Filmovi, TV serije, glazba...

My Little Pony: Friendship Is Magic

Alex Mercer ned 13.5.2012 21:55

Prije svega želim reći da ovu temu ne otvaram kako bih trollao, pa bih molio hejtere da se suzdrže od flejmanja teme i moderatore od brisanja iste.

 

My Little Pony: Friendship Is Magic je 4-ta generacija MLP serijala i za razliku od svojih prethodnika, uopće nije loša. Ono što bih prvo izdvojio kao jedan

od najvećih pluseva je humor, koji se za razliku od većine animiranih serija ne svodi na nasilje i patetične one-linere. Svojim pažljivo smišljenim dosjetkama

će vam zasigurno izmamiti smiješak na lice. Spomenuo bih i odista originalne likove, pogotovo glavnih šest, koji se vrlo razlikuju, svi imaju vrline i mane, te

nitko od njih nije savršen. Animacija je uistinu fantastična; širok spektar boja i glatkoća izvedbe su samo par osobina koje ju čine tako privlačnom. Soundtrack

je također vrlo dobro odrađen, brz i poletan, a u isto vrijeme djeluje opuštajuće. Neke od opjevanih dogovodština su vrlo zarazne, i lako ostaju u uhu gledatelja

i danima nakon što ju je čuo. Nemam nekih većih zamjerki na ovu seriju, možda sve epizode nisu na istoj razini, ali o tome ću suditi nakon pogledanog kompletnog

trenutno dostupnog sadržaja.

 

Priznajem da sam i sâm donedavno bio skeptičan, ali bijah u zabludi. Zgražao sam se na samu pomisao da jedan odrasli muškarac poput mene može gledati seriju

koja se zove My Little Pony. S podsmijehom sam čitao bilo kakve postove i vijesti vezane za MLP, ali u isto vrijeme sam bio i znatiželjan, jer što je moglo privući mili-

june fanova? Ta nisu valjda svi oni ludi?! S velikom dozom skepticizma odlučih pogledati jednu od epizoda na YouTube-u, tek toliko da vidim o čemu se radi. Već u

prvih par minuta mogao sam naslutiti da se ne radi o još jednom ženskastom serijalu tipa čajanke, skakutanje i prevladavajuće piskutavi glasovi. Nakon pogledane

epizode pomislih: "Pa ovo uopće nije loše?!", a nakon još desetak: "Ovo je jedna od svijetlih točaka u povijesti animiranog filma!"

 

Fanbase je jedan od najvećih koje sam ikada vidio za neku seriju; devianART i YouTube su doslovno preplavljeni MLP sadržajem, a na Memebase-u možete pronaći

i poseban odjeljak za MLP postove. Na Newgroundsu također možete pronaći nekolicinu parodija od kojih bi posebno izdvojio PONY.MOV serijal. Također bih poručio

hejterima da ne generaliziraju fanove ovoga showa, jer to nije svima opsesija, te neće svi ići do te mjere da kupuju kojekakve igračke i slično. Još jednom bih spome-

nuo da temu jednostavno ignorirate ako vam se ne sviđa.

 

Polako mi ponestaje inspiracije tako da ću polako završiti ovaj odista dugačak post i čekati odgovore, kako od vjernih fanova, tako i od nepoželjnih mrzitelja - brohoof ljudi!

Nitro233 ned 13.5.2012 23:23
Medikus kaže...
Uza sve to što si nabrojao, valja nadodati da je taj crtić mega-popularan među pede*ima.

ja bi rekao da je više popularan među pedofilima,međutim prati li itko Happy Tree Friends to sam znao pogledati jos prije 5 godina...

Medikus ned 13.5.2012 23:28

Ovisi koji pedofili, neki više vole mahati ljudima iz papamobila...
Šalu na stranu, taj crtić koji si spomenuo se zove Happy Tree Friends, i nije baš toliko smiješan koliko je nasilan.

Alex Mercer pon 14.5.2012 00:06
Random. kaže...

Evo da i ja izađem iz ormara. I ja volim gledati My Little Pony.

Tebi podrška. Zapamti - nisi ništa manje vrijedan jer si poniljubac. I poniljubci su ljudi.

Ma mene uopće ne pogađaju ove uvrede. Ako je gledati show koji mi se sviđa pogrešno, onda ne želim biti u pravu :)

Pa i neki poznati ljudi vole MLP (Notch, Gabe Newell, Seth Green). Najbolje da ih samo zbog toga zamrzite.

vgetik pon 14.5.2012 01:22

Uopće ne vidim zašto stariji ne bi gledali MLP:FiM

 

http://www.youtube.com/watch?v=G1BBm5XY40I&feature=relmfu 

 

 

Show je čista pozitiva i jedini problem je što se radi o ponijima, a ne o nečem više ozbiljnije.... pa se neki ljudi osječaju ugroženo/slabije kada vide šarene boje.

 

Sad bih još stavio onaj klip iz ''your highness'' gdje kaže:

 

''Fabious: All I want is for you to be part of this moment. I want you to be gay with me and father.
Thadeous: I don't want to be gay with you two! I'd rather just stay here with my blade and fuck things up.''

 

 

Alex Mercer pon 14.5.2012 01:59
vgetik kaže...

Uopće ne vidim zašto stariji ne bi gledali MLP:FiM 

Problem je u tome što većina ljudi koji se prvi put susretnu sa MLP: FIM fanovima i postovima automatski pomisle na ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=QP_rIAkb_v8

 

A to je očajnički pokušaj prodavanja igračaka i u rangu je sa Strawberry Shortcake ili Dora Explores po pitanju zrelosti.

E, kad bi netko ovo gledao to bi već bilo čudno. Prve tri generacije MLP-a su trash i treba ih u potpunosti ignorirati.

 

MLP: FIM je s druge strane nešto skroz drugačije. Fora je u tome što prosječna odrasla osoba riječi My Little Pony

podsvjesno povezuje sa igračkama za curice, a MLP serije sa "girly" crtićima o modi, čajankama, pjevušenju i sličnim

sadržajima namijenjenim za curice 3-6 godina. I normalno je da će pomisliti da je neprirodno da odrasli muškarac gleda

nešto takvo.

 

Ali morate shvatiti da MLP: FIM nije to. Pa zaboga, ova serija radi aluzije na Apocalypse Now, Psycho, LOTR, Star Wars, Doctor Who...

Zar mislite da će trogodišnje curice shvatiti tako nešto?!

 

 

forzzuk pon 14.5.2012 02:13

Nakon što sam upravo saznao da će mi Diablo 3 kasniti od Infomarka,

zalutao sam cijeli zbunjen i ljut na ovu temu.

 

Silovat ću tebe i tvoje ponije, ne nužno tim redosljedom.

 

 

vrx pon 14.5.2012 07:51

@ autor teme

 

đizus.... kaj te žena uškopila?

pretpostavljam onda da su ti Teletubies savršenstvo kinematografije?ono, u rangu Kum trilogije?

 

 

on topic :

 

sreća pa imam sina od 2 i pol god. koji radije gleda Jonny Bravo, Scooby Doo ,Duck Dogers ,nego ta sranj*a tipa MLP,Teletubbies....

 

 

@Forzzuk

moja najiskrenija sućut!

ja sam uzeo u linksu,idem sutra :)

 

jel se bar zna koliko bu kasnilo? ili je -kad dođe,dođe?

Alex Mercer pon 14.5.2012 15:07
vrx kaže...

@ autor teme

 

đizus.... kaj te žena uškopila?

pretpostavljam onda da su ti Teletubies savršenstvo kinematografije?ono, u rangu Kum trilogije?

 

 

on topic :

 

sreća pa imam sina od 2 i pol god. koji radije gleda Jonny Bravo, Scooby Doo ,Duck Dogers ,nego ta sranj*a tipa MLP,Teletubbies....

Opet predrasude. MLP: FIM i Teletubbiesi so dvije potpuno različite vrste serija i nipošto ih se ne bi trebalo stavljati u isti koš.

Izgleda da u današnjem društvu prosječna serija mora sadržavati određenu dozu nasilja, toilet humora, seksualnih aluzija i sl. kako bi bila prihvatljiva.

Tomislav95 pon 14.5.2012 15:29

Meni je bilo smiješno kada sam vidio na Funnyjunku da se serija dosta prati,ali vidim da nije neko smeće. Ove usporedbe s Teletubbiesima su smiješne jer je to stvarno samo za djecu.
P.S. nagovorili ste me da pogledam ;)

Alex Mercer pon 14.5.2012 15:50
Tomislav95 kaže...
Meni je bilo smiješno kada sam vidio na Funnyjunku da se serija dosta prati,ali vidim da nije neko smeće. Ove usporedbe s Teletubbiesima su smiješne jer je to stvarno samo za djecu.
P.S. nagovorili ste me da pogledam ;)

Možda ti se ne svidi isprva, ali pokušaj pogledati bar 5-10 epizoda. Nećeš se pokajati :)

Volvox pon 14.5.2012 16:00

@autor teme: pročitaj pravila, nesmije se trollat po forumu, a ovo očigledni troll, nitko normalan 3+ godina nemože gledat ovo smeće, čak i ovi mlađi nebi ovo smjeli gledat. Animacije su na rangu one dore istražuje.

Možeš crni karton zbog trolanja dobit, nemoj se zezat sa time.

Alex Mercer pon 14.5.2012 16:07
Volvox kaže...

@autor teme: pročitaj pravila, nesmije se trollat po forumu, a ovo očigledni troll, nitko normalan 3+ godina nemože gledat ovo smeće, čak i ovi mlađi nebi ovo smjeli gledat. Animacije su na rangu one dore istražuje.

Možeš crni karton zbog trolanja dobit, nemoj se zezat sa time.

Prije bih rekao da si ti onaj koji trolla, jer uspoređivanje MLP-a sa Dorom je u suprotnom grijeh.

Evo jedna pjesma u međuvremenu:

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=p1HZp4ClFXY