Automobili

Chevrolet Camaro 1967

Games 4 life ned 4.3.2012 22:18

Pozdrav ljudi !

 

Ja se baš i ne razumijem u automobile, dosta sam i mlad za njih još, ali

guglanjem sam našao jedan predivan auto koji bih htio kupiti, a to je:

 

Chevrolet Camaro 1967

 

Auto mi izvana izgleda super, iznutra isto lijepo, onako staromodno...

 

E sad ja se bas ne razumijem u automobile, pa imam par pitanja...

 

Pošto je auto iz 1967, vjerujem da više nije u proizvodnji, tako da ću kupiti rabljeni (za kojih 10 godina).

 

E sad negdje sam pročitao da ti modeli imaju 500 hp, onda pak da imaju 780hp, pa 900hp...

 

(hp je konjska snaga, right ?)

 

Zašto stalno drugdje piše ? Ja sam mislio da jedan model ima uvijek istu konjsku snagu (i sve ostalo ofc...)

 

E da, i kao što sam spomenuo, ne razumijem se u automobile, pa kolko onda je dobro da ima hp ???

Za što hp uopce sluzi ???

 

EDIT:

 

-----

I da, kod kupnje rabljenih vozila, kolika bi kilometraža otprilike trebala biti (za auto iz 67) ???

Odnosno, ovo je u miljama...

 

Jel dobro da auto ima 5k milja predjenih ???

-----

 

 

Molim vas dajte mi odgovorite na pitanja, savjetujte me i ostalo.....

 

Hvala unaprijed !

 

big_guy ned 4.3.2012 22:26
Games 4 life kaže...

Pozdrav ljudi !

 

Ja se baš i ne razumijem u automobile, dosta sam i mlad za njih još, ali

guglanjem sam našao jedan predivan auto koji bih htio kupiti, a to je:

 

Chevrolet Camaro 1967

 

Auto mi izvana izgleda super, iznutra isto lijepo, onako staromodno...

 

E sad ja se bas ne razumijem u automobile, pa imam par pitanja...

 

Pošto je auto iz 1967, vjerujem da više nije u proizvodnji, tako da ću kupiti rabljeni (za kojih 10 godina).

 

E sad negdje sam pročitao da ti modeli imaju 500 hp, onda pak da imaju 780hp, pa 900hp...

 

(hp je konjska snaga, right ?)

 

Zašto stalno drugdje piše ? Ja sam mislio da jedan model ima uvijek istu konjsku snagu (i sve ostalo ofc...)

 

E da, i kao što sam spomenuo, ne razumijem se u automobile, pa kolko onda je dobro da ima hp ???

Za što hp uopce sluzi ???

 

 

I da, kod kupnje rabljenih vozila, kilometraža kolko treba biti ???

Odnosno, ovo je u miljama...

 

Jel dobro da auto ima 5k milja predjenih ???

 

 

 

Molim vas dajte mi odgovorite na pitanja, savjetujte me i ostalo.....

 

Hvala unaprijed !

 

Neda mi se odgovarati na sva pitanja jer je besmisleno,ti si izgleda u životu vozio samo bicikl ili tačke.....Zato ću samo na neka...
1.Ovisi kakav si tip vozača.Ako ne želiš brz auto onda ti je 90 ks dosta a to što ti pričaš 700 ks to vjerovatno nemožeš ni zamislit kakva je to snaga,okretni moment i ubrzanje.
2.LOL,nije kilometraža fiksni podatak {#}.Kako čovjek vozi auto tako mu nabija kilomtražu(neznam da li si upoznat sa time),a s obzirom da je to auto star 45 god(1.generacija jel') ima sigurno dosta pređenih milja ili kilometara kako ti je draže... 

Games 4 life ned 4.3.2012 22:39

HA - HA - HA....... jako smijesno..

 

I kao 1. rekao sam da slabo znam o automobilima...

kao 2. sta ja znam o ks... pisalo je 700hp, 900hp negdje.....

i kao 3. samo pitam jer nemam pojima i jer me zanima

 

 

Stolnik ned 4.3.2012 22:54

Posto namjeravas kupiti ovaj auto ocito obozavas American muscle kao i ja! Da, dobro si procitao American muscle auti imaju puno konja tj HP-a ( horsepower ) po tome su i dobili naziv American muscle. Neki imaju 300HP, neki neki 900, 1800, 2000, 4000 pa cak i 10 000 konja. naravno sve iznad 2000 konja se koristi za drag race ili takozvani Pro Mod Classic American muscle race. Ima vise modela s drukcijim motorom. Osobno najdrazi auti su mi Dodge, a htio bi Dodge Charger-a kakvog Vin Diesel vozi :) npr 1969 Dodge Charger R/T s Magnum 383 motorom i imas isti takav auto s Magnum 440 motorom il Magnum 440 Six pack motorom. Da sad kupujem auto uzel bi 1969 Dodge Charger R/T s motorom Blown HEMI 426 MOPAR BDS Engine. Ako auto ima vise konja vise goriva trosi, a ako ima manje konja naravno da manje goriva trosi. Za tebe bi bilo super Camaro 1967 s Magnum 383 il Six pack motor, jer su stedljivi. Konjska snaga tj HP sluzi za pokretanje auta, Ako imas puno HP-a u autu, auto ce ti brzo dosegnut maksimalnu brzinu, i imal bude vecu akceleraciju. Kod kupnje rabljenih automobila motor treba imat cim manje predenih kilometara/milja.... evo ukratko o autima tj o American muscle, ako te jos nesto zanima samo pitaj. Lp

domac5 ned 4.3.2012 22:57

Ok kupio bi taj old timer za 10 god...ak to mislis kupit vjerojatno imas para ko blata..
Neznam gdje ga uopce mislis naci jer takvog svi imaju u kolekciji a za 10 god ce ih bit jos manje..
Cak da ga i nades treba to znat vozit... Treba to gorivom tankat svako malo jer 700 ks brzo ozedni

mix100 ned 4.3.2012 22:57

Baš me zanima tko financira ovakve ljude i koji čovjek može natočiti takvo auto. Takvih auta nema baš u Hrvatskoj i trebalo bi ih uvesti iz Amerike što i nije baš jeftino iako ja mislim da je ovo neki mlađi dečko koji ima oko 18-20 godina i nema pojma o autima, al ko voli nek izvoli.

DigiMagic ned 4.3.2012 23:28

Koliko sam čitao (ja sam maštao o Pontiac Trans Am-u), ti auti zapravo nisu nešto posebno skupi, ali je ogromna gnjavaža s dijelovima, koje praktično sve treba uvoziti iz inozemstva i s drugih kontinenata.