Fotoaparati

Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

deya100 uto 17.3.2020 19:59
Santana kaže...
dreadmoore kaže...
deya100 kaže...

Rječina

A koja ljepota od slike za nepovjerovati da nema ni jedne vrecice za smece ili boce u koritu.

ma to ti je content aware fill :P :P

Pa ovo je skroz prema Izvoru Rječine, van naselja tako da nije "content aware" nego stvarno nema smeća. No nizvodno ga nažalost ima, ne puno ali naleti se tu i tamo na kakve najlon vrećice, plastiku, komade lima. U principu je Rječina poprilično čista...

Santana uto 17.3.2020 22:12
deya100 kaže...
Santana kaže...
dreadmoore kaže...
deya100 kaže...

Rječina

A koja ljepota od slike za nepovjerovati da nema ni jedne vrecice za smece ili boce u koritu.

Pa ovo je skroz prema Izvoru Rječine, van naselja tako da nije "content aware" nego stvarno nema smeća. No nizvodno ga nažalost ima, ne puno ali naleti se tu i tamo na kakve najlon vrećice, plastiku, komade lima. U principu je Rječina poprilično čista...

Ma salim se samo. Ja pokusavam nesto slicno uhvatit vec jedno vrijeme. Povremeno kroz godinu sam dolazio na to moje mjesto no nisam nit sa jednom slikom bio zadovoljan. Sad cim malo pozeleni idem ponovo :)

ARazer uto 17.3.2020 22:46
CyberDemonVZ kaže...
tajo1960 kaže...

Imaš li tilt-shift objektiv?

Ja pretpostavljam da je softversko ispravljanje perspektive u pitanju, jer bi se inaće vjerojatno pohvalio i "miniature efektom" 

Kako je Cyber rekao, guided lines u Lr i ispravim. Ne volim vidjet kad nešto stoji kako ne treba 

dreadmoore uto 17.3.2020 23:09
deya100 kaže...
Santana kaže...
dreadmoore kaže...
deya100 kaže...

Rječina

Iskreno i ja bi isto napravio koju sliku ali prosto nemguce, kroz grad mi prolaze 3 rijeke od tih tri nijedna nema uredno korito.Sve puno plasticnih vrecica i boca.

deya100 pon 23.3.2020 11:17

Ja se isto zabavljam Macrom zadnjih par dana. Kad nam je već kretanje i druženje ograničeno zadao sam si da ću raditi serije od po 10 macro fotki za objavu na FB i Instagram. Mogu reći da mi takva zabava oduzme dosta vremena i nije mi dosadno nimalo...

Evo samo dio toga za sad...