Fotoaparati

Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

dreadmoore čet 26.11.2020 17:33
Endymon kaže...
Evo nesto od mene... Neki savjet oko slikanja?

 A jedino horzontalno drzati mobitel ako se već slika snjim, vecina ljudi grijesi kad slika i snima pa  uvjek drze telefon vertikalno.Jer puno je bolja kvaliteta slike prikaziva veći pjezaž itd to neka ti bude navika.

dreadmoore sub 28.11.2020 12:11

Ma eto ja vecinom slikam landscape i snimam, no zna se nekad pokoja u slikati i u vertikalnom.U vecini slučajeva ako želim nešto sakriti od detalja.Portrait se koristi večinom ako želiš nešto u fokusu, predmet koji su manje veličine, osoba ili životinja.Bar ja kao laik to mislim a opet ako ima koji profesionalac zna bolje.

morrisoN sub 28.11.2020 17:28

Ovo nije na "piramidama" nego gdje su podzemni tuneli. Piramida sunca, kako je naziva Semir Osmanagić, je udaljena par km od ovog parka. Ne bih se upuštao u raspravu da li ima ili nema piramida.
Ono što ću reći je da je priroda prelijepa za lokaciju udaljenu manje od 1km od autoputa.

Btw, prva fotografija je samo djelimično dočarala atmosferu probijajućih zraka sunca kroz maglu i krošnje okovane injem.

Ovu fotku sa grančicom prekrivenom injem je "ubio" forumski algoritam za sažimanje. Sad vidim da je razina detalja ove forumske verzije očajna, za razliku od originala, koji izgleda puno bolje.

deya100 sri 9.12.2020 22:07

Današnje fotke Zale, potoka koji teče kroz Podkilavac, mjesto u zaleđu Rijeke na Grobniku. Za doći do velikog slapa se trebalo smočit do pojasa ali sve za fotke.
Zala proteče samo za iznimno obilnih kiša i dijelom je ponornica pa na dijelovima sa snimke inače ima vode doslovno samo jedan dan nakon proloma oblaka. Dan-dva poslije kiše ovo više nije moguće snimiti.

 

Napravio sam i kratki video koji možete pogledati na Youtube-u VIDEO

Boris grozni uto 5.1.2021 23:51

Večer, par mojih fotki s Dslr-om, dosta ih ima svoj "naslov" da se dočara no tu nisam pisao, cijela forma za stavljanje fotografija je katastrofalna kao i rezolucija! neke fotke su i po 250mp pa sam se napatio dok sam to smanjio na bolesnih 3-4mbZivjeli!

           

deya100 čet 7.1.2021 11:57
Santana kaže...

 

 

evo malo cb

 

Odlična, pogotovo ova s brezama i s kontra suncem.  

 

Boris grozni kaže...

Večer, par mojih fotki s Dslr-om, dosta ih ima svoj "naslov" da se dočara no tu nisam pisao, cijela forma za stavljanje fotografija je katastrofalna kao i rezolucija! neke fotke su i po 250mp pa sam se napatio dok sam to smanjio na bolesnih 3-4mbZivjeli!

           

 

Predobre fotke!  

 

deya100 pet 8.1.2021 22:57

Definitivno, pogotovo ovako po snijegu. Ubio se danas kroz snijeg, na najstrmijem usponu ima najviše snijega sa zapusima u koje propadaš do pojasa i vjetar ti udara u prsa. Za preći 600m (dužinskih ne visinskih) mi je doslovno trebalo 45min a u dobroj sam kondiciji. Ali isplatilo se, kad sam izašao na vrh prevoja i maknuo se u zavjetrinu k'o da sam ušao u bajku - skoro ni daška vjetra i snježna idila.

morrisoN ned 17.1.2021 13:45
morrisoN kaže...
Malo zimskog ugođaja...

 Tek sam sad pregledao ove fotke koje sam postavio. Pa ovo što radi forumski algoritam za kompresiju slika pri uploadu je zločin protiv čovječnosti. Molim nekoga, npr Miro, da se u narednom periodu tehnički omugući, barem u nekim temama da se fotke uploaduju barem u FB kvaliteti. Ovo sto sad imamo je masakr nad fotografijama.

 

Hvala!

Santana pon 18.1.2021 16:39
deya100 kaže...

Definitivno, pogotovo ovako po snijegu. Ubio se danas kroz snijeg, na najstrmijem usponu ima najviše snijega sa zapusima u koje propadaš do pojasa i vjetar ti udara u prsa. Za preći 600m (dužinskih ne visinskih) mi je doslovno trebalo 45min a u dobroj sam kondiciji. Ali isplatilo se, kad sam izašao na vrh prevoja i maknuo se u zavjetrinu k'o da sam ušao u bajku - skoro ni daška vjetra i snježna idila.

 malo kasnim s odgovorom...

taj vikend nakon tvog posta sam bio na Svetoj Geri, snijega kolko hoces, ali nazalost bila je magla tak gusta da ne vidis par metara ispred sebe. To jos nisam dozivio.

Evo dvije slike. Jedna je pocetak uspona, druga je na vrhu

CyberDemonVZ sri 27.1.2021 14:12
deya100 kaže...

Testiranje drona - DJI Mavic Air II na ekspoziciji od 5 sekundi. Ja poprilično impresioniran kako je miran.

 

Meni nikad ni na kraj pameti nije bilo da se sa dronom uopće može napraviti duga ekspozicija! Daj još ako imaš!

deya100 sri 27.1.2021 22:42
CyberDemonVZ kaže...
deya100 kaže...

Testiranje drona - DJI Mavic Air II na ekspoziciji od 5 sekundi. Ja poprilično impresioniran kako je miran.

 

Meni nikad ni na kraj pameti nije bilo da se sa dronom uopće može napraviti duga ekspozicija! Daj još ako imaš!

 Nemam, ovo je jedina. Planiram napravit noćni hyperlapse, vjerovatno sutra jer će biti full jaka mjesečina pa bi to trebalo OK izgledati. Vjerovatno usput padne i kakva fotka. Ako bude lijepo mirno vrijeme na jakoj mjesečini bi i ekspozicija trebala bit kraća pa samim time i oštrija fotka.