Friday sub 11.11.2023 11:31

Pozdrav ekipa

 

Ljetos sam klinkama, dok smo bili u Hrvatskoj, kupio MS Energy e20 da me ne gnjave kad trebaju negdje ici. Presao je nesto vise od 500km pa me zanima kada je njima nekakvo vrijeme za servis i to? Na sta treba obratiti paznju, koji je ocekivani zivotni vijek pojedinih dijelova i opcenito ako imate tip & tricks za odrzavanje.

Inace, vrlo sam zadovoljan sa navedenim romobilom. Kupio sam ga u Linksu pa sam nakon manje od tjedan dana dobio novi buduci je zadnji amortizer izuzetno skripio. Ovog evo vozimo vec mjesecima i nismo imali nikakvih problema. Bas zato ga zelim odrzavati u dobrom stanju pa mi treba savjet. Zahvaljujem

VladRi sub 11.11.2023 12:40

Mislim da to vozis dok se ne raspadne i onda kupis novi,

 

Ja na mom imam oko 1500km total - sve super (samo svako toliko sve sarafe zategnem)

 

 

edit: cak mi u knjizici i pise svako koliko se zatetu sarafi!

Friday sub 11.11.2023 12:44
VladRi kaže...

Mislim da to vozis dok se ne raspadne i onda kupis novi,

 

Ja na mom imam oko 1500km total - sve super (samo svako toliko sve sarafe zategnem)

 

 

edit: cak mi u knjizici i pise svako koliko se zatetu sarafi!

 

A gume, diskovi... ?

VladRi sub 11.11.2023 15:11

ovako, diskove sam promijenio kada sam skuzio da slabije koci (isao sam po feelingu) - ali jebiga, moje sranje moze ici do 100km/h pa nisam htio prepustiti nista nicemu. Gume svako toliko provjerim, jednom sam ih promijenio i vise NIKAD, ali NIKAD! ima ljudi koji su placeni za to :D - skidanje i stavljanje cisti horor!

alen4430 sub 11.11.2023 16:45

Preporuka je 1x godišnje odnijeti na servis da provjere stanje baterije, pločica, diskova, čeljusti i stanje guma. Također, na servisu provjeravaju sve vijke, kakvo je stanje lagera i slično pa mislim da se isplati.

U Zagrebu sam nosio i za 10-tak eura dečki obave super posao.

Friday ned 12.11.2023 10:16

A kakav je ocekivani zivotni vijek baterije? Znam da uvelike ovisi o ucestalosti i nacinu koristenja ali da li uglavnom izdrzi barem 2-3 godine nekog normalnog koristenja? Super sam zadovoljan sa kapacitetom pa me zanima sta ocekivati u buducnosti.

VladRi ned 12.11.2023 16:17
Friday kaže...

A kakav je ocekivani zivotni vijek baterije? Znam da uvelike ovisi o ucestalosti i nacinu koristenja ali da li uglavnom izdrzi barem 2-3 godine nekog normalnog koristenja? Super sam zadovoljan sa kapacitetom pa me zanima sta ocekivati u buducnosti.

 moje cudo ima cca 3 god.... jos uvijek nice!

Qui-Gon-Jinn ned 12.11.2023 22:26
alen4430 kaže...

Preporuka je 1x godišnje odnijeti na servis da provjere stanje baterije, pločica, diskova, čeljusti i stanje guma. Također, na servisu provjeravaju sve vijke, kakvo je stanje lagera i slično pa mislim da se isplati.

U Zagrebu sam nosio i za 10-tak eura dečki obave super posao.

 Čovjek ti je sve rekao...