Filmovi, TV serije, glazba...

Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

bugovac222 pon 20.1.2020 21:36

Team America: World Police

Teroristi planiraju napad i čuje se dijalog na lokalnom jeziku: derka allah,mohammed jihad, baka-laka-daka, derkaderkastan...

Filozofija: there are three kinds of people in this world: dicks, pussies, and assholes. Team America su dickheadsi, a ljevičari su pussies. Pussies can't fuck assholes.

Politički nekorektan, ali dobar film uz puno dobre akcije. Iako star, još aktualan. Preporuka za one koji vole Ameriku, one koji ju mrze i one koji su ravnodušni.

njuznjuz uto 21.1.2020 11:30

The Lighthouse (2019)

19.stoljeće, 2 lika dolaze na svetionik... Uf sto reci. Atmosfera genijalna, bas pogođeno sa crno bijelim filmom, likovi super. Zvuk one sirene je nesto najbolje. Na žalost ukupni dojam mi je tako tako. Film definitivno ima kvalitete, ali ipak razočaranje što se tiče priče i kraja filma. Dobro me držao cijelo vrijeme iako sam pretpostavio mlaki kraj nazalot :(

ks95hr uto 21.1.2020 11:42

Crash (2004)

Smeće od filma.

Film s najviše preokreta ikad. Do kojih dođe nizom najpretjeranijih, najnevjerojatnijih događaja ikad. U kojem najveći pozitivac u najbesmislenijem raspletu završi kao najveći negativac. A najveća ljudska smeća ispadnu pozitivci. Kako da ne. Uvreda za svakog tko ne mijenja raspoloženje ko čarape. Uvreda za inteligenciju. Jedno je biti loš/glup film koji se ne trudi ispasti pametan. Ali ovo... 1/10

tajo1960 uto 21.1.2020 13:04
ks95hr kaže...

Crash (2004)

Smeće od filma.

Film s najviše preokreta ikad. Do kojih dođe nizom najpretjeranijih, najnevjerojatnijih događaja ikad. U kojem najveći pozitivac u najbesmislenijem raspletu završi kao najveći negativac. A najveća ljudska smeća ispadnu pozitivci. Kako da ne. Uvreda za svakog tko ne mijenja raspoloženje ko čarape. Uvreda za inteligenciju. Jedno je biti loš/glup film koji se ne trudi ispasti pametan. Ali ovo... 1/10

3 nagrade Oscar baš ne govore u prilog da je film smeće... pogotovo za Original screenplay (Won 3 Oscars. Another 64 wins & 111 nominations.)

VladimirLem sri 22.1.2020 09:10

Ad Astra

Film koji me malo podsjetio na Arrival. Nije mi tako dobar ali sam isto zadovoljan. Prizeman film s malo previše filozofiranja, radnja je pomalo mistična i tjerala me da pogledam film do kraja, a sam kraj je baš onako prizeman, hladan i realan, bez nekakvog spektakla. To je možda mnogima najveća mana jer su vjerojatno očekivali twist s vanzemaljcima ili čime već. 7/10 od mene al definitivno nije za svakog!

bugovac222 čet 23.1.2020 09:10

The room (2019) - nije remek djelo ali itekako gledljiv i napeto čekaš što će se dogoditi imajući u vidu slične ideje...uz kokice.

Little women (2019) - za razliku od ovog gore nije baš moj žanr pa sam se prvih sat tjerao da gledam zbog dobrih ocjena s drugih sat je već išlo samo od sebe. Drugima će se i više svidjeti. Simpatična priča i simpatične glumice. Preporuka.

tajo1960 pet 24.1.2020 16:32
Uran 11 kaže...

Ma, namjerno ga nisam stavio.

Hvala što si ga ti stavio.:(

Nemoj mu se "zahvaljivati" :-) jer istoimeni film postoji iz 1994, 2003 i 2016-te godine. Iz tvog posta ipak nije jasno na koji misliš, na koju verziju, a različiti su!

Da si barem napisao godinu...

Uran 11 pet 24.1.2020 17:30

Film je iz 1994, to sam i napisao u originalnom postu, ali mi  forum nije htio postati radi nedozvoljenog koda.

Nisam znao da postoje kasniji remake-i, tko bi pametan išao radit ramake od Polanskovog remek djela.

Ok, nakon malo istraživanja vidim da filmovi iz 2003 i 2016 nemaju veze s ovim iz 1994.

Evo još jednog odličnog filma ( glume Gerard Depardieu i Roman Polanski) kojeg sam nekako uspio preskočiti, koji je ( tko bi rekao) isto iz 1994.te godine.

- https://www.imdb.com/title/tt0110917/

baxx ned 26.1.2020 01:52

Evo večeras pogledao Last Christmas sa zakašnjenjem i mogu reći film  me je oduševio pogotovo ako ste obožavatelji  George Michael-a i grupe Wham!.

Emilia Clarke fenomenalna  stvarno ta ženska je odlična gdje god da se pojavi. Topla preporuka svima sa curama i ženama aa čak i samcima pogledajte nećete požaliti.

Uran 11 ned 26.1.2020 09:01

Mene je isto oduševio, ali u negativnom smislu.

Radnja je ok , gluma glavnih protagonista isto.

Sporedne uloge su odglumljene jadno, kao da nisu iz istog filma, i ta fraza "nabijem te na k...."koju Emilia nezna ni izgovoriti, dajte ljudi, da li to spada u božićni film.

I neznam kakve veze ima Wham i George Michael s filmom, što se mene tiče nikakve.

Ma nisu niti uspjeli upropastiti super pjesmu, naravno mislim na "Last Cristmas".

Od mene 2/10 samo zbog Emilie.

Evo i jedna preporuka- Woman in the Dunes (1964)

An entomologist on vacation is trapped by local villagers into living with a woman whose life task is shoveling sand for them.

- https://www.imdb.com/title/tt0058625/

baxx ned 26.1.2020 12:06
Uran 11 kaže...

Mene je isto oduševio, ali u negativnom smislu.

Radnja je ok , gluma glavnih protagonista isto.

Sporedne uloge su odglumljene jadno, kao da nisu iz istog filma, i ta fraza "nabijem te na k...."koju Emilia nezna ni izgovoriti, dajte ljudi, da li to spada u božićni film.

I neznam kakve veze ima Wham i George Michael s filmom, što se mene tiče nikakve.

Ma nisu niti uspjeli upropastiti super pjesmu, naravno mislim na "Last Cristmas".

Od mene 2/10 samo zbog Emilie.

Evo i jedna preporuka- Woman in the Dunes (1964)

An entomologist on vacation is trapped by local villagers into living with a woman whose life task is shoveling sand for them.

- https://www.imdb.com/title/tt0058625/

Ako se meni svidio film ko si ti da tu išta trkeljaš ubuduće svoje komentare zadrži za sebe.

Film je super za pogledati a što se tiče glavnih i sporednih glumaca sve je u savršenoj normali.

I ako stvarno neznaš kakve veze George Michael i grupa Wham! imaju veze sa filmom očito si peko jaja u kuhinji dok ti se film vrtio na kompu ili tv-u. Evo za neuke ljude da si pogledaju kakve veze imaju sa filmom. Every Song On The Last Christmas Soundtrack

E da skoro zaboravio ta tvoja preporuka filma iz 64-te je fenomenalna film koji je ocijenilo 15- tisuća ljudi na IMDB-u stvarno odlična preporuka i da moja prambaba je mlađa od tog filma.

I još jednom te molim da ne komentiraš tuđe objave i da svoje komentare zadržiš za sebe, tema se zove Posljednji film koji ste gledali - preporuka ja sam gledao i preporučio da mi je film super.

mar123 ned 26.1.2020 13:22

Iako se ne slazem s njegovim misljenjem u vezi filma, meni je bio okej i prosjecan nikako los, i on je samo rekao svoje misljenje na koje ima pravo. To nije bio sigurno nikakav napad na tebe i tvoj dojam nego je samo replyo i ostavio svoj. Nemojte bit tolko nabrijani zbog obicne stvari kao jedan film. 

Uran 11 ned 26.1.2020 13:24
baxx kaže...
Uran 11 kaže...

Ako se meni svidio film ko si ti da tu išta trkeljaš ubuduće svoje komentare zadrži za sebe.

Oprosti ako sam ti povrijedio osječajćiće.:)

m77 ned 26.1.2020 21:18

Parasite

Zaslužuje li ocjene koje ima (8,6 imdb; 99% RT)? Ne.

Je li uopće najbolji Joon Hoov film? Ne. Memories of Murder i Mother su superiorniji.

Je li zabavan? Itekako. Zabavan, originalan, majstorski režiran i odlično odglumljen.

8/10

P.S.

Kad sam već spomenuo Memories of Murder, nedavno švrljajući po internetu naletim na zanimljiv INFO u vezi teme koju taj film obrađuje...naravno, čitajte samo ako ste pogledali film.

Ready or Not

Poprilično ishvaljen i od kritike i od publike, pa rekoh, da vidim o čemu je riječ. Mladenka koja je ušla u bogatu obitelj, mora igrati određenu igru kao svojevrsni oblik inicijacije...onako, simpatična premisa, dobrih uvodnih 20-ak minuta nakon kojih sve polako kopni te film postaje generičan i općenito nezanimljiv.

6,5/10

bugovac222 pon 27.1.2020 21:11

2017 je već uglavnom ocijenjen. Način snimanja koji u akciji potsjeća na pucačine iz video igara uz glazbu u pozadini doprinosi napetosti. Njemački rovovi i tada puno kvalitetnije izgrađeni, kao i nakon 100 godina ako se usporede engleske građevine i one klimave viktorijanske kuće s njemačkom gradnjom. Čovjek rizikovao život da bi mu zahvalili s 'odje*i'.

Mine9 (2019) možda čak i napetiji od ovog iznad. I najveći zagovornici uglja i termoelektrana, postat će protivnici uglja i zagovornici alternativnih izvora energije nakon ovog filma.

tajo1960 uto 28.1.2020 15:02
bugovac222 kaže...
2017 je već uglavnom ocijenjen. Način snimanja koji u akciji potsjeća na pucačine iz video igara uz glazbu u pozadini doprinosi napetosti. Njemački rovovi i tada puno kvalitetnije izgrađeni, kao i nakon 100 godina ako se usporede engleske građevine i one klimave viktorijanske kuće s njemačkom gradnjom. Čovjek rizikovao život da bi mu zahvalili s 'odje*i'.

Mine9 (2019) možda čak i napetiji od ovog iznad. I najveći zagovornici uglja i termoelektrana, postat će protivnici uglja i zagovornici alternativnih izvora energije nakon ovog filma.

"Mine", 2019. odličan, potpisujem mišljenje i dojam o filmu. Vrijedi pogledati.

Gledao i Mudbound - 2017 - IMDB 7,4/10

https://www.imdb.com/title/tt2396589/

2 se čovjeka vraćaju iz WWII doma na američki jug u Mississippi, svaki na farmu svog života, bjeli i crni stanovnik... i svaki se vraća u određene "iste" probleme i sredinu koju je i ostavio prije polaska, a to nosi i nastavak teških životnih priča. Odlično snimljen i ostvaren film sa uvijek aktualnom južnjačkom tematikom, dramom i rješavanjem nekih pitanja koje Amerika ima, imala je i imat će uvijek. Od mene visoka preporuka za pogledati.

dadotb uto 28.1.2020 21:18
Uran 11 kaže...

Bolje ikad nego nikad, čemu facepalm?, daj mi odgovori molim te.

pa msm u 2020. komentarisati tj otkrivati Polanskog, ono.... predji na Hickoka sada...

Uran 11 sri 29.1.2020 05:26
dadotb kaže...
Uran 11 kaže...

Bolje ikad nego nikad, čemu facepalm?, daj mi odgovori molim te.

pa msm u 2020. komentarisati tj otkrivati Polanskog, ono.... predji na Hickoka sada...

Hvala na odgovoru.

Dobro je msmti, samo ti msmi.

Preći ću sada na Hickoka, samo kad bi znao tko je to?, daj mi to još pojasni malo.:)

Preporuka- The Handmaiden 2016

- https://www.imdb.com/title/tt4016934/

A woman is hired as a handmaiden to a Japanese heiress, but secretly she is involved in a plot to defraud her.

8,5/10 od mene.