NoOne1 sub 9.3.2024 21:27

Pozdrav ekipa,

 

imao sam u planu kupiti Golf VII 2.0 tdi r-line (2014) sa 150k km, ali mi je sad za oko ipak zapeo 2.0 GTD (2015) sa 230k km.

 

Danas malo istražujem i vidim da su to skoro pa dva različita auta što se tiče vožnje.

 

Privuklo me 30-tak konja više i nešto bolja oprema, no zanimaju me sad stvari što se tiče održavanja tog GTD-a.

 

Po netu kažu da troši nešto više ulja, no to mislim da nije neki strašan problem nadoliti svakih 8-10k km, potrošnja je možda mrvicu malo veća, registracija nešto sitno isto i pretpostavljam održavanje ako ode neki veći dio.

 

Pošto trenutno vozim Golf V 1.9tdi sa najslabijom opremom, ovo mi je sve novo i zamolio bih vas zamolio za neke informacije, pa čak i mogući savjet na što paziti kod kupnje i da li je možda pametnija opcija uzeti neki 2.0tdi sa boljom opremom, tipa r-line.

 

Hvala!

hahhaajaads sub 9.3.2024 21:54
NoOne1 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

imao sam u planu kupiti Golf VII 2.0 tdi r-line (2014) sa 150k km, ali mi je sad za oko ipak zapeo 2.0 GTD (2015).

 

Danas malo istražujem i vidim da su to skoro pa dva različita auta što se tiče vožnje.

 

Privuklo me 30-tak konja više i nešto bolja oprema, no zanimaju me sad stvari što se tiče održavanja tog GTD-a.

 

Po netu kažu da troši nešto više malo ulja, no to mislim da nije neki strašan problem nadoliti svakih 8-10k km, potrošnja je možda mrvicu malo veća, registracija nešto sitno isto i pretpostavljam održavanje ako ode neki veći dio.

 

Pošto trenutno vozim Golf V 1.9tdi sa najslabijom opremom, ovo mi je sve novo i zamolio bih vas zamolio za neke informacije, pa čak i mogući savjet na što paziti kod kupnje i da li je možda pametnija opcija uzeti neki 2.0tdi sa boljom opremom, tipa r-line.

 

Hvala!

 7 GTD ima podosta problema, sad ovisi naravno kakav te primjerak pogodi (a vecinom su ti auti ganjani...), CUNA ima problema sa prekomjernom potrosnjom ulja, antifriza i pucanjem glave, jos ak je automatik i pogodi te da ti rikne dsg onda si ga pogodio.. Radije 110kw + stage 1

NoOne1 sub 9.3.2024 22:15

Jasno, sve ovisi kakve sam sreće. Ovaj gtd što gledam ima oko 230k km i napravljen je veliki servis, e sad kako će se ponašat ove ostale stvari i problemi, možemo samo nagađat...

hahhaajaads sub 9.3.2024 22:22
NoOne1 kaže...

Jasno, sve ovisi kakve sam sreće. Ovaj gtd što gledam ima oko 230k km i napravljen je veliki servis, e sad kako će se ponašat ove ostale stvari i problemi, možemo samo nagađat...

 Ma veliki servis je mala stvar... Moze te pogodit dobar a moze los primjerak, s obzirom da ima 230k km, ne znam bas... A to nisu neke stvari koje mozes vidjet u test voznji, radije 110kw neki r line, ak ti fali snage bacis stage 1 i to je to