješenje. iGO i Garmin su čisto korisnički i zatvoreni.

Karte za TomTom loše? zašto? može neka konkretna primjedba..

Petar72 pet 2.5.2008 02:24

Probao sam gotovo sve moguce programe za navigaciju i definitvni pobjednik je ViaGPS 2.51 i to jos uz kombinaciju sa Mio C320 uredajem.

 

Garmin tj. AdriaRoute je puna gresaka, zabrane skretanja uopce ne pozna, slaba pokirvenost, pogotovo kucnim brojevima, jako neprecizna karta.

Igo je svakom verzijom sve losiji. (i da to je AR 2.0, vidi se po autocesti kod Dakova, novim rotorima koji su i u AR 2.0)

TomTOm koristi Teleatlas Hrvatsku to sto ima je ok, ali generalno jako slaba pokrivenost.

Sygic isto kao i TomTom, karta za HR je Teleatlas.

 

 

Cyber_mmx pet 2.5.2008 19:37

Evo ukratko moje iskustvo sa GPS uređajima (PDA, PNA ....)

 

Na Garminovom Nuwi 250w imam kartu Adria Route 2.0 i nije tako loša koliko neki pljuju po njoj, ima grešaka al nisu to neke greške da bi se autom strmoglavio u more :)

Na HP Ipaq 6515 imam Mireo 1.5 i imam osjecaj da je preciznija od Adria Route. Probao sam IGO6 i nije mi nešto posebno (odnosi se na Hrvatsku)! 

Imam i Mio Digi Walker 168 (mislim da je taj model ) i na njemu Cardinale 2.1 I nebilo mi teško stavim sva 3 uređaja u autu i probam se vozat po gradu.....

 

I znate kakve se razlike ... skoro pa nikakve.

 

E sada nisam probao van grada al to cu ovih dana pa da vidim kakvo je stanje, il se zaputit do Varaždina da vidim kako poznaju podravsku magistralu.

Uglavnom moj favorit je Garmin! 

gele10 pet 18.7.2008 07:33

U potpunosti se slažem s gore navedenim, ako hoćete GPS navigaciju kupite najobičniji GPS.....

Kupio sam MIO C220 Cardinale 2.1 nadograđen 2.51 (legalno) i sve radi kako treba.

Isprobao sam dosta uređaja i došao do zaključka da je sve to bacanje para u ništa... sve to radi isto samo je stvar opcija i mogučnosti uređaja...