Bug

Stari brojevi BUG u PDF formatu

Methane pon 11.2.2008 18:36

Prostor na polici na kojoj držim stare brojeve BUG-a i Mreže više ne postoji. S obzirom da verovatno nisam jedini koga ovaj problem muči, pitao bih ekipu BUG-a da li razmatraju nešto poput DVD izdanja sa starim brojevima u pdf formatu ili tome slično?

Miro pon 11.2.2008 18:39

Radi se na tome. Svjesni smo da je takvo nešto trebalo odavno ponuditi (kao i ovaj forum), ali ne želimo istrčati s polovičnim rješenjem...

 

Tako da za sada mogu samo reći - molio bih još malo strpljenja!

Miro pon 11.2.2008 19:22
RaZZoR kaže...

Ljudi su u krizi počeli scanirati brojeve... Namigiva Tako da za sad postoji prvih 20-ak brojeva za download...

 

 

 Da? Ajde ako netko to ima - neka mi pošalje, da ne moramo sami skenirati! Osmijeh

Locutus of Borg pon 11.2.2008 20:33
Miro kaže...
RaZZoR kaže...

Ljudi su u krizi počeli scanirati brojeve... Namigiva Tako da za sad postoji prvih 20-ak brojeva za download...

 

 

 Da? Ajde ako netko to ima - neka mi pošalje, da ne moramo sami skenirati! Osmijeh
 
*cisti grlo*...
nije li jednostavnije ubacit disk sa backupom i napravit export u .pdf?
;)

I am Locutus of Borg. Your life as it has been is over. From this time forward,
you will service...us!
branimir pon 11.2.2008 22:31
Miro kaže...

Radi se na tome. Svjesni smo da je takvo nešto trebalo odavno ponuditi (kao i ovaj forum), ali ne želimo istrčati s polovičnim rješenjem...

 

Tako da za sada mogu samo reći - molio bih još malo strpljenja!

 A hoce li i Mreza u PDF?

jesti i spavati
Miro pon 11.2.2008 23:36
death13 kaže...

Moj glas takodjer, jedva cekam pdf verziju, a poseno se veselim nekim "ultra" starim brojevima Cool

 Već sam napisao - stare brojeve nemamo u pdf-u, a raditi od skenova pdf baš i nije od velike koristi...
scorpion667 uto 12.2.2008 01:46
Miro kaže...
death13 kaže...

Moj glas takodjer, jedva cekam pdf verziju, a poseno se veselim nekim "ultra" starim brojevima Cool

 Već sam napisao - stare brojeve nemamo u pdf-u, a raditi od skenova pdf baš i nije od velike koristi...
 Nebi nama smetali skenovi. Čak ćemo se dobrovoljno prijaviti da sami skeniramoSmijeh. Da je i najlošiji sken ipak je lijepo imati prvih nekoliko brojeva buga u kolekciji. Mislim da bi se tu svi složili.

CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ
2 GB RAM 667MHZ
ASUS 7300 GT @ 475/920
Vexii uto 12.2.2008 09:07

Tako je...netreba sve skenirati..ja osobno volim odmoriti oci i prolistati papirnato izdanje...ali po pitnju prostora.....odmah mogu poslati tare brojeve na reciklazu :))))


Beer: Helping ugly people have sex since 1862!
Chaos uto 12.2.2008 09:40
Miro kaže...
death13 kaže...

Moj glas takodjer, jedva cekam pdf verziju, a poseno se veselim nekim "ultra" starim brojevima Cool

 Već sam napisao - stare brojeve nemamo u pdf-u, a raditi od skenova pdf baš i nije od velike koristi...
Ako su stari brojevi na filmu znači da se iz njih može napraviti kvalitetna slika. Bolja od skeniranja papira. istina tu se nema što pretaživati, ali dežurni hrčci i ljubitelji reciklaže budu prihvatili PDF, pa makar u njemu bile i bitmape.
< c|N >
Brajki uto 12.2.2008 11:25

Ja sam nažalost svoj problem sa previše Bug-ova na polici morao riješiti tako da sam probrao one najkorisnije, a ostale sam morao baciti. :-(

Bilo bi dobro da se digitaliziraju stari brojevi, jer se tu i tamo pojavi situacija u kojoj bi pomogle neke stare teme.

Osim toga i oni koji čuvaju sve brojeve teško se mogu snalaziti u nekoliko metara dugom redu Bug-ova.

Miro uto 12.2.2008 15:57

Chaos kaže...
Ako su stari brojevi na filmu znači da se iz njih može napraviti kvalitetna slika. Bolja od skeniranja papira. istina tu se nema što pretaživati, ali dežurni hrčci i ljubitelji reciklaže budu prihvatili PDF, pa makar u njemu bile i bitmape.
< c|N >
 LOL - doista misliš kako je jednostavno odskenirati film star 14-15 godina? Pazi radi se o četiri filma po stranici, koji su korišteni u izradi ploča, često izrezanih pasera, sljepljene emulzije, ljepljivi od raznih kemikalija... Ma nema šanse da bi se toga ikada prihvatili, a sasvim sigurno dobar dio brojeve nedostaje (tiskali smo se u Italiji i periodično su nam dostavljani ti filmovi za potrebe arhiviranja)...
Praktično ostaje skeniranje, znači jpg ili ništa...
Realno ljudima treba zadnjih 3-4, maksimum 5 godina, sve starije od toga ima malu funkcionalnu svrsishodnost.

Dado_ZG78 uto 12.2.2008 20:43

Ja se ponosim upravo 'pravom' kolekcijom od broja 1. Papirnata izdanja iz originalnih godišta su ipak nekako naj 'opipljiviji' medij za vračanje u prošlost ili bilo kakve reference iz minulih vremena. Moram se pohvaliti kako sam i svoj diplomski rad bazirao djelomično na tekstovima iz Bug-a, uz proširivanje tematike iz drugih izvora (tema je bila 'Povijest Windows OSa') Smijeh  Polica sa Bugovima (te uokviren poster 'BUG-deset godina' sa naslovnicama Bug-ova) će zauvijek ostati dio moje sobe za komp, te svojevrstan 'vremeplov' u koji ću rado kročiti s vremena na vrijeme.

Locutus of Borg uto 12.2.2008 21:04
Miro kaže...
death13 kaže...

Moj glas takodjer, jedva cekam pdf verziju, a poseno se veselim nekim "ultra" starim brojevima Cool

 Već sam napisao - stare brojeve nemamo u pdf-u, a raditi od skenova pdf baš i nije od velike koristi...
 Ne znam kakav skener imate u redakciji i softver, al vidio sam jednom davno neki prog, odabere se multi skeniranje i on automaCki sprema u pdf, jednu stranu za drugom...

I am Locutus of Borg. Your life as it has been is over. From this time forward,
you will service...us!