IMVK uto 1.1.2013 21:00
joco549 kaže...

imam reciver protec 9600i a neznam dali podržava cs i cccam protokol.pomoć

Sta bi mi sad trebali pomoć?

Da mi nekakvom magijom saznamo jel podržava?

Google is your friend

1samek pon 14.1.2013 09:35

Nemaš tu kaj puno razmišljat kad je CS u pitanju, Dreambox je zakon!

 

Ako imaš para za "originalni" onda nemaš dvojbi, alternativa ti je kinez.

Osobno koristim CS već valjda 10g, oduvijek na Dreamboxu.

zanetti pon 14.1.2013 10:52

Da Dreambox je kralj,ali ima i još baziranih na linuxu

a da im radi CCcam u kojem je kvaka.

Imaš još Vu+,Xtrend....svi su HD.

Meni osobno mali Dm 500HD je zakon.

Kineske kopije su ok,+ imaju usb šta original nema.

Cijene se vrte oko 1000 do 2000 kn,manje više.

Druga opcija ti je bez HD.

Tu ti igra kineska kopija DM 500,čija ti je cijena oko 400 kn.

blagus pon 14.1.2013 11:36

Da dodam kad sam već spomenuo Kerman forum, ja imam neki Truman kupljen za 400 kuna u Pevcu prije 7-8 godina, to je Yumatu IQ+ klon.

Naravno da je Dreambox glavni, ali opet, odi na kerman forum, tamo imaš i popis klonova Dreamboxa, Yumatu-a itd.

zanetti pon 14.1.2013 12:50

Nemoj se uvridit ali koji truman(yumatu),victory, Daw, echolite,quadro,ima ih još ko će ih sve nabrojit.

Vrime emulatora bilo i prošlo.

Bit sharinga je  CCcam.To ti je ukratko program koji povezuje servera klijenta.

CCcam je nativno pisan za MIPS procesore i samo za njih.To je dream,vu+,gigablue,xtrend.

Ostali prijemnici koji u sebi imaju sh-40 procove tipa :amiko alien,kathrein,ip box nativno ne podržavaju CCCam.

Za njih imaš druge emulatore: mgcamd,oscam itd.

Kvaka je u jednostavnosti , ubaciš c liniju i vozi.To je za klijenta.

Najmanji gubitak ecm-a u mreži je kod izravne veze cccam-cccam.

Za server ti ide  f linija i još neke sitnice.Server moš imat na PC (ubuntu,fedora) ili na drimu,ali

to je već drugi par postola.

Ima toga još ,šta kako i zašto.

Samo pitaj.{#}

 

 

 

 

zanetti pon 14.1.2013 14:42

Iskreno da ti kažem nemam pojma.

Upiši u google cccam servers i valjda će ti dat nešto.

Ti pay serveri me nikad nisu zanimali.

Koristim to samo za osobnu upotrebu.

Znači nikakva komercijala.

Obično ti trže plačanje unaprid,ali ko ti garantira da neće to sve krepat.

Imaš na njuškalu toga.

Uzmeš test liniju i probaš.

Koji sky?

Britanski ,njemački,talijanski?

Kod servera važan ti je odziv, tj njegova brzina i opterećenost.

To testiraš recimo kod sky italy gdje ti je sistem kodiranja NDS koji je najosjetljiviji tj ima najučestalije promjene ključa.Ako ti  ne ledi tj slika ne koči u večernjim satima kad je najveća opterećenost  onda je ok.To ti važi i za britanski sky.

Njemački sky koristi NDS ali i nagravision 3 i betacrypt sistem kodiranja.

Tu ti ulogu igra tvz. prio lista.To ti je u biti lista koja govori CCcam-u koji sistem kodiranja koristi prvo a onda tek traži ili ignorira ostale sisteme kodiranja.To kod ti daje uslugu neki ti ubaci ili  složi sam po karticama koje imaš u sharingu.Prio lista je bitna kod klijenta.

Dalje svi pružatelji ti nisu dostupni, barem ne public.Ne radi total tv,max tv.Od naših radi jedino digi tv.Polaris ti isto radi.

Ima ih još koji ne rade u cs-u: digitalb Hd,digtiturk hd,dolce.

Ok server ti ima sve ostalo,s tim da ne koči slika i da ne čekaš godinu dana da ti otvori program.

Pozz

 

 

Champollion pon 14.1.2013 18:05

@zanetti

 

Imam Dream 500s i liniju koju plaćam, naravno. E sad, kako pokušat namjestit Polaris i/ili Bulsatcom da radi? Tražio sam dosta po netu ali sam se pogubio, navodno ne može sa cccam nego trebam nešto drugo... Možda slučajno znaš koji je najbrži i najbezbolniji način kako pokrenit Polaris i Bulsatcom? 

zanetti pon 14.1.2013 18:23

Može se namistit.

Polaris je na 39 E.To znaš?

Problem ti je je u tome da ti CCcam ne čita bulsat  kartice (caid 4aee to ti je taj ako imaš neki cccam info kartica od tvog davatelja).

Jedino ti pomaže mgcamd on ti kuži te kartice.Kvaka ti je u tome da to radi neloše s tim da je verzija CCcam servera bi bilo poželjna 2.0.11.

Ostali uvik nešto zezaju.

Prvo ti vidi ima li taj tvoj uopće te kartice , pa ako ih ima neka malo pogoduje kupcu, pa  ti neka namisti.

 

 

 

zanetti pon 14.1.2013 19:24

Total commander imaš na kompu?

Imaš pristup box-u? Nije minjana šifra?

CCcam cfg ti se nalazi u var/etc

Vidi imaš dva načina.

Prvi ti je da sa blue panela (to ti je ono di skidaš addons) skineš program cccam info,uneseš podatke

i to sljedeće: webinfo username : obično ti je root

                    webinfo password : obično je dreambox

                     webinfo listen port . obično je 12000

Imaš još i host adress 127.0.0.1

to memoriraš na box i reset box-a

odeš na pluginse nađeš cccam info i dalje se sve vidi:broj servera,kartice

to ti je sa box-a

Drugi način ti je pristup sa kompa programom Cs studio( inače napravljen od strane Damir sat-a ,autora nekih intersantnih programa) .

Podatke koje unosiš su ti isti.

Kako do ovih gore podataka?

To su ti podaci iz cccam cfg do kojih dolaziš sa total commanderom iz foldera na dreamu.

 

 

HDesignz pon 14.1.2013 20:24

moja preporuka je da NE KUPUJETE almu s2200, nikad nisam imao veće smeće od resivera u kući.....što dalje od toga, bolje uštedit još koju kunu i kupit pravi stroj...ovo ostalo je sve polovično...al najvažnije je da se bazira na linux sustavu :)

TomySt pon 14.1.2013 20:32
piratebay kaže...

gdje nabaviti c liniju povoljno, online? po mogucnosti da se moze platiti pay palom.

za sky naprimjer.

Imas C linija u HRV..koliko hoces..ako zelis mogu ti dati broj,da kontaktiras covika...znam da je cijena bila ok 10€/mj...200kn/3mj...dobijes 2 linije za dva razlicita servera..oni ti cak daju i neku support....meni je sve radilo super...prodao reciver..i linije...sve zadovoljni..

TomySt pon 14.1.2013 20:40
zanetti kaže...

Može se namistit.

Polaris je na 39 E.To znaš?

Problem ti je je u tome da ti CCcam ne čita bulsat  kartice (caid 4aee to ti je taj ako imaš neki cccam info kartica od tvog davatelja).

Jedino ti pomaže mgcamd on ti kuži te kartice.Kvaka ti je u tome da to radi neloše s tim da je verzija CCcam servera bi bilo poželjna 2.0.11.

Ostali uvik nešto zezaju.

Prvo ti vidi ima li taj tvoj uopće te kartice , pa ako ih ima neka malo pogoduje kupcu, pa  ti neka namisti.

 

 

 

Oscam ti isto ti otvara Polaris.

TomySt pon 14.1.2013 20:49
Champollion kaže...

Da, znam da je na 39, imam motor i odgovarajuću listu kanala. Znači jedino mogu saznati ima li davatelj usluga određene kartice ako pitam njega osobno, nikako drugačije?

zaboravio sam kako ide na dm500s...ali na 800hd sve mozes saznati preko weba....IPadresa prijemnika:16001 pa pod shares ili providers...na dnu liste pogledas da li ima  caid 4aee...ako ima onda mozes gledati polaris {#}..ako nema..onda{#}

Cika Longo sri 27.3.2013 20:55

Pozzz svima. Imam doma rec. DM 500-s i htjeo bih si uzeti drugi rec.koji ima HD rezol. eh sada me zanima koji bi rec bio najbolji i po mogucnosti da ima HDMI izlaz na sebi i naravno inst. Linux. i da li postoji rec.da se nece "zamrznuti" kada npr.brze listam kanale. jer ovaj sada koji imam to ima obicaj da uradi pa ga svaki put moram restartovati.

Svaka pomoc bi mi dobro dosla {#}.

Hvala unaprijed uz veliki pozdrav iz maloga Žepča {#}

đenti čet 2.1.2014 12:25

Bok ! Molim pomoć - od prije nekoliko dana imam CS - receiver opticum X406 i imam problem kod gledanja sky sporta live, pogotovo sad kad su se igrale utakmice engleske lige, zastaje mi slika svakih nekoliko sekundi, a na ostalim programima recimo HBO, za vrijeme nekog filma 2-3 puta nestaje slika na par sekunda. Šta bi tu bio problem ? I primjetio sam da u HD rezolucijama još više šteka slika. 

đenti čet 2.1.2014 13:13

A onda sam jučer gledao tekme na satelitu hotbird ,kanal sport+ (češki ili slovački mislim) ne u HD i tijekom cijele tekme nestala je slika na par sekunda samo 3-4 puta. Je li to problem u receiveru ili kod onoga tko daje CS i šta tu napraviti da bude kako treba ? Kod ostalih kanala kod gledanja filmova koji nisu u HD slika stane tijekom jednog filma 2-3 puta na par sekundi.