fer-de-lance sub 26.10.2019 11:27

Ovaj prvi dio, čudno da nije radio ni u drugom stanu, a mislim da vivax nema one fore da moraš točnu državu i regiju selektirat da bi anšao programe, ali grundig možda ima, pa probaj to poriktati.

A kaj se instalacije tiče, sve ok, ne zamaraj se kaj su kabeli tanji, stavili su kaj su imali pri ruci.

A kod antenskih kabela je ionak samo bitno da ima čim manje gušenje (atenuaciju) po metru (koje ne mora nužno ovisiti o debljini kabela) i točnu impendanciju, ostalo je nebitno, bar kod UHF sustava (TV i slično).

 

 

teo2411 sub 26.10.2019 11:42

Ima Vivax podešavanje po državama, zaboravio sam napisati. Prvo mi nije uhvatio ništa pa sam ga onda stavio na Njemačku i uspio mi je uhvatiti samo kanal 25. Nakon toga je hvatao i kad bi u psotavkama bila Hrvatska namještena. U tom drugom stanu je uhvatio isto samo kanal  25, a Toshiba koja je u tom stanu hvata sve. Zbog toga sam pomislio da je problem u TVu.

 

Grundig isto ima podešavanje po državama, probao sam staviti na Njemačku pa svejedno ne nalazi ništa. Vidim po internetu da ljudi savjetuju Belgiju i Švicarsku pa ću probati i to, ali nekako sumnjam da će upaliti.

kiki_b sub 26.10.2019 11:58

Taj drugi TV, on hvata bez problema programe? I kad njegov kabel spojis na Grundig, nema ništa?

Hm, jesi probao ručnu pretragu, ima li signala opće na 25, 44, 42, 57, 54, 40, 38, 32...

Ako možeš uzmi neku kućnu antenu pa vidi hoćeš li signal ikakav dobiti.

Zato ja ne koristim te gradske antene, stavio svoju i znam da je sve OK sa antenom.

teo2411 sub 26.10.2019 12:41

Vivax je uhvatio samo kanal 25, ali isprva nije htio, trebalo je par puta preptraživati. Probao sam ručnu pretragu i signala nema uopće, i jakost i kvaliteta su 0%.

 

Kupio sam neki dan u Elipsu kućnu antenu, One For All proizvođač, ali jedva je hvatala signal, stalno su kockice bile po slici pa sam je vratio. Pisalo je na njoj do 15km domet, Sljeme je nekih 11km od mene, a Prisavlje 1,5 km. Mogu probati s nekom jačom antenom, imaju neke na kojima domet piše do 25km, ali pokušavam izbjeći dodatne troškove

 

Stavio bi i ja najradije svoju antenu, a ne ovu zajedničku od zgrade, ali nije moj stan.

kiki_b sub 26.10.2019 13:01
teo2411 kaže...

Vivax je uhvatio samo kanal 25, ali isprva nije htio, trebalo je par puta preptraživati. Probao sam ručnu pretragu i signala nema uopće, i jakost i kvaliteta su 0%.

 

Kupio sam neki dan u Elipsu kućnu antenu, One For All proizvođač, ali jedva je hvatala signal, stalno su kockice bile po slici pa sam je vratio. Pisalo je na njoj do 15km domet, Sljeme je nekih 11km od mene, a Prisavlje 1,5 km. Mogu probati s nekom jačom antenom, imaju neke na kojima domet piše do 25km, ali pokušavam izbjeći dodatne troškove

 

Stavio bi i ja najradije svoju antenu, a ne ovu zajedničku od zgrade, ali nije moj stan.

Nisam mislio na Vivaxa, već ovaj Toshiba što kažeš da hvata sve. Njegov kabel kad spojiš na Grundig, nema kanala? Jer prema tome bih rekao da je TV problem kako si i ti pomislio. Baš zanimljiva situacija
Ali srećom dvije su varijante, ili je problem u TVu ili antena.

No, čudno mi da dva TV koja si kupio nemaju signal, a Toshiba ima. Nije valjda da u oba TVa tuner ne valja, ako je antena od zgrade OK.

 

Da, kužim da ne možeš svoju antenu staviti.

 

Ja bih otišao onda na neku treću lokaciju da makneš sumnju sa TVa

teo2411 sub 26.10.2019 13:50

Ne ne, krivo si skužio valjda. Toshiba je na drugoj lokaciji i tamo lovi sve programe. Vivax je na toj lokaciji lovio samo jedan kanal.

Kod sebe u stanu sam isprobao i Vivax i Grunding s 2 kabela, ali ništa.

Pozvonio sam sad susjedi i izgleda da ni njoj ne radi TV, tako da je definitivno do antene/instalacija.