Filmovi, TV serije, glazba...

Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Milka30 sri 25.3.2020 19:16
mar123 kaže.

ansha kaže...

JBG kod mene u firmi svi su se nabrijali na taj film,dogovarali su kolektivni odlazak u kino,a i negdje sam gledao najave onoga nasega debeljuce filmskoga kriticara,di je rekao da je to film koji bi trebao obiljeziti 2020.

ansha čet 26.3.2020 13:48
Milka30 kaže...

JBG kod mene u firmi svi su se nabrijali na taj film,dogovarali su kolektivni odlazak u kino,a i negdje sam gledao najave onoga nasega debeljuce filmskoga kriticara,di je rekao da je to film koji bi trebao obiljeziti 2020.

Pretpostavljam da se ti ne bave nekim misaonim poslom 

Gogy7 čet 26.3.2020 15:00

BloodShot

Film je počeo dosta dobro no vec nakon 10 minuta postaje predvidljiv i vec znas kraj. Gluma loša, akcija bez veze. Totalno trash film. Nije vrijedno pisanja sve sto nevalja.
Ako mrzite Fast and Furious mrzit cete i ovo jer je ovo jos gore.
5/10

dadotb pet 27.3.2020 10:40

Od danas svi filmovi prikazani na ovogodisnjem BG FESTU idu i online, po 3-4 filma na dan, pa narednih 10 dana, posto necemo u kinu ih pogledati, ajd bar ovako..naravno FREE

pogledacu opet OTAC, jako dobar, kao i brazilski Cudesan zivot....mozda jos 1-2 odaberem... 

geronimo4661 pet 27.3.2020 11:49
dadotb kaže...

Od danas svi filmovi prikazani na ovogodisnjem BG FESTU idu i online, po 3-4 filma na dan, pa narednih 10 dana, posto necemo u kinu ih pogledati, ajd bar ovako..naravno FREE

pogledacu opet OTAC, jako dobar, kao i brazilski Cudesan zivot....mozda jos 1-2 odaberem... 

Da i ja cekam da pogledam Otac, cuo sam sa raznih strana da je dosta dobar film, Bacurau sam ranije gledao, i da , takodjer dobar film. 

Jos jedan koji planiram pogledati na  MojOff je novi film Pavela Lungina, Bratstvo. Vidim ima jako nisku ocjenu, sto ne cudi jer je kriticki osvrt na sovjetsku invaziju u Afganistanu pa su sigurno masovno davali 1. Ali s obzirom da je Lungin jedan od najboljih ruskih redatelja u zadnjih 30 godina, bilo bi  steta propustiti priliku. Moderni ruski ratni filmovi su uglavnom najgore propagandno smece bez trunke kvalitete, miljama daleko od  filmova iz sovjetskog razdoblja. tako da ce biti fino pogledati nesto malo drukcije.

dadotb pet 27.3.2020 12:23
geronimo4661 kaže...
dadotb kaže...

Da i ja cekam da pogledam Otac, cuo sam sa raznih strana da je dosta dobar film, Bacurau sam ranije gledao, i da , takodjer dobar film. 

Jos jedan koji planiram pogledati na  MojOff je novi film Pavela Lungina, Bratstvo. Vidim ima jako nisku ocjenu, sto ne cudi jer je kriticki osvrt na sovjetsku invaziju u Afganistanu pa su sigurno masovno davali 1. Ali s obzirom da je Lungin jedan od najboljih ruskih redatelja u zadnjih 30 godina, bilo bi  steta propustiti priliku. Moderni ruski ratni filmovi su uglavnom najgore propagandno smece bez trunke kvalitete, miljama daleko od  filmova iz sovjetskog razdoblja. tako da ce biti fino pogledati nesto malo drukcije.

ooo hvala na preporuci za Bratstvo, gledam obavezno i taj

prorok pet 27.3.2020 19:47
MaciStyle kaže...

Moze preporuka za nekakav dobar krim.triler, misterija , po mogucnosti u nekakvih manjim gradovima, prirodi ili slicno 

Nesto u stilu Calibre , Wind river ,Fargo i slicno 

Blue Ruin i Green Room.

dadotb ned 29.3.2020 09:08

https://www.imdb.com/title/tt6390668/

brazilski, fantastican, pobjednik BG FESTa ovogodisnji, brutalna drama, sjajna gluma ( iako ruznjikave zene glavni likovi ), ali su ulogu iznijele fantasticno, od mene 8+ ocjena, film za prave filmske sladokusce

Cansee ned 29.3.2020 22:05

Gledao sam sinoc na tvu Gladijatora, peti ili šesti put, znači apsolutno jedan od najboljih filmova svih vremena, a scena kad se bore u areni i kad se na kraju Russel Crowe okrene i kaže "ja sam Maksimus" je scena na koju se naježim svaki put, i samo ta scena ima od mene ocjenu 12/10

Posmatrač ned 29.3.2020 22:11
Cansee kaže...
Gledao sam sinoc na tvu Gladijatora, peti ili šesti put, znači apsolutno jedan od najboljih filmova svih vremena, a scena kad se bore u areni i kad se na kraju Russel Crowe okrene i kaže "ja sam Maksimus" je scena na koju se naježim svaki put, i samo ta scena ima od mene ocjenu 12/10

Ali ga grehota gledati bez 5.1 zvuka. Huk arene i govor pred bitku na pocetku uvijek izazove jezu kad ga gledam.....

gocc01 pon 30.3.2020 22:17
SvaboSC kaže...

The Secret Life of Walter Mitty 2013 je film o asocijalnom office workeru koji upadne u nevolju na poslu nakon čega slijedi niz događaja koji će ga transformirati u čovjeka. Ben Stiller je dobro odradio ulogu. 

Ako nisi, baci oko na Stranger than fiction, Ferrelov najbolji film i jedan od onih filmova koji su prošli ispod radara jer nisu imali sreće pored blockbustera. U biti baš gledam, 2006 je bila plodna godina

Ne znam zakaj sam ga samo jednom gledao al vrijeme je da se podsjetim. 

Glume i neki oskarovci 

geronimo4661 pon 30.3.2020 22:30
gocc01 kaže...
SvaboSC kaže...

The Secret Life of Walter Mitty 2013 je film o asocijalnom office workeru koji upadne u nevolju na poslu nakon čega slijedi niz događaja koji će ga transformirati u čovjeka. Ben Stiller je dobro odradio ulogu. 

Ako nisi, baci oko na Stranger than fiction, Ferrelov najbolji film i jedan od onih filmova koji su prošli ispod radara jer nisu imali sreće pored blockbustera. U biti baš gledam, 2006 je bila plodna godina

Ne znam zakaj sam ga samo jednom gledao al vrijeme je da se podsjetim. 

Glume i neki oskarovci 

Stranger Than Fiction je vrhunski film bez mane, ako ima itko da je ovo nekako preskocio, pridruzujem se preporukama. I svakako film za vise gledanja, taj i Groundhog Day gledam bar jednom godisnje.

warhed sri 1.4.2020 07:22

The Hunt - 2020

Jedan od brutalnijih filmova što sam pogleda u zadnje vrime. Priča je već poznata, skupina bogataša zarobi 12 ljudi koji na prvu nemaju nikakve poveznice, i onda kreće lov. Najveći adut ovog film je glavna glumica koja je odlično odigrala ulogu akcijske junakinje. Zanimljivo je to što se radnja, barem prema priči, odvija u Hrvatskoj. Film je već bio odgađan u Americi radi građanskih nemira, i vuklo se dosta kontroverzi oko političje poruke filma. 

Ja film uopće nisam tako doživio, već kao akcijski film bez puno filozofiranja. Tko voli slične filmove neka i ovaj pogleda.

8/10

warhed sri 1.4.2020 07:28

The Gentlemen -2019

Klasični Guy Ritchie. Meni ovo izgleda kao loša kopija Tarantina. Priča je zanimljiva kad se rasplete, ali film ima problema sa scenarijem. Scenski sve izgleda lipo, i glumci su dobro odradili uloge, ali sve je nekako previše folirantski, dosta nepotrebnih kadrova, prođe dosta vremena dok se shvati uloga pojedinih likova. Stariji Ritchievi filmovi su mi puno bolje sjedali, navijao sam za ovaj film i očekivao puno više radi dobre ocjene, ali na kraju sam ostao podjeljenog dojma. 

6/10

tajo1960 sri 1.4.2020 19:43

Un long dimanche de fiançailles - A very long engagement - 2004 - IMDB 7,6/10

https://www.imdb.com/title/tt0344510/

Drama, romance, mystery. Francuski film, tipični Jean-Pierre Jeunet, redatelj. Film pun odlične fotografije posebnog "štiha", zvuka, emocija (francuzi su i inače "ljubavni narod"), radnje u vrijeme WW I, rovovi francuza i njemaca, ljubavi prije rata, novačenje, odvlačenje ljudi u smrti, želje za preživljavanjem, žene koje čekaju, ne čekaju, hoće li preživjeti, vratiti se... Meni odlično filmsko djelo, užitak za oko i uho, a i dušu; malo preko 2 sata trajanja sjajne zabave. Od mene puna preporuka, pogotovo ljubiteljima francuske kinematografije.

Bombshell - One su bombe - 2019 - IMDB 6,8/10

https://www.imdb.com/title/tt6394270/

Biography, drama. Amerika, tipična, Film bez kojeg se glatko može u životu. Film o skandalu koji je potresao Fox News mrežu vijesti u USA otrkrivši seksualno uznemiravanje (kako to danas stručnjaci i novinari vole reći i nazvati) u navedenoj kući, a u doba predsjedničke utrke sadašnjeg im predsjednika. Glavešina morao u mirovinu. Kraj filma. Od mene preporuka izostaje. Neka svatko odluči prema osobnom nahođenju i želji za "vrućom" temom (koja to baš i nije).

joozza sri 1.4.2020 20:06
warhed kaže...

The Gentlemen -2019

Klasični Guy Ritchie. Meni ovo izgleda kao loša kopija Tarantina. Priča je zanimljiva kad se rasplete, ali film ima problema sa scenarijem. Scenski sve izgleda lipo, i glumci su dobro odradili uloge, ali sve je nekako previše folirantski, dosta nepotrebnih kadrova, prođe dosta vremena dok se shvati uloga pojedinih likova. Stariji Ritchievi filmovi su mi puno bolje sjedali, navijao sam za ovaj film i očekivao puno više radi dobre ocjene, ali na kraju sam ostao podjeljenog dojma. 

6/10

Meni bolji od Rocknrolle ali lošiji od zdrpi i briši 

mar123 čet 2.4.2020 02:30
tajo1960 kaže...

Un long dimanche de fiançailles - A very long engagement - 2004 - IMDB 7,6/10

https://www.imdb.com/title/tt0344510/

Drama, romance, mystery. Francuski film, tipični Jean-Pierre Jeunet, redatelj. Film pun odlične fotografije posebnog "štiha", zvuka, emocija (francuzi su i inače "ljubavni narod"), radnje u vrijeme WW I, rovovi francuza i njemaca, ljubavi prije rata, novačenje, odvlačenje ljudi u smrti, želje za preživljavanjem, žene koje čekaju, ne čekaju, hoće li preživjeti, vratiti se... Meni odlično filmsko djelo, užitak za oko i uho, a i dušu; malo preko 2 sata trajanja sjajne zabave. Od mene puna preporuka, pogotovo ljubiteljima francuske kinematografije.

Bombshell - One su bombe - 2019 - IMDB 6,8/10

https://www.imdb.com/title/tt6394270/

Biography, drama. Amerika, tipična, Film bez kojeg se glatko mopže u životu. Film o skandalu koji je potresao Fox News mrežu vijesti u USA otrkrivši seksualno uznemiravanje (kako to danas stručnjaci i novinari vole reći i nazvati) u navedenoj kući, a u doba predsjedničke utrke sadašnjeg im predsjednika. Glavešina morao u mirovinu. Kraj filma. Od mene preporuka izostaje. Neka svatko odluči prema osobnom nahođenju i želji za "vrućom" temom (koja to baš i nije).

bombshell, najavljivan ko neki hit film sa poznatim glumicama koje glume zrtve, na kraju totalno razocarenje. tema je slabo ovdje i obradena, a kad je dosao kraj filma nisam se osjecao kao u slicnim filmovima gdje odma odem na google dublje istrazit temu. ja ovo ne preporucujem nikome. 

tajo1960 čet 2.4.2020 13:25
Posmatrač kaže...
dadotb kaže...

pogledao juce 3 filma, sva 3 jako dobra

https://www.imdb.com/title/tt9248340/

odlican, istinita prica, pogledati obavezno

https://www.imdb.com/title/tt9574922/?ref_=nv_sr_srsg_0

slovacki, potezak

The banker, istinita prica, drama, od mene 7+

Ajd barem stavite naziv  film uz link da se ne mora klikati na link da vidis o cemu se radi....

To sam mu i ja "predložio" već najmanje 2-3x u prijašnjici... jednom se naljutio, jednom je napisao da hoće (i zbilja stavio idući puta), ali, očito ima kratkotrajno pamćenje, pa opet ide ovim stilom, da i na plaćenim tarifama moramo otvarati na mobu link da vidimo koji je film u pitanju. Jbg, netko nekad, a netko nikad ne shvati... 

Posmatrač čet 2.4.2020 13:41
tajo1960 kaže...
....

To sam mu i ja "predložio" već najmanje 2-3x u prijašnjici... jednom se naljutio, jednom je napisao da hoće (i zbilja stavio idući puta), ali, očito ima kratkotrajno pamćenje, pa opet ide ovim stilom, da i na plaćenim tarifama moramo otvarati na mobu link da vidimo koji je film u pitanju. Jbg, netko nekad, a netko nikad ne shvati... 

Jbg da to barem ne pise u prvoj poruci ovog foruma pa hajd....

Meni se to neda klikati.....