Bug

BUG (pra)povijest..

ihush sri 6.1.2016 00:53

nakon vatre, DVDa.. nekad davno, bio je

Floppy. Disketica. Vjerojatno iz '98me..

i video klipić-spot Anamarija-Novi svijet.

Vjerojatno je u tome imao prste mbaksa..

pošto diskete više nisu opcija, nostalgični linkić uz 'i to je nekad stalo na disketu, uz ostale sadržaje'..

pronašao čačkajući, pa nek se nađe i ovdje.

 

spot.

Frk ned 31.1.2016 12:38

Bas sam danas nkj prcko po starim stvarima, a kad ono tamo floppy bug iz 96te(slika ispod).
(Zanima me kolko je bilo problema s odabirom program, ipak je rijec o 1.44 mb.Odmah se sjetio duke nukema 3d koji mi je bio na cca38 disketa)
Ganula mi suza na oko.. Smrch... Bila su to ljepa vremena.
(vraca me tamo dok su cigarete i benga bili kikiriki, te zezancija iza skolskog igralista)
To mi je bio prvi bug koji sam kupio. Iskreno i neznam gdje mi je casopis zavrsio (valjda sam ga umirovio).
Mislim da cu flopaca uokvirit pa na zid.
Volio bi da ovu sliku prokomentirju gospoda iz buga, tak da me prestane prat nostalgija.
LP

Miro pon 1.2.2016 13:24
Jura iz druge galaksije kaže...

Ajd, da se i ja pridružim ovoj povijesnoj temi koja pobuđuje sjetu. Stavljam slike dvije diskete. Prva iz srpnja/kolovoza 1995.godine, a ova druga nemam pojma iz koje je godine. Ali, ova prva me je podsjetila na vrijeme kad se ponosno živjelo i radilo u Hrvatskoj.

 Svaka čast - ovu drugu nemam ni ja više!

 

Antonio144 pet 19.2.2016 18:17

I ja malo da postam. 1. Broj BUG-a Prosinac 1992. Listam brojeve od 1. do 50. broja (osim broja 25 kojeg još ne posjedujem. Imal' ga tko? ), kada je izašao prvi CD, i radim popis svih disketa. Pa ako ima tko da je voljan prodati disketu ili je mjenjati za stare brojeve BUG-a, Mreže te za stare CD/DVD-e BUG-a.  

Jura iz druge galaksije pet 19.2.2016 21:58
Antonio144 kaže...

I ja malo da postam. 1. Broj BUG-a Prosinac 1992. Listam brojeve od 1. do 50. broja (osim broja 25 kojeg još ne posjedujem. Imal' ga tko? ), kada je izašao prvi CD, i radim popis svih disketa. Pa ako ima tko da je voljan prodati disketu ili je mjenjati za stare brojeve BUG-a, Mreže te za stare CD/DVD-e BUG-a.  

Imam more toga, a mjesta premalo za spremit. Žao mi je bacit (ipak je to lijepa povijest), pa ako si voljan sve preuzet onda se možemo dogovorit. Normalno, bez nekakvih posebnih plaćanja. Osim, što je u mojem kraju tradicija, morati ćeš platiti aldomaš.

boxer pet 19.2.2016 22:26
cyclone kaže...

Slučajno jučer naletio na jedan prilično star primjerak. Još je jako dobro očuvan, ajmo reći 8/10, korice su malo slabije ali sadržaj je tu :D

 

http://imgur.com/S2ZW5Rz

 

 

Bug br. 3, 1993. godina. Morat ću malo pročešljati podrum, ima sigurno još nekih bugova iz tog vremena

 Cijena 1000 HRD, to bi bilo protuvrijednost 1 kune?

Patrick_cro pet 19.2.2016 22:50

Bilo bi, ali ne mozes to tako gledat. Mislim da je realnije nekih 10kn vrijednost bila. Znam dok sam imao 1000HRD da sam mogao kupiti u ducanu vrijednost nekih 10kn neku cokoladu ili zvakace. Treba pogledat koliko je onda bila prosjecna placa pa se po tome priblizno ravnati

boxer pet 19.2.2016 23:16
Patrick_cro kaže...
Bilo bi, ali ne mozes to tako gledat. Mislim da je realnije nekih 10kn vrijednost bila. Znam dok sam imao 1000HRD da sam mogao kupiti u ducanu vrijednost nekih 10kn neku cokoladu ili zvakace. Treba pogledat koliko je onda bila prosjecna placa pa se po tome priblizno ravnati

 Baš me zanima kolika je cijena BUG-a bila kada se 94. prešlo sa HRD na Kune.

Old Iggy pet 19.2.2016 23:35
cyclone kaže...

Slučajno jučer naletio na jedan prilično star primjerak. Još je jako dobro očuvan, ajmo reći 8/10, korice su malo slabije ali sadržaj je tu :D

 

http://imgur.com/S2ZW5Rz

 

 

Bug br. 3, 1993. godina. Morat ću malo pročešljati podrum, ima sigurno još nekih bugova iz tog vremena

Hehe, ako se ne varam mislim da su od nas uzeli na test ovaj prijenosnik i pisač...

ninna44 sub 20.2.2016 09:31

Pozdrav! Trebam pomoc, trazim djecju igricu sa prastarog dvd-a. Naslov dvda je 30 programa za djecu, prosinac 1999.ili sijecanj 2000.te
Radi se o glazbenoj igrici, šarene note koje pjevaju, instrumenti imaju oči,usta :D.
Pliiiz ako netko ima taj dvd pa da pogleda ime igrice. Sve sam pretrazila i proguglala i ne mogu pronaci

Dud sub 20.2.2016 10:03
ninna44 kaže...
Pozdrav! Trebam pomoc, trazim djecju igricu sa prastarog dvd-a. Naslov dvda je 30 programa za djecu, prosinac 1999.ili sijecanj 2000.te
Radi se o glazbenoj igrici, šarene note koje pjevaju, instrumenti imaju oči,usta :D.
Pliiiz ako netko ima taj dvd pa da pogleda ime igrice. Sve sam pretrazila i proguglala i ne mogu pronaci

 Potražio sam među svojima i baš te cd-e nemam :( Btw. ovo je moja kolekcija, prvi cd koji imam je br 2 pa 4 pa dalje, ima rupa ali dosta ih imam. Nove nemam jer Bug nažalost ne kupujem više jer mi je preskup :(

cyclone sub 20.2.2016 11:45
Antonio144 kaže...

I ja malo da postam. 1. Broj BUG-a Prosinac 1992. Listam brojeve od 1. do 50. broja (osim broja 25 kojeg još ne posjedujem. Imal' ga tko? ), kada je izašao prvi CD, i radim popis svih disketa. Pa ako ima tko da je voljan prodati disketu ili je mjenjati za stare brojeve BUG-a, Mreže te za stare CD/DVD-e BUG-a.  

 

Hehe, bas sam razmisljao koliko dugo ce trebati da netko iskopa 1. broj :D

 

Interesantno je citati stare brojeve, doduse bio sam klinac i nisam to dozivljavao ozbiljno. Bas smo na poslu komentirali konfiguracije i clanke iz ovog broja 3 sto ja imam

Jura iz druge galaksije sub 20.2.2016 12:37
ninna44 kaže...
Pozdrav! Trebam pomoc, trazim djecju igricu sa prastarog dvd-a. Naslov dvda je 30 programa za djecu, prosinac 1999.ili sijecanj 2000.te
Radi se o glazbenoj igrici, šarene note koje pjevaju, instrumenti imaju oči,usta :D.
Pliiiz ako netko ima taj dvd pa da pogleda ime igrice. Sve sam pretrazila i proguglala i ne mogu pronaci

 Malo sam prelistao po svom sjećanju (nešto kao Broj 1 u Alan Fordu ) i evo tog CDa. To su bili dani. Za drugo ide PM. Uživaj...