Dodatna oprema za igre

Volan za PC ali kvalitetan i dobar :D

toxic sub 18.4.2020 18:44
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...

Cek a koji je trenutno best buy volan g29 ili ima nesto bolje a da nije previse skuplje ?

 

 

 Ako si ciljas da imas kvacilo i da poslije kupis mjenjac onda G29, a ak ne mislis imat mjenjac poslije onda vjerovatno Thrustmaster TMX ili T150 s tim da sa njima se dobiju plasticne pedale.

 pa cijeli set i kvacilo i mjenjac

ovo ostalo mi je bezveze totalno.

hahhaajaads sub 18.4.2020 19:16
toxic kaže...

 pa cijeli set i kvacilo i mjenjac

ovo ostalo mi je bezveze totalno.

 Onda G29, drugo nista nemas osim da ides na T300 RS koji sa pedalama kosta cca 370€ + trebas kupit mjenjac koji kosta vise od 100€

toxic sub 18.4.2020 20:43
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...

 pa cijeli set i kvacilo i mjenjac

ovo ostalo mi je bezveze totalno.

 Onda G29, drugo nista nemas osim da ides na T300 RS koji sa pedalama kosta cca 370€ + trebas kupit mjenjac koji kosta vise od 100€

zasto rs nema kvacilo? 

 

koliko vidim s njime dolaze samo kocnica i gas?

shifter na volanu mi je zapravo dovoljan ako imam kvacilo...

 

gledam taj shifter za g29 i ocajan je... a s druge strane su pedale bolje na g29 od thrustmustera a kod tsa je bolji volan...

hmh

 

da dajes cca 3000-3500kn sto bi uzeo?

tnx

toxic sub 18.4.2020 21:07
vrinho kaže...

S kvačilom imaš T300 RS GTT150 RS PROTMX PRO a mjenjač ti je TH8A, sad si zbroji sve. Možeš i akcije čekati. Postoji i mogućnost da taj mjenjač upariš i s G29 volanom.

 

 ja bi uzeo logitech g25\27\29 pedale i neki thrustmaster dobar volan

jel mogu to i sto mi treba? kolko vidim postoji mod...

 

samo mi bas samo volan preporucit(bez papucica i shiftera ) a ostalo cu sam

 

 

itomic009 ned 19.4.2020 11:16
maminho #74 kaže...
itomic009 kaže...

 

 ja sam isto neki dan počeo igrat fq 2018 na volanu koji je sigurno star nekih 15 godina, ovakav volan https://www.njuskalo.hr/gaming-oprema/volan-upravljac-pc-atomic-boxster-steering-wheel-pro-oglas-23353794

isto obavezno mora biti cockpit kamera, nema mi smisla igrat s volanom ako nije ta kamera


nego kak si podesio postavke volana?

 E pa volan mi je na default postavkama uz jedinu promjenu kuta okretanja volana što sam stavio na 360 stupnjeva. Ostalo mislim da mi je sve na default. Jel te zanima nešto konkretno pa da pogledam ?

nixass pon 20.4.2020 10:27
toxic kaže...

Ekipa,

uzeo sam volan..

jbga nisam htio uzeti nista sto cu kasnije opet mijenjati za bolje.

kolko vidim ovaj volan je super..

 

 

ja ga imam, neces fulat.

FFB je klasu-dvije bolje od G29, ima remen umjesto zupcanika - usi ce ti biti zahvalne, nece biti klackave buke uopce, samo okretanje volana je vrlo glatko (kod G29 osjecas zub po zub), jaci FFB motor.

vise se ne sjecam kakve su pedale kod G29 (imao ga svega dva tjedna), ali ove su cisto ok, za kocnicu tvornici dobijes "brake mod" (ne znam kolko vrijedi, nisam ga nikad stavio).

nemas rucni mjenjac (meni ne treba), opcionalni nije bas jeftin.

nakon duze voznje pod max FFB se baza nekad zna zagrijati pa FFB ode u degraded mode, al opet, na 100% FFB nije bas ugodno igrat, na 70% nemam problema sa time uopce.

nema problema ni sa PC ni sa PS4 igranjem.

pitaj jos kaj te zanima, al generalno remen umjesto zupcanika radi nevjerojatnu razliku izmedju T300 i G29 (ako cemo uzimat G29 kao konkurenciju), toliku razliku da se sada ne bih vise mogao vratiti na Logitech.

toxic pon 20.4.2020 10:42
nixass kaže...

 

 

ja ga imam, neces fulat.

FFB je klasu-dvije bolje od G29, ima remen umjesto zupcanika - usi ce ti biti zahvalne, nece biti klackave buke uopce, samo okretanje volana je vrlo glatko (kod G29 osjecas zub po zub), jaci FFB motor.

vise se ne sjecam kakve su pedale kod G29 (imao ga svega dva tjedna), ali ove su cisto ok, za kocnicu tvornici dobijes "brake mod" (ne znam kolko vrijedi, nisam ga nikad stavio).

nemas rucni mjenjac (meni ne treba), opcionalni nije bas jeftin.

nakon duze voznje pod max FFB se baza nekad zna zagrijati pa FFB ode u degraded mode, al opet, na 100% FFB nije bas ugodno igrat, na 70% nemam problema sa time uopce.

nema problema ni sa PC ni sa PS4 igranjem.

pitaj jos kaj te zanima, al generalno remen umjesto zupcanika radi nevjerojatnu razliku izmedju T300 i G29 (ako cemo uzimat G29 kao konkurenciju), toliku razliku da se sada ne bih vise mogao vratiti na Logitech.

 Tnx,

ja do sada nemam uopce iskustva s volanom.

Ali npr imam forzu motorsport 7 (nisam odigrao do kraja) imam forzu horizon 4 (nisam odigrao)  imam gran  turismo na ps4, imam driveclub, da ne pricam o starijim naslovima project cars...

Tako da zelim to poceti igrati jer uzivam i preko gamepada... ovo je nesto sto je ulog za buducnost a ne jednokratno...

vjerujem da ce podrzavati i npr ps5

vrinho pon 20.4.2020 11:09

Siguran sam da će podržavati PS5. Koliko para i gdje si uzeo?

 

@nixass

Ako stisneš ST i MODE tipke skupa onda se isključuje automatski mod ventilatora i cijelo vrijeme su na max i ne može doći do pregrijavanja ali to je za one najžešće koji deru satima vjerojatno na 100% FFB.

toxic pon 20.4.2020 11:13
vrinho kaže...

Siguran sam da će podržavati PS5. Koliko para i gdje si uzeo?

 

@nixass

Ako stisneš ST i MODE tipke skupa onda se isključuje automatski mod ventilatora i cijelo vrijeme su na max i ne može doći do pregrijavanja ali to je za one najžešće koji deru satima vjerojatno na 100% FFB.

 cca 3000 kn sat media

nixass pon 20.4.2020 11:31
vrinho kaže...

Siguran sam da će podržavati PS5. Koliko para i gdje si uzeo?

 

@nixass

Ako stisneš ST i MODE tipke skupa onda se isključuje automatski mod ventilatora i cijelo vrijeme su na max i ne može doći do pregrijavanja ali to je za one najžešće koji deru satima vjerojatno na 100% FFB.

znam, koristim ga u tom modu, ali unatoc tome svejedno dodje do pregrijavanja.

velim, meni na 70% uopce ne smeta.

vidio sam modova po internetu al to eventualno nakon sto garancija istekne, a do tada mozda i fanatec neki uleti.

toxic kaže...
vrinho kaže...

Siguran sam da će podržavati PS5. Koliko para i gdje si uzeo?

 

@nixass

Ako stisneš ST i MODE tipke skupa onda se isključuje automatski mod ventilatora i cijelo vrijeme su na max i ne može doći do pregrijavanja ali to je za one najžešće koji deru satima vjerojatno na 100% FFB.

 cca 3000 kn sat media

na amazonu par puta godisnje bude akcija i cijena redovno cca 2000kn/260 eura al znam da je muka cekat i pitat se dal bude i kada uopce popust.

meni je srecom uletio par dana nakon kaj sam uzeo G29.

 

sretni kilometri! iskreno se nadam da ce raditi i na PS5 (ne vidim razloga zasto ne bi)

vrinho pon 20.4.2020 11:50
nixass kaže...

na amazonu par puta godisnje bude akcija i cijena redovno cca 2000kn/260 eura al znam da je muka cekat i pitat se dal bude i kada uopce popust.

 

 

Možda i pričekam te akcije na Amazonu pa onda uzmem skupa s mjenjačem.

Čuj, znaš možda koliko bi otprilike mogao dobiti za svoj G29 (nema garanciju) s mjenjačem (ima garanciju) s tim da za mjenjač imam mod cambio 3.5 ali ga ne koristim jer sam napravio klizni nosač ispod stola. Za to treba čvršće postolje.

toxic pon 20.4.2020 13:12
ivanzu kaže...

Ja sam uzeo sa amazona UK T150 PRO za 2000kn dok je kod nas bio oko 2500-3000kn, to je bilo prije 2-3 godine negdje. Mjenjac TH8A se ne sjecam koliko sam platio ali bilo je papreno kod nas. 

 kod nas je 1300 kn.. ne mislim ga uzimati jer ga iskreno nemam mogucnosti staviti na polozaj na kojem bi mi odgovarao.

 

skoro sam radi toga uzeo logitech g29 ali kada sam prucio malo volan a pogotovo mjenjac rekao sam ne hvala... pa onaj mjenjac je igracka.

 

jedino fakat sto g29 ima par puta bolje su papucice... doduse sada na ovoj gt verziji je to nesto bolje ali opet mislim da je kvalitetom nesto nize od g29

nixass pon 20.4.2020 15:07
vrinho kaže...
nixass kaže...

na amazonu par puta godisnje bude akcija i cijena redovno cca 2000kn/260 eura al znam da je muka cekat i pitat se dal bude i kada uopce popust.

 

 

Možda i pričekam te akcije na Amazonu pa onda uzmem skupa s mjenjačem.

Čuj, znaš možda koliko bi otprilike mogao dobiti za svoj G29 (nema garanciju) s mjenjačem (ima garanciju) s tim da za mjenjač imam mod cambio 3.5 ali ga ne koristim jer sam napravio klizni nosač ispod stola. Za to treba čvršće postolje.

pojma nemam posto ga prodati..

na njuskalo vidim svakakve nebulozne cijene, cesto i vece od novih sa dostavom sa amazona.

ja osobno ne bih dao vise od 1000kn za rabljeni, da je u ne znam kako dobrom stanju, al ti imas mjenjac i mod na njemu (ne znam jel to dize ili rusi cijenu zapravo)

toxic pon 20.4.2020 16:32
nixass kaže...
vrinho kaže...
nixass kaže...

na amazonu par puta godisnje bude akcija i cijena redovno cca 2000kn/260 eura al znam da je muka cekat i pitat se dal bude i kada uopce popust.

 

 

Možda i pričekam te akcije na Amazonu pa onda uzmem skupa s mjenjačem.

Čuj, znaš možda koliko bi otprilike mogao dobiti za svoj G29 (nema garanciju) s mjenjačem (ima garanciju) s tim da za mjenjač imam mod cambio 3.5 ali ga ne koristim jer sam napravio klizni nosač ispod stola. Za to treba čvršće postolje.

pojma nemam posto ga prodati..

na njuskalo vidim svakakve nebulozne cijene, cesto i vece od novih sa dostavom sa amazona.

ja osobno ne bih dao vise od 1000kn za rabljeni, da je u ne znam kako dobrom stanju, al ti imas mjenjac i mod na njemu (ne znam jel to dize ili rusi cijenu zapravo)

 kaj nebi kupio papucice ? :)

toxic uto 21.4.2020 08:55
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...

 Obavezno uzmi Assetto Corsu, imas ultimate verziju na HRK Games za 90kn. Tona modova sto se tice svega, mozemo bacit i neke trkice 

 Zvucat ce ti povrsno... No međutim meni igra mora biti i vizualno privlacna :) bar sto se tice voznji za sada...

Ova nova mi se jako svida ali wtf 16 auta samo ?

 

Mozda se varam ? uglavnom otvorenih sam opcija... dakle trebam kupiti tu za 5 eura koliko viidm iz 2014 ili neku drugu verziju?

hahhaajaads uto 21.4.2020 09:33
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...

 Obavezno uzmi Assetto Corsu, imas ultimate verziju na HRK Games za 90kn. Tona modova sto se tice svega, mozemo bacit i neke trkice 

 Zvucat ce ti povrsno... No međutim meni igra mora biti i vizualno privlacna :) bar sto se tice voznji za sada...

Ova nova mi se jako svida ali wtf 16 auta samo ?

 

Mozda se varam ? uglavnom otvorenih sam opcija... dakle trebam kupiti tu za 5 eura koliko viidm iz 2014 ili neku drugu verziju?

 Koja nova ? Pa ima samo jedna assetto corsa, tonu auta dobijes sa ultimate verzijom, I jos dodatno po netu imas hrpu modova.

 

Za grafiku nemas beda, skines "Sol" I shaders pack i igra izgleda prelijepo, pogledaj si na yt "assetto corsa Sol".

toxic uto 21.4.2020 11:44
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...

 Obavezno uzmi Assetto Corsu, imas ultimate verziju na HRK Games za 90kn. Tona modova sto se tice svega, mozemo bacit i neke trkice 

 Zvucat ce ti povrsno... No međutim meni igra mora biti i vizualno privlacna :) bar sto se tice voznji za sada...

Ova nova mi se jako svida ali wtf 16 auta samo ?

 

Mozda se varam ? uglavnom otvorenih sam opcija... dakle trebam kupiti tu za 5 eura koliko viidm iz 2014 ili neku drugu verziju?

 Koja nova ? Pa ima samo jedna assetto corsa, tonu auta dobijes sa ultimate verzijom, I jos dodatno po netu imas hrpu modova.

 

Za grafiku nemas beda, skines "Sol" I shaders pack i igra izgleda prelijepo, pogledaj si na yt "assetto corsa Sol".

 

https://www.assettocorsa.net/competizione/

 

 

hahhaajaads uto 21.4.2020 11:47

 Aha to, competizione ti ima jedino trkacke aute, dok obicna assetto corsa ima ove "normalne". Sad sta te vise zanima... Evo primjer kak izgleda grafika, prvo ces vjerovatno mislit da je real life ali zapravo nije 

 

 Zahtjevno nije, frend sa i5 6660 + rx 480 na ultra postavkama + sol + shaders pack dere na vecini trka po 100injak fpsa, moja konfa je lockana na 144  

 

https://www.youtube.com/watch?v=pcPeLFxOQG0

toxic uto 21.4.2020 11:54
hahhaajaads kaže...

 Aha to, competizione ti ima jedino trkacke aute, dok obicna assetto corsa ima ove "normalne". Sad sta te vise zanima... Evo primjer kak izgleda grafika, prvo ces vjerovatno mislit da je real life ali zapravo nije 

 

 Zahtjevno nije, frend sa i5 6660 + rx 480 na ultra postavkama + sol + shaders pack dere na vecini trka po 100injak fpsa, moja konfa je lockana na 144  

 

https://www.youtube.com/watch?v=pcPeLFxOQG0

 skida se :)

nego volan mi trebao doci do 11 danas... nazovem vozaca kaze nece to biti danas... pitam zasto, kaze paket nije stao u kombi.... gluplji izgovor nisam cuo..... kaj mu je kombi do vrha pun ? kakve sam srece budem sretan ako dobijem do petka.... kao express dostava...

toxic sri 22.4.2020 12:22

Eto stigao volan i vec odigrao malo Assetto i malo Forze 7.

 

obje igra rade izvanredno.. sada je stvar navike... no ono sto odmah primjetim da ne gubim kontrolu samo tako.... FB mi je po defaultu na 75% i to mi je i vise nego  dovoljno..

 

sada samo isprobavam manual\clutch vs manual...

 

 

nixass sri 22.4.2020 13:46

kakav je feel generalno?

probaj usporedjivat FFB izmedju Asseto Corse vs. svi ostali, mislim da je AC par stepenica iznad svih po tom pitanju.

probaj isto tako naci preporucene postavke za FFB na netu (centar, spring, damper, itd) i ako ti se da poigrati sa clippingom

toxic sri 22.4.2020 15:52
nixass kaže...

kakav je feel generalno?

probaj usporedjivat FFB izmedju Asseto Corse vs. svi ostali, mislim da je AC par stepenica iznad svih po tom pitanju.

probaj isto tako naci preporucene postavke za FFB na netu (centar, spring, damper, itd) i ako ti se da poigrati sa clippingom

 odlican samo ja uvijek imam dvojbe....

 

imam doma viska 55" 4k hdr 60hz tv (ips)

 

sada sam si spojio na to...

 

s druge strane imam 32" 144p 144hz monitor (va panel)

 

na cemu igrati ?

probao sam... relativno je na 55" to blizu... no medutim 60hz kuzim...

 

sto bi Vi da imate opciju?

nixass sri 22.4.2020 17:26

nisam nikad imao nista vise od 75hz tako da ne znam jel 144hz vrijedno toga (znam da zelis da je igra i lijepa).

uzeo bih onaj koji mi daje bolji FOV da sto manje vidim oko monitora, a za same detalje u igri se ne bih brinuo (nije da ces igrat na low), jer jednom kad krene utrka i adrenalin, sumnjam da vidis ista osim apexa na iducem zavoju ;)

toxic sri 22.4.2020 18:21
nixass kaže...

nisam nikad imao nista vise od 75hz tako da ne znam jel 144hz vrijedno toga (znam da zelis da je igra i lijepa).

uzeo bih onaj koji mi daje bolji FOV da sto manje vidim oko monitora, a za same detalje u igri se ne bih brinuo (nije da ces igrat na low), jer jednom kad krene utrka i adrenalin, sumnjam da vidis ista osim apexa na iducem zavoju ;)

 nisam mogao prezvakat 60 fpsa...

vratio sam se na 144hz i 32"

sada kad sam to odlucio sredujem ostalo...