GPS

GPS ne radi sa odredenim aplikacijama

H0d1a5 pet 10.3.2017 07:28

Pozdrav svima,

 

Ovu temu sam vec otvorio drugdje, moguce na krivom mjestu pa ju sad stavljam ovdje.

 

Naime.

 

Nedavno sam narucio s Amazona mobitel BLU Life One X2. Napokon je stigao i jako sam zadovoljan, telefon je zvijer. Problem je nastao kada sam instalirao na njega sve sto mi treba za posao (radim za Uber).

 

Kad sam instalirao Uber Driver aplikaciju i Waze navigaciju. To su aplikacije koje mi trebaju za posao. Sad, Waze radi savrseno, ali one sekunde kad upalim Uber Driver aplikaciju, sve ostalo gubi GPS. Uberova aplikacija ima GPS a na svemu ostalom ne radi. Tako da mi ne radi navigacija i opcenito ne mogu raditi. 

 

Prije nego mi svi kazete one najjednostavnije stvari koje da probam, da vam kazem sto sam vec probao. OS update je napravljen jucer. Reinstalirao sam doticne aplikacije nekoliko puta, vratio telefon na tvornicke postavke i krenuo ispocetka, provjerio da su sve potrebne aplikacije na najnovijoj verziji, sve potrebne aplikacije imaju dozvole da koriste GPS, GPS na telefonu provjereno radi (instalirao sam GPS Services & Toolkit).

 

Dakle, meni se cini kao problem preklapanja, da Uber app i Waze (ili Google Maps ili GPS services & toolkit) ne mogu koristiti GPS u isto vrijeme. Siguran sam da je tu neko jednostavno rijesenje softvera ili nekog settinga ali ja sam pokusao sve (do granice koliko se kuzim) i sad trazim pomoc pametnijih od mene.

 

I da, Android verzija 6.0.1, 

 

Unaprijed zahvaljujem.