mzopg ned 29.3.2020 14:57
Anđeo bez falinge kaže...

Što ćemo gledati nagodinu a i u drugoj polutki ove godine ?! 

Koliko su naštampali serija zadnjih godina ovo je dobra prilika za uhvatiti korak i pogledati što više toga. 

Trenutno u watchlisti imam ravno 550 filmova i 125 serija za pogledati.

U grubo jedno 6000 sati materijala za gledanje. 

Pretendor uto 31.3.2020 20:27

E ovako...da li se samo meni čini ili i ostalima da na Netflixu nisu nešto kvalitetne serije. Imam osećaj kao da je 80% serija radjeno za tinejdžere. Već neko vreme imam problema da nadjem kvalitetnu seriju koja će me bar malo privući i naterati da je odgledam. Po meni na Netflixu ima možda 10-15ak serija koje su glednjive, ostale su teški prosek. Da li mi neko može preporučiti nešto što drži pažnju i ima bar imalo ozbiljnu priču. Sve poznate serije sam već odgledao, tako da tražim ne tako poznate i popularne, ali sa dobrom pričom, realnom..
Moja preporuka "When they see us"

perkoxcar uto 31.3.2020 20:34

Kako svake godine pisem ovdje kada dode nova sezona Ozarka pa da nastavim tradicionalno - debela preporuka.Svaka sezona sve bolja i bolja.Po meni cak i debelo underrated serija za ono sto nudi.

dabar_solta_V2 uto 31.3.2020 22:09
Pretendor kaže...
E ovako...da li se samo meni čini ili i ostalima da na Netflixu nisu nešto kvalitetne serije...

 katastrofa je netflix, ako i ima nešto šta valja onda u nas kasni par mjeseci za amerikom i slicno pa mi je odma gadljivo to sve skupa.

Cansee sri 1.4.2020 17:40

jel može netko preporučiti seriju sa nekakvim međunarodnim špijunažama i politikom itd? vjeorjatno je jedina opcija američke fore, sad na rtlu puštaju Designated Survivor, ali to mi je bezveze jer su svi moralni do krajnih granica. ne gleda mi se kako su ameri stoposto u pravu, jel ima nešto što je malo "prljavije"? jel Homeland možda ok izbor?

mzopg sri 1.4.2020 19:14
Cansee kaže...

jel može netko preporučiti seriju sa nekakvim međunarodnim špijunažama i politikom itd? vjeorjatno je jedina opcija američke fore, sad na rtlu puštaju Designated Survivor, ali to mi je bezveze jer su svi moralni do krajnih granica. ne gleda mi se kako su ameri stoposto u pravu, jel ima nešto što je malo "prljavije"? jel Homeland možda ok izbor?

Meni su Amerikanci odlični, dobra gluma, dobra glazba, dobra radnja koja nije u stilu crno-bijelo, Ameri dobri, Rusi zločesti.

 

https://www.imdb.com/title/tt2149175/

dzelo sri 1.4.2020 22:10

Sto se tice Netflixa, preporucio bi, a da nisu poznate za koje svi znamo:

 

Godless - Western Mini serija od 7 epizoda. Odlicna.

Ubelieveble - Isto mini serija o zrtvama silovanja i traganju za pociniocem. 

Bad Banks - Njemacka bankarska serija. Na Netflixu dostupna prva sezona, isto meni super serija. 

Peaky Blinders - Engleska krimi serija, o mafijaskoj porodici u vremenu poslije Prvog svjetskog rata. Meni jako dobra.

 

Pretendor sri 1.4.2020 23:26

Što se tiče medjunarodne špijunaže i politike, mislim da ne postoji bolja serija od Homeland... posle trece sezone očekivao sam da će izgubiti na kvalitetu ali ne, svaka sezona nosi sve bolju i bolju priču.. definitvno vredi pogledati, pogotovo ako si fan tog tipa serija.

dzelo sri 1.4.2020 23:46
Pretendor kaže...
Što se tiče medjunarodne špijunaže i politike, mislim da ne postoji bolja serija od Homeland... posle trece sezone očekivao sam da će izgubiti na kvalitetu ali ne, svaka sezona nosi sve bolju i bolju priču.. definitvno vredi pogledati, pogotovo ako si fan tog tipa serija.

 Kojim temama tj. kojim drzavnim neprijateljima se bave naredne sezone? I ja sam gledao do trece sezona nekada kad je bila aktuelna i bas sam odustao tad.

Pretendor čet 2.4.2020 02:52

Pa neprijatelji su uglavnom isti koliko se sećam, znači Pakistan, Lebanon, Irak... Posle Brodija, Carrie je u glavnom ulozi, u 4oj i 5oj je uglavnom na bliskom istoku po terenu, dok u 6oj i 7oj radi kao obezbeđenje Predsedniku ili kandidatu za Predsednika, ali i za CIA čini mi se.. Svaka sezona ima svoju priču. U zadnjih par sezona, uloga Peter Quinn-a, isto CIA agenta, me je oduševila... 

 

SwaggerBeast čet 2.4.2020 20:16

Pogledao sam svih 5 sezona peaky blindersa - prvo, ne bih rekao da je serija bas za binge watch. Ali jako dobro. Prednost je sto svaka sezona ima svoju glavnu pricu, ali ujedno i nedostatak. Svaka je sezona ista sablona. Common enemy, cini se nepremostivo, padne pametan potez u predzadnjoj i rasplet u zadnjoj epizodi. Jos uvijek mi nije jasno zasto na pocetku druge sezone ubiju lika Freddie Thorna kojeg su tako razvijali u prvoj sezoni i cinilo se da ima jako vaznu ulogu za dalje. Isto tako mislim da je Grace lik potencijalo bio jako dobar, ali i to su malo upropastili. Meni je 4. sezona bila daleko najbolja s Changretta obitelji iako napetost i frustracija prema svakom liku stvorena u zadnjoj sezoni nije losa. Mislim da mi je dojam malo umanjen zbog toga sto sam pogledao sve u komadu, ali svakako dobra serija.

 

Pogledao i The Sinner s1. Od ove serije s obzirom na recenzije sam ocekivao puno vise. Serija jednostavno nema raspleta, samo frustrirajuce ides iz epizode u epizodu i saznajes vise informacija, ali ne na nacin koji ti pruza zadovoljstvo ili kroz napetost. Jednostavno od pocetka do kraja svaka epizoda daje malo vise informacija i dodjes na kraj sezone sa cijelom slikom. Radije bih da sam procitao spoiler kratkog sadrzaja za svaku epizodu nego trosio po sat po epizodi jer na isto se svelo. Ocekivao sam puno vise.

 

Ozark nova sezona je meni bila fenomenalna. Meni mozda i najbolja do sada. Svaka epizoda ima svoju radnju i napetost koja vodi krajnjoj prici. Mozda sam malo vise ocekivao na pocetku kad sam vidio kako su poceli da ce se sezona u potpunosti vrtiti oko dva glavna lika kao heroja i antiheroja (Marty vs Wendy), ali na kraju to nije bilo tako i razvodnili su sa Wendyevim bratom. Mozda je bila jedna dosadna epizoda, mislim predzadnja. Svakako uzitak pogledati.

mar123 pet 3.4.2020 14:01

Poceo sam gledat ovu novu seriju Hunters od amazon produkcije. Glavnu ulogu ima al pacino pa me to privuklo. Radnja se odvija kasnih 70-ih u new yorku i ekipa na celu s al pacinom lovi naciste koji su nakon rata dosli u ameriku i tu zive pod krinkom. 
pogledo sam tek par epizoda i za sada mi se svida gluma pacina a posebno ovih nacista. Sama radnja nekad ide u karikaturu, meni se svida to. Ovo nije neka ozbiljna serija, vise kao neki miks ozbiljnosti ali i humora. 
redatelj je jordan peele, pa ko zna njegov rad prepoznat ce ga i ovdje. 
Konacni dojam iznesem kad zavrsim sezonu. 

FileFicho sub 4.4.2020 11:06

Money Heist (Sezona 4) - očito su nanjušili lovu pa su uvođenjem novih likova odlučili produljiti još par sezona. Sezona nije na razini prijašnjih, previše ljubavih trokuta i dramatriziranja (odugovlačenja), premalo fokusa na ono najbitnije - pljačku. Zadnje dvije epizode su onakve kakva je cijela sezona trebala biti - akcija i napetost. Od mene za zadnje dvije epizode 8/10, a cjelokupna sezona 6.5/10. 

el.šef sub 4.4.2020 16:40
FileFicho kaže...

Money Heist (Sezona 4) - očito su nanjušili lovu pa su uvođenjem novih likova odlučili produljiti još par sezona. Sezona nije na razini prijašnjih, previše ljubavih trokuta i dramatriziranja (odugovlačenja), premalo fokusa na ono najbitnije - pljačku. Zadnje dvije epizode su onakve kakva je cijela sezona trebala biti - akcija i napetost. Od mene za zadnje dvije epizode 8/10, a cjelokupna sezona 6.5/10. 

 Je li sezona zavrsila kao da je kraj serije ili kraj vodi u novu sezonu? 

FileFicho sub 4.4.2020 17:04
el.šef kaže...
FileFicho kaže...

Money Heist (Sezona 4) - očito su nanjušili lovu pa su uvođenjem novih likova odlučili produljiti još par sezona. Sezona nije na razini prijašnjih, previše ljubavih trokuta i dramatriziranja (odugovlačenja), premalo fokusa na ono najbitnije - pljačku. Zadnje dvije epizode su onakve kakva je cijela sezona trebala biti - akcija i napetost. Od mene za zadnje dvije epizode 8/10, a cjelokupna sezona 6.5/10. 

 Je li sezona zavrsila kao da je kraj serije ili kraj vodi u novu sezonu? 

Nisu još opljačkali/izašli iz Bank of Spain, a kamoli da je kraj serije

mitchell sub 4.4.2020 17:14
FileFicho kaže...

Money Heist (Sezona 4) - očito su nanjušili lovu pa su uvođenjem novih likova odlučili produljiti još par sezona. Sezona nije na razini prijašnjih, previše ljubavih trokuta i dramatriziranja (odugovlačenja), premalo fokusa na ono najbitnije - pljačku. Zadnje dvije epizode su onakve kakva je cijela sezona trebala biti - akcija i napetost. Od mene za zadnje dvije epizode 8/10, a cjelokupna sezona 6.5/10. 

 Meni nikad nije bilo jasno sto ljudi vide u toj seriji. Pogledao sam dvije cijele sezone i pocetak trece samo zbog preporuke prijatelja koji ju je opisao kao "najbolju seriju ikad". Serija koja pokusava ispasti pametna, a zapravo je obicna, glupa, predvidljiva spanjolska sapunica.

mar123 sub 4.4.2020 17:18

nista, to ti je cisti primje hypea. 

sad kad je izasla ova nova sezona instagram mi je bio pun ekipe koja je stavljala kako oni sad gledaju tu novu sezonu. 

serija je prosjek, nije vrh, a nije niti losa. ima hrpetina serija koje su kvalitetnije za pogledat od ove, al eto hype je odradio svoje. 

dzelo sub 4.4.2020 18:18

Meni su prve dvije sezone jako dobre u smislu da je dobra akcijska krimi serija i neprosjecne i nesvakidasnje price. U trecoj sezoni se vec vidjelo da ide na to da se oduzi serija kako bi se zaradilo sto vise novca od nje. Iako je trece sezona bila jako gledljiva. Ova cetvrta sezona je krenula katastrofalno i dvoumim se da li nastaviti gledati poslije 2 eepizode. Vjerovatno da, da vidim sta ce biti sa Inspektoricom samo. Inace previse dramaturgije i elemenate sapunice, kao i elemenata klasicne tinejdzerske serije/filma. Podsjeca na The Walking Dead. Vjerovatno ce serija i dozivjeti The Walking Dead scenario.