Automobili

Kupnja vozila Jaguar

Nikola1410 sri 1.1.2020 16:18

Lijep pozdrav,

 

Već dulje vrijeme gledam Jaguar X-Type diesel i planirao sam ga kupiti ali uletio mi je BMW 118d i trenutno njega imam te ga planiram prodati i napokon uzeti predivnog Jaguara. Znači što se tiče estetike auto mi je predivan i izvana i iznutra, jako lijepa oprema i jako lijepo sve radi, e sad, nema ih uopće na cesti puno, jako teško se prodaju, a moje pitanje je zašto? Što nije u redu s njima? Da li se kvare jako, da li su djelovi skupi, zašto ih ljudi općenito izbjegavaju?

 

Ovako nešto planiram uzeti https://www.index.hr/oglasi/jaguar-x-type-2-0-diesel/oid/1984242 pa ako mi netko može nešto više reći o njima, kakva im je regeralno limarija, mehanika i koliko je zahvalna kupnja ovakvog modela?

 

HVala na svim odgovorima,

LP

MGloc sri 1.1.2020 16:38

Pitanje si trebao postavit na vec otvorenu temu Auti ultimativna tema.Pa evo nesto realno za svaki auto.Jaguar kako kazes je rijedak , pa su vjerovatno pojedini dijelovi tezi za pronaci i servisi su skuplji.Ovaj ti je sada na 220000km sto znaci da se kroz 2-3 godine ili nakon  290000km nece vise moci dobit neki novac i biti ce upitno u kakvom ce stanju biti.

Najbolje je drzat se naseg trzista :vw,skoda,audi,seat djelova ima koliko hoces svugdje, cijena servisiranja je u normali  i rade dobru kilometrazu.

Ako ti se svida taj Jaguar , uzmi si bolje mercedes benz e klase w211 po interijeru i opremi su slicni samo sto je benzes auto naspram tog jaguara. 

 

Čitatelj sri 1.1.2020 16:56

Imat ces puno ulaganja u njega. Kupi ga ako ti se bas toliko svidja, i vozi dok se ne raspadne,

pa kad ga za 2-3g ispisas iz sebe, onda si kupi vozilo koje vrijedi imati, i koje ne znaci samo baceni novac radi izgleda.

 

Da se mene pita, cak bi prije uzeo Alfu dizel nego Jaguara. Ima Fiat dijelova svuda, i mnogo povoljnije od TATA indijskih dijelova.

ZovemseZoranidolazimizRijeke sub 4.1.2020 17:45

Ljudi ih ne voze cesto, ne mogu tvrditi sa sto posto tocnosti ali mozda zato jer su ... bolesno skupi i nismo svi milijunasi???? :)

 

 

Uglavnom, ako ti srce neda mira samo izvoli, ne znam u cemu je problem. Frend ima Passata 1993. godiste, vozi ga vec 4 godine. OK, auto se raspada i tesko da moze proci tehnicki bez poznanstava, ali raspada se samo limarija, masina radi kao urica i moze proci valjda jos 100,000 km. A stvarno ga ne pazi, gradjevinski je radnik i s njime prevozi materijal i svasta.

 

Shevuar ce ti sigurno voziti dobro 5-6 godina kad ga kupis, za dijelove ne brini, uvijek se nadju negdje. To je problem mehanicara, a ne tebe. Nakon toga, mozda se izgustiras pa odlucis uzeti nesto "normalno", a mozda i ne, mozda odlucis uzeti noviji Jaguar.

 

Uzmi sto hoces i ne brini se :)

Posmatrač sub 4.1.2020 18:11
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ljudi ih ne voze cesto, ne mogu tvrditi sa sto posto tocnosti ali mozda zato jer su ... bolesno skupi i nismo svi milijunasi???? :)

 

 

Uglavnom, ako ti srce neda mira samo izvoli, ne znam u cemu je problem. Frend ima Passata 1993. godiste, vozi ga vec 4 godine. OK, auto se raspada i tesko da moze proci tehnicki bez poznanstava, ali raspada se samo limarija, masina radi kao urica i moze proci valjda jos 100,000 km. A stvarno ga ne pazi, gradjevinski je radnik i s njime prevozi materijal i svasta.

 

Shevuar ce ti sigurno voziti dobro 5-6 godina kad ga kupis, za dijelove ne brini, uvijek se nadju negdje. To je problem mehanicara, a ne tebe. Nakon toga, mozda se izgustiras pa odlucis uzeti nesto "normalno", a mozda i ne, mozda odlucis uzeti noviji Jaguar.

 

Uzmi sto hoces i ne brini se :)

 Odavno nista gluplje ne cuh ;)

 

Znaci mehanicar je obavezan da ti nadje dio i pokloni ti ga....;) Sretno sa time ;)

aloevera13 sub 4.1.2020 18:54

vjerojatno je mislio kako ce mehanicar traziti dijelove, a ne on sam..

no svejedno gdje da mehanicar nađe dio za auto koji je tako rijedak u europi? i da nađe opet cekas da stigne iz engleske ili kuda god..

a i kada otpeljas takav auto mehi da popravi vjerojatno ce teze i sporije detektirati kvar nego kod passata ili tako nekog auta , kuzis poantu valjda..

 

 

meni osobno nije ni lijep auto koji si linkao, mislio sam da je tipa 1998. godiste ..