Apocalypso pon 25.4.2011 23:08
Arabarran kaže...
Omega_vu kaže...

eh vidio sam da je bestseler fantazije ta knjiga , i otišao posuditi dobra je bila dok nisam vidio koliko stranica ima ( 800 ){#}

Olujja mačeva ima 1000 str.  riješio sam je za 2 i pol dana...

 

Oluja mačeva mi je do sad najbolja,jedva čekam ples sa zmajevima,nadam se da će bit u rangu oluje mačeva ili bolja.Za sad mi je serija odlična,ima nekih par zamjerki,al s obzirom da sam fan serijala moram imat neke zamjerke.

Mrgud Veliki sri 27.4.2011 02:13

Generalno OK serija, samo za moj ukus malo previse 'jahanja'... Da, znam da ta 'stvar' prodaje sve i svasta, ali onda radije pustim tu 'stvar' u pravom obliku, ako mi se vec gleda ili procitam knjigu takve tematike.

Ima jos nekih sitnica koje me smetaju, ali ne toliko. No, generalno nesto novo sto se da pogledati.

Drago sri 27.4.2011 02:14
1domagoj1 kaže...

Tak sam sretan kaj peta knjiga izlazi na ljeto, taman će bit za preko ljeta zanimacija. George Martin je jedan od ponajboljih pisaca (navodno je sam Tolkien rekel da je Martin kao njegov nasljednik, tak neš, al navodno, ne znam jel to istina), kak je neko rekel, knjige se gutaju. Jednostavan, a opet prepoznatljiv stil pisanja, in medias res, totalno nepredvidljivo, malo piše o borbi, kak je jedan rasporil drugoga mačem, kak ovome iznutrice lete, ovo, ono, a za par stranica opis scene seksa.

 

 

 

 

Sada se priča da će to biti barem septalogija (7 knjiga). Iskreno, meni Martin ne izgleda da će ovim tempom pisanja poživit dovoljno dugo da završi serijal.

 

Trebao bi se malo dati u vegetarijance i počet se baviti nekim sportom, ovo ne miriše na dobro...

1domagoj1 sri 27.4.2011 02:24
Drago kaže...

Sada se priča da će to biti barem septalogija (7 knjiga). Iskreno, meni Martin ne izgleda da će ovim tempom pisanja poživit dovoljno dugo da završi serijal.

 

Trebao bi se malo dati u vegetarijance i počet se baviti nekim sportom, ovo ne miriše na dobro...

Jep, znam. Trebalo bi ih sedam biti, šesta i sedma redom nazvane, The Winds of Winter te A Dream of Spring.

 

I mene to brine, već je postariji čovjek, 60 godina, tu negdje, dosta je to, treba poraditi ili na zdravlju ili brže pisat XD.

 

@Mrgud Veliki

A čuj, kad se i u knjizi dosta "jaše" XD

Bypass sri 27.4.2011 09:38

Pročitao sam ih sve kako su izlazile. Jako dobar serijal, i mogu reći da sam fan R.R.-a još od mlađih dana.

 

Serija je dobro počela, i baš me zanima kako će dalje ići s obzirom da je radnja u knjigama podosta kompleksna za ekranizaciju. Nadam se da neće previše odstupati.

Sint1 čet 12.5.2011 20:43

Ova serija je vjerojatno najskuplja sapunica svih vremena!

50 likova pa se ti misli ko pije ko placa ko je ciji sin, rodak, polubrat, brat jedino moram priznati da jos uvijek nisu uveli dida i babu od bilo koga s obzirom da ih je 50 priznajem da me to malo cudi, ali vjerujem da ce se vec neciji did i baba pojaviti do kraja serijala.

 

Radnja je jednostavno predosadna, samo nesto se.u. Dati cu ovoj seriji jos 2 nastavka i ako se u njima naglo ne promjeni ritam tj. da se nesto stvarno pocne dogadati jednostavno cu se prebaciti na turske sapunice tu se bar nesto u pojedinoj epizodi dogodi.

 

Za kraj me daleko najvise cudi sto je serija radena po knjigama jer ako je ova serija sa budzetom od ko zna koliko milijuna dolara ovako dosadna ne mogu zamisliti koliko je onda ta knjiga dosadna. Pretpostavljam da je u razini telefonskog imenika!

El_Nino_09 pon 16.5.2011 19:17
Danny_HR kaže...
Svaka epizoda se kod nas emitira s jednim danom zakašnjenja u odnosu na svjetsku premijeru, koliko znam.

Pa ok, sto znaci da ako se na nekom kanalu u svijetu

emituje dan ranije u odnosu na HR (HBO Ponedjeljak)

to znaci da se ona emituje u Nedjelju.

Opet ne shvatam kako neki skidju nove epizode u Srijedu?

Osim ako oni nisu shvatili o cemu pricam? 

pirat pon 16.5.2011 21:50

Haha dečki to je bila šala,skinem svaku epizodu u ponedeljak i odmah se to pogleda....

 

Nego ova peta epizoda opet sapunica,al kako stvari stoje uskoro bi moglo bit puno akcije...