Filmovi, TV serije, glazba...

Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

hrka11 sub 5.10.2019 19:33
Tallahassee kaže...
.... lol, mozda je joke, a nije.... Martin je potpuno u pravu.... povoljno prodajem papirnate ubruse, slijedi navala.....https://www.tportal.hr/showtime/clanak/pokrenuo-lavinu-reakcija-na-drustvenim-mrezama-evo-sto-martin-scorsese-zapravo-misli-o-marvelovim-filmovima-foto-20191005

kog boli k sta ko misli i sta se nekom svidja...do sad nisam nijednom komentira jesu filmovi dobri ili ne,mislim na marvelove.

predpostavljam da si namjerno to napisa i sad ocekujes neki ovakav komentar,a prije nego se javi neko ko se do sad lozio (a sad cu se ja nalozit) i raspravlja "braneci" ove filmove,rec cu ti jednu stvar,moras bit glup ko k...da nekom nameces svoj ukus i forsiras da je to jedino ispravno i da samo to valja.mozda ti ne mislis tako,ali eto ja mislim.

drugo sto se tice njegove izjave ako je uopce ovo istina 'Ne vidim težinu u Marvelovim filmovima. Iskreno govoreći, ma koliko god bili dobro snimljeni..." znaci da jednostavno dozivljava drukcije filmove nego neko drugi itd...glupo je njega i spominjat ovde ali eto s obzirom koji portal to pise vjerovatno je i sracka neka,ali nebitno.

 

sve ovisi o raspolozenju gledatelja bar kod mene,nema sanse kad dodjem umoran uvecer navit neku dramu i trazit "tezinu" u filmovima jos mi to fali,ali isto tako cu upalit neku dramu kad mi se gleda,osobno gledam sve sto se filmova tice.

konkretno marvelovi filmovi su meni extra,a kad ih idjem gleda ne ocekivam tu neke pouke,neke dijaloge dubokoumne itd..koju picku materinu vec,nego idjes da opustis mozak i odgledas film,jos ako si odrestao na tim stripovima i crtanima jos bolje.

 

ako ja napisem tebi sada da je rock glazba sranje (predpostavljam da je slusa po slici na profilu) ,nema neke tezine itd..ili to izjavi tonci huljic to automatski znaci da sam ja i on jedini upravu ili sta?

 

sere mi se od namecanja svojih misljenja,ukusa po ovom forumu,jednostavno ako se netko javi s drugim misljenjem par ih isti ima sto samo kenjaju po tom,jer se eto njima ne svidja nesto to je za njih plitko,nema tezinu ni pouku,mi smo intelektualci koji gledamo samo filmove s tezinom i poukom,ma daj me nemo batje...

 

 

 

hrka11 sub 5.10.2019 19:34
MaciStyle kaže...

Moze li neko preporuciti dobar misteriozni triler , dramu poput "wind river" , "96 sati" , "ukradeni identitet" .. itd

 The Boy Who Harnessed the Wind drama po istnitom dogadjaju odlican film,a pogledaj koju starnicu nazat ima spominjani par spanjolski filmovi koji su isto odlicni neces pogrijesit.

Dud ned 6.10.2019 11:38
MaciStyle kaže...

Moze li neko preporuciti dobar misteriozni triler , dramu poput "wind river" , "96 sati" , "ukradeni identitet" .. itd

 Osim spomenutog The Game, ja bi još preporučio Grimizne rijeke, Bone colector, The solace, Zodiac, Se7en. To su mi nekako filmovi koji se uvijek mogu pogledati , nisu napravljeni bez glave i repa, onak baš pravi film da te povuće u priču.
Btw ako netko ima još koji ovakav film neka piše da pogledam nešto novo a dobro, jer današnje filmove, bilo blockbustere bilo netflix ili dvd produkcija na kraju sam prevrtim, koji god žanr gledao.

Hexfire ned 6.10.2019 12:28
Dud kaže...
MaciStyle kaže...

Moze li neko preporuciti dobar misteriozni triler , dramu poput "wind river" , "96 sati" , "ukradeni identitet" .. itd

 Osim spomenutog The Game, ja bi još preporučio Grimizne rijeke, Bone colector, The solace, Zodiac, Se7en. To su mi nekako filmovi koji se uvijek mogu pogledati , nisu napravljeni bez glave i repa, onak baš pravi film da te povuće u priču.
Btw ako netko ima još koji ovakav film neka piše da pogledam nešto novo a dobro, jer današnje filmove, bilo blockbustere bilo netflix ili dvd produkcija na kraju sam prevrtim, koji god žanr gledao.

 Recimo Insomnia, Along came a spider, Three Billboards Outside Ebbing Missouri, The girl with the dragon tatoo (obje verzije su dosta dobre), 

Cri.Lu99 pet 11.10.2019 13:15

Sinoć u kinoteci Zlatna vrata odgledan "Nebeska tema - priča o Vladi Divljanu". Mislim da je nas 15-ak koji smo bili u dvorani uživalo u svih 108 minuta. Moja preporuka svima onima koji su imalo upoznati sa opusom ovog pjevača i grupe Idoli. Tako topla priča ispričana na maestralan način preko njegovih kolega i obitelji uz naravno njegovu muziku izvođenu bilo od njega ili drugih pjevača. Definitivno jedan od boljih filmova koje sam gleda.

m77 pet 11.10.2019 23:54

Midsommar

Bio mi je najiščekivaniji film godine, dobio sam što sam očekivao i još puno više. U originalu traje 4h ako se ne varam, ali zbog studija je skraćen na 2 i pol sata no Aster sprema i dir cut za što sam definitivno zainteresiran.
8,5/10

Blue Ruin

Gledao sam ga prije par godina, tad mi nije bio nešto posebno, sad sam ga odlučio ponovno pogledati jer svi sastojci koje volim u filmu su tu, mali grad, turobna atmosfera i obični čovjek koji uzima pravdu u svoje ruke...naravno, u novom gledanju mi je odličan...zašto mi je prije par godina bio meh, neznam, ali važno je da je nepravda ispravljena.
8/10

The Ninth Configuration

Čudan film, smješten u dvorcu u kojem se liječe oboljeli od ptsp-a.
Zanimljiva priča, fino dozirani humor koji razbija tešku dramu.
8/10

Angst

Portret serijskog ubojice koji istog dana nakon odsluženja zatvorske kazne traži žrtvu kojom će ''utažiti žeđ''.
Sve je prikazano jako sirovo, kamera je odlična i na taj se način izbjeglo ono što je često slučaj u filmovima ove tematike, gdje se svjesno ili nesvjesno romantizira antagonista.
8/10

Tallahassee sub 12.10.2019 01:40
volegradele kaže...
Hebo me pas,znaci izasa Joker i par ljudi napisalo dojam o filmu,a o jebenom End Game se raspravljalo danima,pa nije ni cudno da je Furry Road najbolji film ikad nekima!

 .... sam si sebi dao odgovor.... o Maxu se raspravljalo mjesecima..... znaci, jos se nije pojavio film ni blizu.... od 2015, a ruku na srce nije ih puno ni prije bilo, rasprava.... mozda samo Shawshank, Tarantino i Volan filmovi.... every frame a painting....

http://www.youtube.com/watch?v=5NmH6XioPBE

Milka30 sub 12.10.2019 08:01

Lion king

 

Sinoc pogledao,puno ocekivao,jos se vise razocarao!

Film/crtic je kopija orginala,ali 20-tak minuta duza verzija.Bas tih 20 minuta mi je upropastilo cijeli film,jer je ispunjeno bespotrebnim scenama-teko toliko,da se valjda popuni minutaza?

CGI je besprijekoran,usudio bih se reci,pa mozda cak i najbolje do sada sto je filmska kinematografija ponudila do sada i to je jedini plus u cijelome filmu!

Uzeci slicne ekranizacije:Aladdin i Jungle book,Lion king je dobrano pobacio-jednostavno to nije to!

 

5/10

Darkec_Crni sub 12.10.2019 08:46
volegradele kaže...
Hebo me pas,znaci izasa Joker i par ljudi napisalo dojam o filmu,a o jebenom End Game se raspravljalo danima,pa nije ni cudno da je Furry Road najbolji film ikad nekima!

 Tako ti je to moj kolega danas.

Moramo se pomirit sa tim, neko novo vrijeme i neki novi klinci su na "sceni".

Eto Joker je primjer, jer dobar dio publike je bio razočaran jer nije po standardu avangersa i marvela.

 

Posmatrač sub 12.10.2019 09:28
Darkec_Crni kaže...
volegradele kaže...
Hebo me pas,znaci izasa Joker i par ljudi napisalo dojam o filmu,a o jebenom End Game se raspravljalo danima,pa nije ni cudno da je Furry Road najbolji film ikad nekima!

 Tako ti je to moj kolega danas.

Moramo se pomirit sa tim, neko novo vrijeme i neki novi klinci su na "sceni".

Eto Joker je primjer, jer dobar dio publike je bio razočaran jer nije po standardu avangersa i marvela.

 

 Ne moramo.Uvijek se mozemo vratiti u 90-te i otkrivati dragulje koji po tadasnjim standardima nisu bili top filmovi ali po danasnjim su drugi svemir....

 

Jednostavno ja vise nemam vremena ni volje poceti 5 filmova i odustati poslije 15 minuta jer su smece a na imdbu imaju ocjenu preko 6,5...

 

 

prorok sub 12.10.2019 10:14
volegradele kaže...
Hebo me pas,znaci izasa Joker i par ljudi napisalo dojam o filmu,a o jebenom End Game se raspravljalo danima,pa nije ni cudno da je Furry Road najbolji film ikad nekima!

 Sinoć sam gledao Jokera. I kao i endgame, oba briljiraju u svom žanru.

 

A prekjučer pogledan i Toy Story 4 napokon. Film godine za mene. Rekli su da neće radit novi toy story film ako ne bude na istoj (ili boljoj) razini kao i prijašnji, i tako i je. Toy Story se cementirala kao najbolja avanturistička obiteljska franšiza.

Zver ned 13.10.2019 05:04
g29log kaže...

El Camino totalna glupost, pa toliko ce cekao taj film i sto na kraju vidis? Nista. Skroz razocaran.

 

Pa kaj si očekival... dobili smo rasplet ptiče...

 

Ak očeš nonstop akciju pogledaj opet Bourna.

 

BTW. Zadnje pogledal El Camina i Lion King.

Razmišljam da danas skočim pogledat Đokera.

gocc01 ned 13.10.2019 08:40

Bolesno, jučer gledamo El Camino i odem na IMDB vidjet lika koji glumi Eda, stručnjaka za nove identitete i skužim da je umro dan ranije.. Na dan izlaska filma.. RIP Robert Forster

 

Film je ono, srednja žalost, ne čini mi se da bi mogao biti uvod u nešto novo i nadam se da do toga neće ni doći. 7/10.

 

Sreća pa imamo Better call Saul 

Jack Sparrow ned 13.10.2019 09:10

Ovaj film je dokaz da ponekad nije bolje raditi nastavke za odlične serije ili filmove jer se samo pokvari sveukupni dojam.

 

Prison Break isti vrag.

 

Baš su ovi glumci iz Prijatlja(Friends) rekli, da ne žele snimati nove serije jer je show ostao kultni i kad bih sad išli nešto novo snimati, Postoji velika šansa da bi pokvarili sve dobro oko tog TV showa

Dodinho ned 13.10.2019 09:20

El Camino

 

Vidi se da je netko natjerao Vincea da ovo napravi, ali ajde barem mi je drago da je on to radio nego da je netko treći izmesario source materijal. Napravio je lijepi send off za svima dragog lika, jedino što je mi je u filmu bilo bezveze su debeli Todd i film apsolutno nema smisla za nekoga tko nije gledao BB i zbog toga su ovo mogle biti 2 epizode a ne film.

 

7/10

ansha ned 13.10.2019 11:07
Darkec_Crni kaže...

Eto Joker je primjer, jer dobar dio publike je bio razočaran jer nije po standardu avangersa i marvela.

 

Ne znam o cemu pricas posto Joker na RT-u ima puno bolju ocjenu publike (90%) nego kritike (68%).

 

Osobno mi je Joker mlak, ni smrdi ni mirise, nema impacta, tezine kakvu bi trebao imat kao jedna psiholoska drama, Scorsese-ov Taksist mi pada na pamet kao usporedba filma koji na tom polju nije zakazao (zanimljivo poveznica De Niro :))

wiksi94 ned 13.10.2019 11:10

El Camino - nepotreban epilog Breaking Bada ali ništa nije usrano i to je najbitnije. Trebao sam se malo podsjetiti kraja serije da pohvatam ove sporedne likove i onda nije bilo problema s praćenjem radnje. Ovo je točka na i Jessijeve priče, nema nikakvih naznaka da će se snimati nove epizode i to je ono najbolje u ovom filmu. 7/10 od mene.

wyks ned 13.10.2019 12:44
ansha kaže...
Darkec_Crni kaže...

Eto Joker je primjer, jer dobar dio publike je bio razočaran jer nije po standardu avangersa i marvela.

 

Ne znam o cemu pricas posto Joker na RT-u ima puno bolju ocjenu publike (90%) nego kritike (68%).

Osobno mi je Joker mlak, ni smrdi ni mirise, nema impacta, tezine kakvu bi trebao imat kao jedna psiholoska drama, Scorsese-ov Taksist mi pada na pamet kao usporedba filma koji na tom polju nije zakazao (zanimljivo poveznica De Niro :))

I Taksist, ali vise i The King Of Comedy - opet DeNiro i Scorsese.