SamoPitam3 sri 5.6.2019 12:14

Bo'me su me izbombardirali sa serijama u zadnje vrijeme. Nista ne stignem. Tek odgledah Lucifera. Niti ne citam komentare oko Chernobyla, jer jos nisam odgledao posljednju epizodu. Jel' itko pogledao ovaj Swamp Thing ? Misljenja ? Ova prva mi se cini ok za ubiti vrijeme, ali bojim se da ce se to tesko razvodniti vec u drugoj epizodi.

mbaksa sri 5.6.2019 13:57

Serija Dead To Me - kombinacija drame, komedije i detektivske serije, s Christinom Applegate u glavnoj ulozi (tko ne zna Kelly Bundy? ). Prilično dobra serija, zabavna, prepuna obrata, a zahvaljujući cliffhangerima tjera te na gledanje epizode za epizodom. Danas vidim da je obnovljena za drugu sezonu.

sstrmi sri 5.6.2019 17:34

Odgledao sam prvu S1 patrole.Nadam se da će biti i S2.Znači još nisam gledao tako spaljenu superherojsku seriju,doduše teško da ovo uopće superherojska serija kad se oni time praktički ni ne bave ni predstavljaju.

Uglavnom mene je očarala u moru superherojskim repetitivnih serija,ova je definitivno "fresh blood".Pogledaj prvih par epizoda i ako ti se svidi,odgledaj do kraja.Ima 15ep

Meni je predobar Mr.Nobody,znači lik je svjestan da je lik,obraća se gledateljima,zajebava se na račun Grant Morrisona (ako znaš tko je to) i tako,služi kao i "narrator" u seriji

tommy2103 sri 5.6.2019 21:47

Kako vam se čini Catch-22, ko je pogledao sve? Pogledao sam 3 epizode i nekak me ne vuče dalje gledati, dosadnjikavo je, a Yo-Yo me full živcira ko glavni lik. Ima dobre komedije i fora, i atmosfera je super ono dobiš feeling 1. svjetski rat, al to je to, nema baš akcije, i napetosti.

mcf čet 6.6.2019 09:05

Drugi rat, ne prvi.

Serija je inace snimljena prema super poznatom romanu, u biti jedan od najpoznatijh anti ratnih klasika.

Roman je satirican , namjerno konfuzan, tesko prenosiv u seriju. Meni osobno je to problem serije, izgleda mi kao light verzija romana (nisam jos odgledao do kraja btw). I cini mi se malo pogubljena izmedju satiricne i ozbiljnije serije.

Ako zaboravimo roman, ostaje nam zabavna (i tragicna) ratna serija, sa super glumcima :)

Edit - @tommy ideja romana nije napetost i akcija , nego ljudi u ratu, ne bi trebalo ocekivati previse ratnih scena.

Edit 2 - autor romana je sam bio pilot bombardera, sa preko 50 misija ako se dobro sjecam.

Damir22 čet 6.6.2019 09:27

Doom patrol, osvjezenje, stvarno gledljiva serija, nadam se i nastavku sezona...

 

Neznam dali je tko spomenuo Slasher....

 

Za sada tri sezone po 8 epizoda....Iako ima mana i propusta, sasvim korektno za ubiti koji sat, ne kompliciraju, ne treba velika paznja, ima cak i dobrih fora....

 

Osnovna ideja je grupa ljudi koje netko, iz nekog razloga, ubija.... nekad mastovito, nekad prosjecno, ali zabavno. Bas zbog te jednostavnosti, serija je predvidljiva, lako se skuzi tko ubija, cak i zasto ubija, u prvih 5 epizoda, onda u 6-oj ide preokret, twist, i zavrsava klasicnim raspletom (da ne spoilam previse).

 

Sezona 1 - najmanje slasher, vise kao epizoda "zlocinackih umova", interesantna prica i ideja, ali sve onako...mlako.

Sezona 2 - na momente dosadna, krenulo se u neku dublju karakterizaciju likova, i odnosa, ali sve nesto polovicno, no svakako i dalje vrlo gledljivo i zanimljivo.

Sezona 3 - ovdje se vec opravdava taj "slasher" iz naziva, rekao bih klasnicni hack-n-slash horror, cak nije ni toliko predvidljiv, ali odlicno oslikava danasnje drustvo, prilike i odnose medju ljudima. Ako nista, barem ovu sezonu odgledati.

 

Ima mana, ima propusta, najvise me je nerviralo nepotrebno forsiranje "gejevizma" kroz sezone, totalno besmisleno, ne sluzi prakticki nicemu, eventualno u trecoj sezoni, ali, moglo je i bez toga..... Odlicno za opustanje ako volite takve shit kvazi horrore 

 

Scream Queens - serija koja mi je promakla, ali svakako vrijedi pogledati, opet odlicna zabava za ubiti malo vremena. Najbolje ju je opisati kao kombinaciju "scarry movie" + "buffy" + "evil dead" + "bilo koji trash shit slasher film znj produkcije iz 80-tih godina".... Svaku mogucu foru od najgorih fora iz najgorih slasher filmova su iskoristili, iskopirali i napravili je jos gorom nego sto je bila, ovdje stvarno ima svega, poput onih fora iz scary moviea, "lijevo-sigurnost, desno-smrt", i naravno, svi trce desno... 

 

Debilno, ponekad smijesno, ponekad bezveze, ali, ako volite taj tip, moze se pogledati s iskljucenim mozgom.

 

Zanimljivo za spomenuti, autori te serije su autori prve sezone AHS-a....

 

 

bloodborne pet 7.6.2019 20:06

Cura i ja pogledalu prvi ep černobila nelose. Svida mi se, nastavit cemo gledat.

 

Black mirror joooj, daj me podsjeti to je ona serija di je britanski premjer jebao svinju ? Crnac trcao po traci da zaradi kredite da ode na aukciju da postane pjevac tj netko ?

bloodborne sub 8.6.2019 06:23

Meni je poruka/pouka u tom black mirroru dobra. Ali produkcija kak ie to sve izvedeno prelosa. Maltene shvatis na sta u svakoj ep "upozoravaju" ciljaju ali je napravljeno na toliko dosadan nacin da sam morao prestat gledati. Ta epizoda s biciklima u "gymu" me ubila. Predosadno nazalost.

Mr.ddevil sub 8.6.2019 11:18
SamoPitam3 kaže...

Bo'me su me izbombardirali sa serijama u zadnje vrijeme. Nista ne stignem. Tek odgledah Lucifera. Niti ne citam komentare oko Chernobyla, jer jos nisam odgledao posljednju epizodu. Jel' itko pogledao ovaj Swamp Thing ? Misljenja ? Ova prva mi se cini ok za ubiti vrijeme, ali bojim se da ce se to tesko razvodniti vec u drugoj epizodi.

 Ja sam isto tek odgledao Lucifera i sada jedva čekam 5. sezonu 

Damir22 uto 11.6.2019 20:49

Jbt, serija (swamp thing) je tek pocela, a vec je otkazana, mislim da je sve receno....  

 

 

Good Omens - andjel,demon i antikrist, i nadolazeci armagedon....  Hitchhiker guide to galaxy+monty python.

 

Ponekad glupo, ponekad zabavno, samo 6 epizoda, vrijedi pogledati, posebice ako ste citali knjigu. Nelosa zabava, a to je najbolja preporuka. 

 

I zaboravih - muzika baj Queen. 

markoal uto 11.6.2019 20:51

Da se ubacim malo i ja.

Good Omens - pogledao baš danas zadnju epziodu. Britanska komedija o anđelima i demonima. Meni neobično i zabavno, super osvježenje od ostalih "ozbiljnih". Preporuka.
Chernobyl - pratio sam je dok je još izlazila. Realno prva epizoda mi je bila malo dosadna, ali postane bolje. Da nije po istinitim događajima ne bi imala tu čar, ali svakako preporuka.
Dark - kao i Chernobyl, u početku spora i dosadna radnja, ali misterij kontinuirano raste i postaje sve zanimljivije. Nemojte samo sebi pokvarit sa spoilerima po internetu. Radnja se događa u njemačkoj i uključuje neke nadnaravne elemente. Preporuka.
Game of Thrones (S8) - jest da smo svi imali velika očekivanja, previše stvari su mi bile bezveze, glavna borba je završila prebrzo i sve je bilo premračno i dosadno..


Osim tih gore, gledam i Walking Dead, ali je zanimljivo to što sam se sjetio nakon druge sezone da sam prve 3 sezone već davno pogledao. Sad sam taman dovršio 5 sezonu.

A što se tiče serije, nije loša, ima zanimljivih stvari samo ima previše glupih i iritirajućih događaja, gdje npr. neki likovi prežive čuda i onda umru retardirano i nelogično.

SamoPitam3 sri 12.6.2019 20:07
Damir22 kaže...

Jbt, serija (swamp thing) je tek pocela, a vec je otkazana, mislim da je sve receno....  

 

 

 Nije ona niti pocela kako je trebala. Naime, trebala je imati 13 nastavaka u prvoj sezoni, a izbacili su samo 10.

Odnosno, "otkazana" je vec i prije pocetka emitiranja

Postoje neke "spekulacije" zasto je to tako ispalo, ali sve je u domeni rekla-kazala.

mbaksa sri 12.6.2019 22:21
markoal kaže...

Osim tih gore, gledam i Walking Dead, ali je zanimljivo to što sam se sjetio nakon druge sezone da sam prve 3 sezone već davno pogledao. Sad sam taman dovršio 5 sezonu.

A što se tiče serije, nije loša, ima zanimljivih stvari samo ima previše glupih i iritirajućih događaja, gdje npr. neki likovi prežive čuda i onda umru retardirano i nelogično.

Puno kasniš s tim. Ja sam pratio ispočetka, kako su izlazile. Prvih nekoliko sezona su mi bile jako dobre, za četvrtu se više baš i ne sjećam, peta je odlično počela i neko vrijeme bila solidna, a nakon toga sve ide s goreg na gore. Prestao sam gledati prošle godine. Što je previše - previše je. Likova do kojih ti je stalo više nema. Pa ti više do nikoga nije stalo. Čemu onda gledati seriju? Krajnje je vrijeme da je "ubiju" - već davno su to trebali učiniti.

Et_Tu_Brute? sri 12.6.2019 22:54
mbaksa kaže...
markoal kaže...

Osim tih gore, gledam i Walking Dead, ali je zanimljivo to što sam se sjetio nakon druge sezone da sam prve 3 sezone već davno pogledao. Sad sam taman dovršio 5 sezonu.

A što se tiče serije, nije loša, ima zanimljivih stvari samo ima previše glupih i iritirajućih događaja, gdje npr. neki likovi prežive čuda i onda umru retardirano i nelogično.

Puno kasniš s tim. Ja sam pratio ispočetka, kako su izlazile. Prvih nekoliko sezona su mi bile jako dobre, za četvrtu se više baš i ne sjećam, peta je odlično počela i neko vrijeme bila solidna, a nakon toga sve ide s goreg na gore. Prestao sam gledati prošle godine. Što je previše - previše je. Likova do kojih ti je stalo više nema. Pa ti više do nikoga nije stalo. Čemu onda gledati seriju? Krajnje je vrijeme da je "ubiju" - već davno su to trebali učiniti.

 Dobar si, ja je prestao gledati kad su iz zatvora pobjegli, mid s3?

Jbg, AMC cigani, darabonta ste sjebali xD

 

SamoPitam3 čet 13.6.2019 00:04

Ja to gledam po nekoj inerciji. Mislim konkretno na The Walking Dead i Fear the Walking Dead. Ono, u nadi da ce se nesto pokrenuti tipa spojiti ce se ili cak pronaci lijek. Samo izgleda nista od toga. Sada su jos nabasali na ozracene zombije . Nevjerojatno kako su to uspjeli raz*ebati da mi prostite na izrazu.

 

Minneyar čet 13.6.2019 08:51
mbaksa kaže...
markoal kaže...

Osim tih gore, gledam i Walking Dead, ali je zanimljivo to što sam se sjetio nakon druge sezone da sam prve 3 sezone već davno pogledao. Sad sam taman dovršio 5 sezonu.

A što se tiče serije, nije loša, ima zanimljivih stvari samo ima previše glupih i iritirajućih događaja, gdje npr. neki likovi prežive čuda i onda umru retardirano i nelogično.

Puno kasniš s tim. Ja sam pratio ispočetka, kako su izlazile. Prvih nekoliko sezona su mi bile jako dobre, za četvrtu se više baš i ne sjećam, peta je odlično počela i neko vrijeme bila solidna, a nakon toga sve ide s goreg na gore. Prestao sam gledati prošle godine. Što je previše - previše je. Likova do kojih ti je stalo više nema. Pa ti više do nikoga nije stalo. Čemu onda gledati seriju? Krajnje je vrijeme da je "ubiju" - već davno su to trebali učiniti.

 Odabrao si taman krivi trenutak za prestat gledat :) Nakon odlaska Ricka i Maggie serija je dozivjela renesansu, ova zadnja sezona je bas bila dobra. I to nije samo moje misljenje nego se slaze i kritika i publika :) Sad cemo vidjet kako dalje... ili u tvom slucaju, necemo :P

 

On topic:

 

How to sell drugs online (fast) na Netflixu - zadovoljan, zanimljivo i zabavno skroz. Radi se o 2 neprilagođena tinejđera koji igrom slucaja zapocnu online shop za droge :), ima svega 6 epizoda po pola sata zasad.