Zaporožac sri 1.3.2023 05:40

U dogovoru sa šefom Mirom, otvaram temu koja je namijenjena isključivo preporukama za serije, za ljubitelje serija, koji žele znati što pogledati, a bez besmislenih rasprava o sadržaju serija.

 

Dakle, isključivo preporuka, uz moguć šturi opis tematike o čemu se radi u seriji, poželjna je vaša ocjena serije, i to je sve.

Zabranjeno je komentiranje pojedinačnih epizoda serija.

 

Poželjno je staviti link serije rezenzirane na IMDB.

 

Evo, moj prvi prijedlog..

 

Izašla je treća sezona meni odlične serije Godfather of Harlem

 

Odgledao sam šestu epizodu treće sezone, meni je i dalje izvrsna. Karizmatični Forest Whitaker i dalje odlično "vozi" svoju ulogu gangstera 60-ih godina, boreći se za crnački Harlem, te kako preživjeti i nadmudriti ostale mafijaške skupine koje žele nadvladati tim područjem.. u sve je upetljana i politika, korumpirani gradski političari, kongresmeni, dobar dio je posvećen i legendarnom Malcom-u X,  jednoj od najpoznatijih osoba  koji se borio za prava crnaca itd...

 

Uživajte, bez bespotrebnoga svađanja, i rasprava.

Posmatrač sri 1.3.2023 07:14
Zaporožac kaže...

U dogovoru sa šefom Mirom, otvaram temu koja je namijenjena isključivo preporukama za serije, za ljubitelje serija, koji žele znati što pogledati, a bez besmislenih rasprava o sadržaju serija.

 

Dakle, isključivo preporuka, uz moguć šturi opis tematike o čemu se radi u seriji, poželjna je vaša ocjena serije, i to je sve.

Zabranjeno je komentiranje pojedinačnih epizoda serija.

 

Poželjno je staviti link serije rezenzirane na IMDB.

 

Evo, moj prvi prijedlog..

 

Izašla je treća sezona meni odlične serije Godfather of Harlem

 

Odgledao sam šestu epizodu treće sezone, meni je i dalje izvrsna. Karizmatični Forest Whitaker i dalje odlično "vozi" svoju ulogu gangstera 60-ih godina, boreći se za crnački Harlem, te kako preživjeti i nadmudriti ostale mafijaške skupine koje žele nadvladati tim područjem.. u sve je upetljana i politika, korumpirani gradski političari, kongresmeni, dobar dio je posvećen i legendarnom Malcom-u X,  jednoj od najpoznatijih osoba  koji se borio za prava crnaca itd...

 

Uživajte, bez bespotrebnoga svađanja, i rasprava.

 I da se napise na kojo streaming platformi se moze pogledati.....

Hexfire čet 2.3.2023 07:23
Zaporožac kaže...

Počela je deseta sezona popularne, meni drage serijeThe Blacklist..

Ep 01 odlična...

 O jbt, pa to se još uvijek snima. Odgledao sam prvu sezonu prije 100 godina, ali nisam dalje nastavljao. Nije bilo loše, ali sve manje imam volje gledati te serije sa 20 epizoda po sezoni. Eventualno neke humoristične.

Zaporožac uto 7.3.2023 23:41

The Rig  2023

Grupa radnika na udaljenoj škotskoj naftnoj platformi trebala bi se vratiti na kopno kada ih obavija tajanstvena magla i.... nastane misterija, sf... 

 

Solidna serija od 6 epizoda, na IMDB, slabo ocijenjena, meni je 7/10..

 

Odlični britanski glumci; Iain Glen, Martin Compston, Owen Teale, Emily Hampshire

Zaporožac sub 25.3.2023 22:30

The Patient

 

Vrlo dobra deset epizodna tv serija o psihijatru kojega zarobi pacijent s ubilačkih porivima, koji pokušava sa zarobljenih psihijatrom riješiti svoj nagon..

Iako vam može djelovati kao klišeizirana priča, uopće to nije, serija je lijepo razrađena.

Odlično dramski odgljumljeno od strane poznatog komičara Steve Carell-a, kojega prvi moment uopće nisam prepoznao zbog guste brade.

Kako se izvući iz neugodne situacije, uz to vrteći svoj život umazad nakon smrti supruge, ova serija će vam ugodno upotpuniti slobodna 3 sata (svaka epizoda 30 min)

 

8/10

Zaporožac ned 9.4.2023 22:43

Shrinking

 

Upravo sam odgledao ovu izvrsnu desetoepizodnu seriju o psihijatru koji nakon godinu dana od smrti supruge uvodi posebne tehnike liječenja pacijenata, petljajući se u njihov vanjski, osobni život... ova serija ne samo da je ispunila moja očekivanja, već ih je i nadmašila.

Ne kažem da je to najbolja humoristična serija godine, ali to je originalna komedija koja će vas nasmijati u svakoj epizodi s neusiljenim humorom.

 

9/10

AmonZero pon 10.4.2023 15:13

Ted Lasso

 

Na prvu izgleda kao neko americko smece od tv serije gdje se radnja vrti oko "soccer-a", al ak imalo volite sport (pogotovo nogomet) i pogledate par epizoda vjerujem da cete se hookat na seriju.

Radnja prati trenera Teda koji iz Amerike dolazi trenirat nogometni klub, nizeligasa iz engleske lige s tim da nije imao prije dodicaja sa nogometom neg je trenirao neku americku ekipu u totalno drugom sportu.

Radnja i likovi su fenomenalni. Serija je poucna, wholesome i bas ce vam izmamit osmijeh na lice. Mislim da nije bila niti jedna losa epizoda.

Sad je krenila 3 sezona i radujem se novim epizodama ko malo dijete.

 

9/10

 

Zaporožac sri 31.5.2023 10:41

Jedna serija koju sam propustio (pogledao sad u dva dana) a dolazi mi u top 5 SF dramskih serija je i Carnival Row.. ljubitelji žanra ju nikako ne bi smjeli propustiti. 9/10

 

Radnja serije događa se u svijetu u kojem različita mitološka bića postoje i žive zajedno, iako ih se većina ne slaže. Oni koegzistiraju kako bi živjeli s ljudima, nakon što su ljudi napali njihove domovine, kako bi preuzeli vlast. Osnovna priča prati "ljudskog" detektiva po imenu Rycraft "Philo" Philostrate (Orlando Bloom) i vilu utočište po imenu Vignette Stonemoss (Cara Delevingne) dok ponovno pokreću opasnu aferu u društvu koje ne tolerira okupljanje ljudi i stvorenja. Philo istražuje niz opasnih ubojstava dok Vignette ima tajnu koja ugrožava oboje.

 

Seija ima dvije sezone, prva 8 epizoda, druga 10.

Jedna od onih za koju mi je žao što ne traje i dalje...

Zaporožac sri 7.6.2023 09:20

The Night Agent

 

Radi se o FBI agentu početniku (Gabriel Basso) koji je raspoređen raditi u Bijeloj kući kao manje bitan dio osoblja, radeći na primanju šifriranih tel. poziva manjeg značaja koji realno nikada ni ne bi trebao zvoniti.

Nakon jednog takvog poziva kreće vrhunska špijunska priča, velika zavjera oko same predsjedice S.A.D. 

 

Uzbudljiv akcijski triler koji ćete odgledati u dahu (8 epizoda) 2023. Netflix

 

Sve moje preporuke 8,5/10

 

Zaporožac sub 17.6.2023 23:49

Vortex

 

Francuska

 

SF, Misterija, Drama

 

Mini serija, 6 epizoda.

 


*Priča prati Ludovica Beguina, ili Luda (Tomer Sisley), 52-godišnjeg veterana detektiva koji radi za policijsku upravu u Brestu. Prije dvadeset sedam godina izgubio je suprugu Mélanie (Camille Claris) u nečemu što se činilo kao tragična nesreća.


*Ali kada je tijelo žene otkriveno na istoj plaži na kojoj je pronađena njegova žena, njegova istraga navodi ga na sumnju da su obje smrti povezane. Pripovijest je podijeljena u dvije vremenske linije.

*Godine 2025. Ludo koristi najsuvremeniju VRtehnologiju za procjenu mjesta zločina i susreće svoju davno mrtvu suprugu iz 1998., 12 dana prije nego što joj je suđeno umrijeti.

Hoće li uspjeti premetiti vremenski tijek događanja u 1998 god. s posljedicama na 2025 god. pogledajte...

 

9/10