Hyperion čet 24.11.2016 22:11
bradonja_85 kaže...

Navodno će i Tony Todd imati nekakvu ulogu u Discovery-u.
Inače već je odradio ulogu u star treku kao Worfov brat, i pojavljivao se u DS9 i Voyager.

Vjerojatno ćemo vidjeti i ostale glumce koji su se pojavljivali u Star Treku povremeno, samo što su sad ostarili, ali nema veze. Najviše bih volio vidjeti Jeffrey Combsa (Shran, Weyoun, Brunt) lik je bio odličan i kao Shran i kao Weyoun, te ako je ikako moguće John DeLancya (Q).

 

Tony Todd je dobar glumac. Najviše ga se sjećam po praktički glavnoj ulozi u epizodi The Visitor u DS9, koja je ujedno jedna i od najboljih epizoda DS9-a, a definitivno najdirljivija.

 

Uskoro bi trebali nadam sve objaviti uloge, mislim da se znalo ~pola godine prije službenog izlaska TNG-a tko su glumci.

5220 čet 24.11.2016 22:19
Prince-Artas kaže...
Sint1 kaže...
Menu ovo nikako, ali nikako nije jasno da se radnja odvija u vrijeme slicno Enterpriseu, po meni nema ni jedan jedini logicni razlog za to.

Enterprise im je bio najslabije gledani serijal i sad oni umjesto da krenu sigurnim putem TNG-a i Voyagera, ne ne nema sanse ajmo mi opet od pocetka. Sve mi se cini da ce serija biti totalna pusiona, mozda ce trajati koju sezonu, ali mi ne bi bilo cudno da im ta prva bude i zadnja, pa se opet mozemo jwbati sljedecih 10-15 godina do sljedeceg serijala.

 Možda si krivo shvatio, radnja se odvija 10 godina nakon Kirkovog Enterprisea, ne Archerovog.

 Mislim da se odvija 10 godina prije Kirkovog Ent.

Mrgud Veliki čet 24.11.2016 22:42

Nakon Voyagera, meni se tesko prebaciti i na nove filmove (potgotovo je ovaj zadnji meni osobno bio relativno dosadan). Mozda jesu malo pretjerali sa zadnjom epizodom, ali trebali su tu nastaviti po meni. I ja se bojim da ce ovaj projekt trajati jednu sezonu i to je to.  To vracanje u proslost smo vec dozivjeli sa jednim serijalom i filmovima. Mislim da mi je dosta toga.

 

zmac pet 25.11.2016 08:33

Borg, Vrsta 8472, pa malo Romulanaca, Kardasijanaca i Klingonaca, bi bila dobitna kombinacija za nove epizode, a sve se to gubi smještanjem radnje u prošlost.

Hyperion uto 29.11.2016 21:12

Kao što sam očekivao, počeli su službeno objavljivati imena glumaca i njihove uloge.

 

Službeno na startrek.com su potvrđeni Doug Jones (Hellboy, Adaptation, Pan's Labyrinth, The Strain), Anthony Rapp (A Beautiful Mind, Dazed and Confused) i Michelle Yeoh koju sam već prije spomenuo.

 

Doug Jones će glumiti dosada ne prikazanu rasu u Star Treku, a njegov lik će se zvati poručnik Saru i biti će znanstveni časnik. Međutim, ne napominje se gdje točno će služiti. Kao što možete vidjeti, čovjek ima popriličan repertoar.

 

Anthony Rapp će glumiti poručnika Stametsa, a njegov lik će biti također znanstveni časnik, ali na USS Discovery. Koliko vidim glumio je u par popularnih filmova, ali ništa specijalno. Najviše je poznat po predstavama na Broadwayu. Neslužbeno, on bi trebao biti Gay character.

 

Michelle Yeoh će biti kapetanica broda Shenzhou, a njezin lik će se zvati Georgiou. To znači da su glasine bile više manje istinite za nju.

Hyperion uto 29.11.2016 22:00
x18x05x kaže...

Glumci su fakat odvratni osim Michelle Yeoh naravno.

Mislim da bi Doug Jones mogao biti dobar. Sad znam kog je glumio u Hellboyu, onu plavu ribu/aliena. Po sjećanju mogu reći da je bio dobar. U pan's labyrinth je također bio ispod odijela, kao i u the Falling Skies i The Strain. Očito je to njegov fetish, a i sada u Discoveryu će glumiti aliena.

Hyperion pon 12.12.2016 21:02

Objavljena su imena novih likova, kao što sam i rekao da će ih uskoro objavljivati po malo.

 

Obi will play T'Kuvma, the Klingon leader seeking to unite the Klingon houses.

Latif is set to portray Kol, commanding officer of the Klingons and protégé of T’Kuvma.

Chieffo rounds out the latest wave of additions with her role as L'Rell, the battle deck commander of the Klingon ship.

 

Ako ćemo gledat kroz prizmu rasizma, imamo žensku bjelkinju, muslimana, i crnca, ameri bi rekli "wide variety" ili nešto slično. Što se mene tiče, who cares, svi će biti smeđi klingonci pod maskom sa promjenjenim glasom.

 

Ako se malo upotrijebe moždane vijuge, dolazimo do zaključka da ćemo imati glavni brodić Discovery i još jedan federacijski brod kineskog imena kojeg će voditi više ni manje kineskinja, a tu će biti očito i klingonski brod.

 

Priča se da je film Star Trek VI: Undiscovered Country takozvani "touching stone" ili prevedeno baza za ovu seriju. Fulleru se svidjela atmosfera iz tog filma koja projicira atmosferu tog vremena kada je bio hladni rat. Zato su zaposlili Meyera da bude dio tima jer je on režisirao Star Trek VI. Uglavnom zbog toga se pretpostavlja da će biti nešto oko početka surađivanja klingonaca i federacije ili neki događaj koji će ih pomiriti. Ja pretpostavljam da će to biti nešto tipa u Star Trek TNG kada su kardasijanci, klingonci, romulanci i federacija zajedno otkrili istinu o vlastitom podrijetlu u epizodi "The Chase". Ako bude nešto slično tome, ja ću biti zadovoljan jer će biti dobra doza misterije, napetosti i nešto akcije.

 

http://www.startrek.com/article/qapla-discovery-introduces-the-klingons

 

 

Ne vezano uz to, priča se o Brianu Fulleru zadnje vrijeme. Navodno je došlo do nesuglasica između njega i CBS-a, pa je otjeran. Zašto o tome nije još progovorio u javnosti? To sam se i ja pitao, ali pročitao sam da ako bi progovorio o poslodavcu, teško da bi ga više itko ikad zaposlio u Hollywoodu. Zato čujemo onu službenu priču da zbog rada na drugoj seriji "American Gods" nije imao vremena za Star Trek. Budimo realni, Star Trek je daleko veći i važniji od te serije, zato to djeluje neuvjerljivo. Zbog čega su se točno zakvačili, ne znam. Da li zbog tog što je serija trebala biti previše kompleksna za običnog gledatelja pa ju je CBS htio poglupiti ili obrnuto, ili pak nešto drugo, možda nikad ne saznamo. Pročitao sam nedavno da je sami Chris Pine (Kirk u filmovima) rekao da Star Trek ne bi nitko gledao danas da nije poglupljen i da nema puno flashy akcije. Žalosno jako kao i rezultati PISA testa kod naših školaraca.

walentkane pet 16.12.2016 15:37

Solidna je u TWD, a nije losa ni po izgledu.

Ipak po svemu procitanom serija ce biti fail, tesko je ponoviti atmosferu kakvu su imali u serijama Star Trek a smjestanje radnje u proslost samo im jos vise otezava stvar. Jako jako glupa odluka, prakticki da nisam naisao ma fana ST koji je zadovoljan radnjom u proslosti.

I onda kad bude slaba gledanost reci ce ah ST je sranje ne isplati se ulagati u njega i ukinut ce serijal...

Hyperion uto 24.1.2017 22:48

Star Trek Discovery je danas krenuo sa snimanjem. -> https://twitter.com/actordougjones/status/823958342389403648

 

U međuvremenu se objavilo ime novog glumca, James Frain. On je engleski glumac koji je glumio u više serija poput 24, Fringe, True Detective, True Blood, Gotham, te u više filmova. Trebao bi glumiti Sareka, Spockovog ćaću. http://www.startrek.com/article/james-frain-joins-discovery-as-sarek

 

Trebali su početi sa snimanjem još u 11. mjesecu koliko se sjećam, pa se priča da bi mogla biti još jedna odgoda, međutim ništa nije službeno potvrđeno.

walentkane sri 8.2.2017 18:11

Upravo u novom Bug casopisu citam kolumnu Galica gdje pise da je serija odgodena na neodredeno vrijeme zbog toga sto je veliki projekt.

Posto bas ne ocekujem s odusevljenjem ovu seriju, ovo mi se cini kao dobra vijest, mozda su culi reakciju ljudi pa su odlucili dodatno poboljsati kvalitetu serije.

Sto se tice ST, ponovno gledam DS9 sad sam na 3. sezoni i Voyager 1 sezona, moram reci kako mi je DS9 sve bolji kako idem stariji, dubina price i likova, njihovi odnosi, ozbiljne teme itd., tek za malo slabiji nek STNG.

Hyperion pon 13.2.2017 14:24
walentkane kaže...

Upravo u novom Bug casopisu citam kolumnu Galica gdje pise da je serija odgodena na neodredeno vrijeme zbog toga sto je veliki projekt.

Posto bas ne ocekujem s odusevljenjem ovu seriju, ovo mi se cini kao dobra vijest, mozda su culi reakciju ljudi pa su odlucili dodatno poboljsati kvalitetu serije.

Sto se tice ST, ponovno gledam DS9 sad sam na 3. sezoni i Voyager 1 sezona, moram reci kako mi je DS9 sve bolji kako idem stariji, dubina price i likova, njihovi odnosi, ozbiljne teme itd., tek za malo slabiji nek STNG.

DS9 od 4. do 6. sezone je bolji od TNG-a po meni.

 

Da, netko iz studija je bio rekao kao da bi moglo biti novih odgoda, nešto tipa blizzardov odgovor "When it's done".

 

Na forumima nagađaju da će produkcija trajati skoro do kraja godine.

 


Bio je i leak jedne slike sa seta na kojoj su navodno klingonci, no u međuvremenu je ispalo da bi to mogla biti i neka druga rasa ili fake.

Hyperion uto 7.3.2017 20:43

Čekao sam da se malo nakupi vijesti, pa onda krenimo!

 

1. Novo objavljena imena glumaca u DSC-u (DSC je recimo opće prihvaćena skraćenica za ST: Discovery)

 

Jason Isaacs je dobio ulogu kapetana Lorce, a bit će kapetan U.S.S. Discoverya. Malo poznatiji britanski glumac, a glumio je u Event Horizonu, Patriotu, Harry Potteru, Black Hawk Down, Armageddonu itd. Može se reći da je malo jače ime na trenutnom popisu glumaca.

Mary Wiseman je dobila je ulogu kadetkinje Tilly, koja je na zadnjoj godini akademije zvjezdane flote, a služit će na U.S.S. Discoveryu. Mary je mlada glumica, sa svega šest creditsa na imdb-u. Glumila je samo u serijama, a za niti jednu osobno nisam čuo.

Sam Vartholomeos je dobio je ulogu zastavnika Connora (Ensign Connor), a došao je direktno iz akademije zvjezdane flote. Ovo mu je prva uloga sudeći po google-e i imdb-u, međutim na star trek stranicama piše da se pojavio u The Secret Life of Walter Mitty i The Following.

Maulik Pancholy je dobio je ulogu glavnog brodskog doktora na U.S.S. Shenzhou, a zvat će se Dr. Nambue. Maulik je glumac indijskog podrijetla sa solidnim rezimeom, a glumio je u poznatijim serijama 30 Rock, Weeds i Phineas and Ferb, te nekim filmovima poput Hitch. Što se tiče privatnog života, javno se identificirao kao gay, pa će vjerojatno će i glumit gay lika u Discoveryu.

Terry Serpico je dobio je ulogu admirala zvjezdane flote, a zvat će se Admiral Anderson (Mass Effect?). Američki glumac, sa solidnim rezimeom. Glumio je u poznatijim serijama Oz, Army Wives, Law & Order, Rescue Me i The Inspectors, te filmovima The Purge: Election Year, The 5th Wave, The Men Who Stare At Goats, Micheal Clayton, The Departed itd.

 

2. Problemi

 

Sve što ću spomenuti spada pod NAVODNO.

 

Brian Fuller je otišao jer je došlo do sukoba sa vlasnikom CBS-a. Vlasnik CBS-a je htio drugačiji dizajn brodova i serije, točnije više flashy kao Reboot filmovi, a manje vjerno tom dobu odnosno manje vjerno The Original Seriesu. Serija treba biti smještena u Prime svemiru gdje su i sve ostale serije smještene. Već sam spomenuo da su Star Trek fanovi jedni od najosjetljivijih na kontinuiranost i detalje serija, zbog čega su ujedno i razapeli Enteprise.

 

Postoje spekulacije ili dojave da radnja ipak neće biti smještena u Prime universe nego u transdimenzionalni timeline, šta god to bilo.

 

Tim za izradu specijalnih efekata je otpušten iz nepoznatih razloga.

 

Dojave "iznutra" kažu da je užasna atmosfera i da je sve u kaosu, jako puno problema. Čak se spominje i da Netflix želi povrat uloženog novca. Naime Netflix je bio platio ogroman iznos CBS-u da može distribuirati DSC diljem svijeta ~24h nakon emitiranja na CBS-ovom streamingu All Access. Taj iznos je toliko velik da pokriva cijelu produkciju serije.

 

Serija je odgođena sa svibnja 2017. do kasnog ljeta ili jeseni. Službenog datuma nema.

 

 

Sve ovo spomenuto, a i još više je sažeto u ovom videu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Km5qVwZvjm8

 

 

 

Osobno mislim da je Discovery zaista u problemima, iako je to sigurno preuveličano u glasinama. Kako god, odlazak Fullera i dvije odgode same po sebi govore da nešto nije u redu.

 

Za kraj, doza optimizma, sami The Next Generation je također bio u velikim problemima. Nesuglasice Rodenberrya sa glavešinama, predviđanja ukidanja serije nakon jedne sezone, odlazak pisaca originalne serije, pravni sukobi, štrajk pisaca, loše zdravlje samog Rodenberrya itd. Čak su snimili i dokumentarac Chaos on the Bridge o tome. Međutim unatoč svemu, serija je postala kultna i uspješno oživjela Star Trek nakon 20 godina.

Hyperion pet 31.3.2017 23:23

Ime novog glumca u Discoveryu je osvanulo na Star Trek stranici, a on je Rainn Wilson koji je poznatiji kao već sada legendarni lik Dwight Schrute iz The Officea. On će utjeloviti lika zvanog Harry Mudd, koji je već otprije poznat iz originalne serije gdje se pojavljivao nekoliko puta.

 

Prije oko 2 tjedna je bila vijest o početku snimanja druge epizode serije, a njen redatelj je Adam Kane(Being Human, Heroes, Daredevil, Hannibal, American Gods, The Mentalist). U to vrijeme je osvanula i prva zajednička slika glumaca van seta.

 

Slike sa seta: https://www.trektoday.com/content/2017/03/star-trek-discovery-set-photos/

 

Druga epizoda: https://twitter.com/startrekdisc_it/status/842938614069780480/photo/1


Captains Chair: https://twitter.com/jasonsfolly/status/839172861172584449/photo/1

 

Hyperion sri 5.4.2017 17:13

Napokon i službena obavijest na startrek.com u kojoj je objavljen novi član postave, Sonequa Martin-Green. To se već neslužbeno znalo par mjeseci i već sam postao o tome u ovoj temi. Međutim ovoga puta se doznaje rank i ime njenog charactera u seriji, a ono glasi: "First Officer Michael Burham". Primjetite da je ime muško i da ima rank prvog časnika. Prvo se predviđao niži rank "lieutenant commander", a što bi muško ime trebalo značiti? Tranzverstit, promjena spola, ženski glumac glumi mušku ulogu, čudni alien ili jednostavno ima muško ime? We shall see...

 

Neslužbeno je objavljeno i ime kanadske glumice, Wendy Crewson (Ascension, Revenge, 24, Saving Hope). Ona bi trebala glumiti admiralicu, međutim ime charactera, te da li je alien ili čovjek, još se ne zna.

Hyperion sri 3.5.2017 13:15

Objavljeno je 5 novih imena glumaca koji će glumiti u Star Trek Discovery:

 

1. Shazad Latif (Penny Dreadful, Toast of London, The man who knew infinity) - rođen u Velikoj Britaniji, mješanog podrijetla. Glumit će poručnika Taylora, časnika zvjezdane flote. Prvo mu je bila dodijeljena uloga klingonca Kola, ali će ga sada glumiti drugi glumac, Kenneth Mitchell.

2. Kenneth Mitchell (Jericho, Frequency, The Astronaut Wives Club) - kanadski glumac, rođen u Torontu u Kanadi. Kao što sam napisao već, glumit će klingonca Kola, zapovjednog časnika Klingonskog Carstva.

3. Rekha Sharma (Battlestar Galactica, The 100, The Core, AvP 2) - kanadska glumica indijskog podrijetla. Glumit će zapovjednicu (Commander) Landry, časnicu osiguranja na USS Discovery.

4. Clare McConnel (Dim the Fluorescents) - ne zna se puno o njoj, svega 3 unosa na imdb i bez biografije. Glumit će Dennas, vođu u Klingonskom Carstvu.

5. Damon Runyan (Gangland Undercover, Degrassi: The Next Generation, Suits) - kanadski glumac, rođen u Torontu u Kanadi. Glumit će vođu Ujili u Klingonskom Carstvu.

Hyperion pon 15.5.2017 19:24

CBS svake godine ima događaj zvan "Upfront" na kojem predstavlja serije/plan/program za ubuduće, a sljedeći takav događaj je u srijedu 17.05.2017. Sukladno k tome je za očekivati da će nešto objaviti i o Star Trek Discoveryu. Fanovi i forumaši žarko žele i nadaju se trailer s obzirom da su već 3 epizode gotove i da se iz njih može složiti trailer.

 

Da bude bolje producent Discoverya, Ted Sullivan je na twitteru objavio da će se trenutno "zatišje" (misleći na novosti o DSC-u) uskoro prekinuti. Link

 

 

 

Na instagramu je procurio video Jasona Isaacsa (kapetan u seriji) u kojem makeup artisti rade neku masku/kalup na njegovoj glavi. Da li će kapetan biti alien?

 

https://www.youtube.com/watch?v=7ZUui9YJwak

Hyperion sri 17.5.2017 20:46

Evo napokon nešto konkretnije.

 

 

Objavljena je slika iz same serije, a na njoj su kapetanica (Michelle Yeoh) i prva časnica (Sonequa Martin-Green) u nekoj pustinji. Priča se da je to snimljeno u Jordanu, makar mi to izgleda previše CGI.


Diljem interneta se sprdaju sa slikom jer podsjeća na Jakku iz The Force Awakens i Reyinu odoru.

 

Source

 

 

 

 

Kao što sam već spomenuo, danas popodne/navečer po američkom vremenu (mislim da je u pitanju New York) će biti održan Upfront event na kojem po novim informacijama će premijerno biti prikazan i trailer za DSC. Sam CBS-ov CEO "Moonves" je to potvrdio ujutro na doručku pred novinarima.

 

"At today’s presentation you are actually going to see a presentation from Marc DeBevoise…talking most specifically about CBS All Access and you will see the first clip of Star Trek today. So we are ready to show you something. It’s a small clip, but I think it is really impressive and we are really proud of it." - Moonves

 

 

 

Još jedna zanimljiva vijest, koja nema direktno veze sa Star Trekom. Fox snima seriju zvanu "Orville", koja će biti nešto kao Galaxy Quest u obliku serije. Trailer je izašao, a osvrt i detalje ako želite pročitajte na npr. hrvatskom portalu inverzija.net da ne pišem u ovoj temi bezveze.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Yy9sKeCE8V0

Unimatrix 007 sri 17.5.2017 22:43
Hyperion kaže...

 

 

 

 

Još jedna zanimljiva vijest, koja nema direktno veze sa Star Trekom. Fox snima seriju zvanu "Orville", koja će biti nešto kao Galaxy Quest u obliku serije. Trailer je izašao, a osvrt i detalje ako želite pročitajte na npr. hrvatskom portalu inverzija.net da ne pišem u ovoj temi bezveze.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Yy9sKeCE8V0

 Kao što je kolega već komentirao, ona slika gore izgleda kao loš CGI što bi moglo ubit seriju u startu, a s druge strane Orville mi izgleda odlično, ali nemaju velika imena što se tiče glumačke postave.

Hyperion sri 17.5.2017 23:18

Ljudi tweetaju sa Upfronta i kruži nekoliko slika iz trailera, pa ih stavljam ovdje. Nemam pojma kada će sami trailer biti online.

 

 

Također nova vijest je da je prva sezona produžena sa 13 epizoda na 15 epizoda, a uz samu seriju će biti prikazivan i aftershow emisija "Talking Trek".

Dizajn broda je gotov i bit će prikazan u traileru.

 


Ne znam šta da mislim, slike nisu baš velike rezolucije i odlične kvalitete, ali se CGI itekako može uočit. Malo mi djeluje sami most pretamno, ali sudit ću tek kada trailer izađe.

 

 

EDIT: Trailer -> https://streamable.com/pmp54

Unimatrix 007 čet 18.5.2017 00:07
Hyperion kaže...

Ljudi tweetaju sa Upfronta i kruži nekoliko slika iz trailera, pa ih stavljam ovdje. Nemam pojma kada će sami trailer biti online.

 

 

Također nova vijest je da je prva sezona produžena sa 13 epizoda na 15 epizoda, a uz samu seriju će biti prikazivan i aftershow emisija "Talking Trek".

Dizajn broda je gotov i bit će prikazan u traileru.

 


Ne znam šta da mislim, slike nisu baš velike rezolucije i odlične kvalitete, ali se CGI itekako može uočit. Malo mi djeluje sami most pretamno, ali sudit ću tek kada trailer izađe.

 

 

EDIT: Trailer -> https://streamable.com/pmp54

 Da, most je definitivno pretaman ovdje, al ne znači da je to standarno osvijetljenje, vidjet ćemo kako bude.

 

EDIT: Evo i trailera
Ukoliko bude uklonjen, evo sa gamespota

 

Zasad se čini nekako meh, ali i dosta mračniji od očekivanog.

Kresimir4 čet 18.5.2017 02:45

Znaci ode i serija u onu stvar :(  Hodnici skuceni, sve nekako tamno, cig...ja bi ga napravio bolje :p neka zenska kaze kapetanici moramo prvi pucati i to je bio odgovor kad je kapetanica rekla da star fleet ne puca prvi vjerojatno misli na prime directive.

Blackstorm čet 18.5.2017 03:07

CGI u traileru izgleda solidno, ali gluma i dijalozi su totalna debilana. Ova azijatkinja je kao neka glavna a priča engleski gore nego ja, a ova iz Walking Dead je ukočena kao da ima štap u guzici.

 

Ajde, ovo je samo trailer pa možda to sve bude bolje, ali zasad nisam previše impresioniran.

Unimatrix 007 čet 18.5.2017 13:00
Blackstorm kaže...

CGI u traileru izgleda solidno, ali gluma i dijalozi su totalna debilana. Ova azijatkinja je kao neka glavna a priča engleski gore nego ja, a ova iz Walking Dead je ukočena kao da ima štap u guzici.

 

Ajde, ovo je samo trailer pa možda to sve bude bolje, ali zasad nisam previše impresioniran.

 Da, kapetanica koja jedva priča engleski, već sad djeluje iritantno, ne vjerujem da nisu mogli naći prikladniju glumicu za tu ulogu. Trenutno mi Orville djeluje bolji od Discoverya i imam osjećaj da su požurili i na brzinu sklepali trailer samo zato jer je i Orville izbacio trailer... vidjet ćemo kako bude, ali također nisam impresioniran...

mcf čet 18.5.2017 13:52

Pa, meni trailer i ne izgleda tako lose. Po dinamici mi se cini blize novom filmskom rebootu nego starim serijama, ali to je i logicno - producenti moraju privuci i novu publiku, nema kruha samo od olinjalih fanova :)

Sto se tice broda, izgleda skuceno, ali nije to enterprise e. Cini se kako
je to mali istrazivacki brod?

Naglasak me ne smeta, ipak je rijec o federaciji, multikulti, podsjeca na cehova :)

Civilni federacijski brodovi, ncc , koliko se sjecam, imaju direktivu da smiju pucati samo kada su direktno ugrozeni ili napadnuti.