HappyD pet 4.7.2008 14:55

Nisam baš puno gledao, ali su mi super filmovi Oko, Propušten poziv (jedva čekam dvojku!!), i neki film o nekoj ženi koja je živjela u jednom selu i uvijek prihvaćala ispale zube koje su joj djeca iz tog naselja davala i ona bi njima davala novac, jednog dana je izbio veliki požar njoj u kući i unakazio joj lice pa je nosila keramičku masku i mogla je izlaziti samo sa njom na licu i po noći. Nije podnosila svjetlost. Radi se o tome da ona napada jednog čovjeka (samo po noći) i nitko mu ne vjeruje, stalno si kupuje baterijske svjetiljke itd., tako njegova prijateljica ima dijete koje ima isti problem. Ta žena, tj. duh te žene stalno napada tog dječaka, mislim da je pobio ostatak obitelji. To je početak filma, super je, igrao je na Novoj nedavno, tada sam ga gledao, mislim da se zove *nešto*ville, po naselju gdje je živjela ta "zubić-vila".

Shai Hulud pet 4.7.2008 14:58
HappyD kaže...

Nisam baš puno gledao, ali su mi super filmovi Oko, Propušten poziv (jedva čekam dvojku!!), i neki film o nekoj ženi koja je živjela u jednom selu i uvijek prihvaćala ispale zube koje su joj djeca iz tog naselja davala i ona bi njima davala novac, jednog dana je izbio veliki požar njoj u kući i unakazio joj lice pa je nosila keramičku masku i mogla je izlaziti samo sa njom na licu i po noći. Nije podnosila svjetlost. Radi se o tome da ona napada jednog čovjeka (samo po noći) i nitko mu ne vjeruje, stalno si kupuje baterijske svjetiljke itd., tako njegova prijateljica ima dijete koje ima isti problem. Ta žena, tj. duh te žene stalno napada tog dječaka, mislim da je pobio ostatak obitelji. To je početak filma, super je, igrao je na Novoj nedavno, tada sam ga gledao, mislim da se zove *nešto*ville, po naselju gdje je živjela ta "zubić-vila".

the eye je super film, neznam kojeg si ti gledal, ja sam gledal japansku verziju i stvarno je film onako! Smijeh
Vulgaris pet 4.7.2008 15:04

Ne valja postavljati ovakve teme koje ograničavaju na samo jedan horor film :)

 

Halloween, The Thing, Alien, Shutter (tajlandski), Ju:On-The Grudge 2 (japanski), [REC], The Descent, A 'l Interieur... ima toga :) :)

vistma pet 4.7.2008 15:09
Vulgaris kaže...

Ne valja postavljati ovakve teme koje ograničavaju na samo jedan horor film :)

 

Halloween, The Thing, Alien, Shutter (tajlandski), Ju:On-The Grudge 2 (japanski), [REC], The Descent, A 'l Interieur... ima toga :) :)

 Pa napiši ih koliko ih želiš! Cool
HappyD pet 4.7.2008 15:20

Shai Hulud kaže...
the eye je super film, neznam kojeg si ti gledal, ja sam gledal japansku verziju i stvarno je film onako! Smijeh
 Gledao sam američku verziju, sad je u kinima. Super je film!

Dachande pet 4.7.2008 20:24

Onaj sa zubić vilom se zove Darkness Falls.

 

The Eye u originalu nije japanski, i nema japanske verzije, vec korejske.

 

I jel iko od vas zna horror stariji od 10 godina?? :D

Vulgaris pet 4.7.2008 21:16
Dachande kaže...

Onaj sa zubić vilom se zove Darkness Falls.

 

The Eye u originalu nije japanski, i nema japanske verzije, vec korejske.

 

I jel iko od vas zna horror stariji od 10 godina?? :D

 The Eye trilogija je iz Hong-Konga.

Nitko nije spomenuo Romerov "Dead" serijal? Iznenađen
mbaksa pet 4.7.2008 21:33

Ne znam bas dal imam najdrazeg... Vjerojatno Vrisak (Scream) i Final Destination 2. Ralje definitivno, iako je mozda vise triler nego horor.

 

A najstrasniji mi je definitivno bio Kletva (Grudge) - americka verzija. Ali mozda ne zbog filma samog, nego zbog toga sto sam ga gledao u polupraznom kinu s glasnim zvukom (gadna muzika i ono glasanje duha u surroundu - opako), u kojem je bilo i dosta klinaca koji su se prije pocetka filma cerekali, a poslije usr*ali. Smijeh Uglavnom, atmosfera u dvorani je bila vrlo scary, mrtva tisina ili prestraseni usklici, cura nije vidla pola filma - jednu ruku je drzala preko ociju, a drugom je drzala moju (mislio sam da ce mi je slomiti). Da ga nisam gledao u kinu, vjerojatno bi mi Hostel bio strasniji.

r3d3f1n3 uto 15.7.2008 20:54

navest cu horor filmove koje smatram odlicnima i koje bi svaki ljubitelj horora trebao pogledat. najboljima smatram one psiholoske ali i oni nasilni mi nisu nista losiji ako postignu efekt straha i gadjenja. mozda je lista velika ali postoji jos 100 puta toliko horora koji uglavnom nisu ni blizu kvalitetom.

 

The Shining (psiholoski, klasik)

The Exorcist (psiholoski)                     

Cannibal Holocaust (bolesno, brutalno, nasilno, za 18!!!)

Jacob's Ladder (psiholoski)

Gozu (u stilu Lyncha)

REC (psiholoski)

À l'intérieur (psiholoski ali i nasilno, brutalno, iskreno, za ljubitelje horora ovo je masterpice, za 18+!!!)

El orfanato (psiholoski)

The Descent (psiholoski)

Audition (psiholoski, ima i par degutantnih scena, rezanja nogu i slicno...)

High Tension (britalno i nasilno)

Frontière(s) (takodjer jako nasilno)

Battle Royal (slicno Lord of Flyes, vise psiholoski al i nije toliko horor)

Three Extremes (psiholoski)

Eye - Gin Gwai (psiholoski , pogledati originalnu verziju, IZBJEGAVAJTE AMERICKO SMECE OD remakea)

Guinea Pig: Flower of Flesh and Blood (bolesno, odvratno, brutalno, nasilno, boooolesno i samo za ljubitelje horora, za 18+!!!)

Guinea Pig: Mermaid in the Manhole (bolesno, odvratno, brutalno, nasilno, boooolesno i samo za ljubitelje horora, za 18+!!!)

Reincarnation (psiholoski)

The Ring (ko ovo nije gledo nek se pokrije usima, remake mi je nekim cudom bolje sjeo)

The Descent (psiholoski)

Man Behind Sun (brutalno, potresno, nasilno, po istinitom dogadjaju i za 18+!!!)

Dawn of the Dead (klasik i prvi pravi zombi film! ali pomalo dosadno za danasnje standarde, u svoje vrijeme bio jako originalan)

Hostel (nasilan, brutaklan, glumi i Takashi Miike, scena s okom je Cool)

Rosemarys Baby (psiholoski, klasik)

The Abandoned (psiholoski)

Event Horizon (nasilno, brutalno, za ljubitelje holywooda)

Silent Hill (nasilno, za fanove igre)

The Hills Have Eyes (veoma nasilno i brutalno)

1408 (dobar psiholoski i jos iz holywooda)

Re-Animator (horor komedija)

Dead Alive - Braindead (horor komedija Petera Jacksona)

Shaun of the Dead (jos jedna odlicna horor komedija, jedna od najboljih)

The Texas Chainsaw Massacre (nasilno, brutalno, zabavno)

 

EDIT1:

Zadnja tri koja sam pogledo su Shutter (tajlandski, jedan od najstrasnijih), The Ruins(ne prestrasno ali efektno, rezanje noge je bilo za 10),  A Tale of Two Sisters (originalno Janghwa, Hongryeon, ovo mi je definitivno jedan od najdrazih) Ako nemate zeludac i niste horor fan NEMOJTE gledat mnoge od navedenih filmova!

 

 

EDIT2:

u nazad mjesec-dva sam od dobrih pogledao Martyrs(za ljubitelje horora kao ja to je remek djelo, za 18+!!!), Kairo(super film o otudjenosti covjeka u svijetu tehnologije, interneta) i Eden Lake (uz The Descent najbolji britanski horor i potvrda da i oni znaju znanje), jos mozda da spomenem Philosophy of the Knife(prebolesno!, radili su ga rusi i po istinitom je dogadjaju, za 18+!!!). napominjem da neke od navedenih ne gledate ak nemate barem 17+ godina jer bi vas mogli sje... i to gadno