Automobili

Auti - ultimativna tema

ivanoile čet 28.5.2020 20:14
ivanzu kaže...

Znaci moras biti 2 dana u DE jer lova ne sjeda odma ili mozda samo potvrda treba. 

 Kad sjedne uplata mozes po auto, barem sam ja tako. Krivo sam se izrazio u postu, ali uvijek valja sa sobom uzet potvrdu o uplati.

omomomomoomm kaže...

Ja sam kupio bas audi.  I primili su lovu. Kad sam 2016 isao po A3 nisu primali cash samo preko banke. 

Nemam razloga lagati ako si na to aludirao.

 

EDIT: @ivanzu- u slucaju A3 su inzistirali da vide lovu na racunu. Nisu prihvacali potvrdu uplate od banke. 

 Kazem da mi je cudno, pravno gledajuci predat novac na ruke u autokuci moze biti otvoreno na toliko nacina prevare, s obje strane. Privatne autokuce da, ali ovlasteni zastupnici...

 

 

btw. zar je VW stvarno ovoliko bez ikakve motivacije sa dizajnerske strane? Svida mi se 1.5 mild-hybrid ideja.

Horatio_Hornblower pet 29.5.2020 12:02

Nasao za 5000e preko poznanstva covjek prodaje peugeota 208 2012 1.6 eHdi  130 000 na satu ima ga 3 i po godine drugi vlasnik...  Idem sutra bacit oko pa javim dojmove...  Ima ko iskustvo sa tim automobilom sto su im slabije tocke? 

Čitatelj pet 29.5.2020 12:04

Osim vanjskih problema s lakom, koje vidis odmah, ak se boja tj. prozirni lak ljusti,

najveci problem ti budu sijalice odnosno lektronika. Kad sijalice pregaraju cesto,

provjeris masu dali je jako zahrdjala i ocistis, ili ako je korodirao konektor, ne trudi se s cisnjenjem

nego narucis zamjenski i prelemis ga - i rijesis vecinu problema sa zaruljama.

 

A ostalo kak te potrefi, kak je bio odrzavam i vozen.

RuskeGTT pet 29.5.2020 15:03

1.6 hdi nepoderiv motor, ali ne voli se vrtit ispod 2000, ako bas oces da krene u 3.4. brzini

pazi na dpf, ako ti na leru radi ventilator, a ne bi trebao (nisi ga gazio i sl.) onda nemoj gasiti 10tak min motor...ako ugasis, prekines regeneraciju i ode u k. neznam dal 208 ima kakvu zaruljicu da je u tijeku regeneracija, al vecina nema

servisi svakih 15tkm i mir. 5w30 total ineo ecs, filter nafte je nesto skuplji jer bi trebao imat ako se ne varam neku elektroniku u sebi

napravio sam 110tkm s tim motorom u godini i nes, trosi ko upaljac i ide fino, pogotovo jace verzije...

6brz bi trebali biti mrvicu osjetljiviji nego 5brz

big_guy sub 30.5.2020 10:34
domac5 kaže...

Kakvi su opeli proizvedeni u tvornici u poljskoj naspram ovih proizvedenih u njemackoj ili belgiji? Zanima me za astru j 

 Ja imam astru j  1.7 125 ks.Nemam zamjerke neke velike na auto,godinu dana ga imam malo vise,niti jedan kvar.Samo ako uzimas gledaj 2.0 cdti,iako ovaj od 125 isto lijepo ide.Jedina zamjerka mi je sto auto nije nikako za po gradu vec vise za autoput i otvorenu cestu.Dosta je velik i širok i ispod 2000 okr ne vuče nikako...

nul-3 sub 30.5.2020 11:09
big_guy kaže...
domac5 kaže...

Kakvi su opeli proizvedeni u tvornici u poljskoj naspram ovih proizvedenih u njemackoj ili belgiji? Zanima me za astru j 

 Ja imam astru j  1.7 125 ks.Nemam zamjerke neke velike na auto,godinu dana ga imam malo vise,niti jedan kvar.Samo ako uzimas gledaj 2.0 cdti,iako ovaj od 125 isto lijepo ide.Jedina zamjerka mi je sto auto nije nikako za po gradu vec vise za autoput i otvorenu cestu.Dosta je velik i širok i ispod 2000 okr ne vuče nikako...

 Imamo mi u kući 110hp i već su dvije dizne reparirane i promjenjen EGR na cca 250tkm

 

EDIT:

 

provjerio sam sada iz Poljske je, mada ne vjerujem da to ima veze sa diznama pošto one nisu njihov proizvod. Auto je kod nas 3 i pol godine i eto ta 3 kvara, al bogami paprena.

ivanzu sub 30.5.2020 12:27

Nema nekakve razlike izmedu auta iz poljske i njemacke, sve ovisi kakav je radnik na traci taj dan, a dijelovi su uvijek isti ne bitno gdje su stavljeni u auto (razlika izmedu dijelova je ovisna o vremenskim uvjetima podrucja i cestama gdje se auto salje). 

1BIT sub 30.5.2020 16:02
ivanzu kaže...

Nema nekakve razlike izmedu auta iz poljske i njemacke, sve ovisi kakav je radnik na traci taj dan, a dijelovi su uvijek isti ne bitno gdje su stavljeni u auto (razlika izmedu dijelova je ovisna o vremenskim uvjetima podrucja i cestama gdje se auto salje). 

 Kako ne?
Poljski fiat prohrđa i strune prije nego talijanski

 

E sad dal su koristili nekvalitetnije materijale ili nisu cinčali karoseriju kako treba, ne znam...

J(CRO) ned 31.5.2020 16:19

Dobio sam kaznu neki dan jer sam vozio jednosmjernom ulicom u suprotnom smjeru i oduzeta mi je vozačka na mjesec dana i 2000 kuna kazne, slao sam žalbu da me oslobode novčane kazne jer sam srednjoškolac itd itd... Moje pitanje je, pošto ne piše datum na kazni, od kad do kad teče tih mjesec dana kazne i da li smijem sada voziti dok mi ne stigne rješenje sa suda? Imam vozačku kod sebe iako mislim da je niti ne uzimaju fizički zar ne?

omomomomoomm ned 31.5.2020 20:02

Koji dressinge koristite za gumene i plasticne djelove na autu? Koji su dobri i kvalitetni? 

Trebam nesto za unutarnju plastiku oko pragova  i za brtve.

Koristi li tko iron x od vas za felge? Sto koristite za to?

Horatio_Hornblower ned 31.5.2020 21:14

Idem ovih dana u ovlašteni servis peugeota u splitu vidit tu 208 vozio sam je covjek je spustio cjenu radio je veliki servis i mislim da nakon godinu dana to je to ako bude sve ok u ovlastenim pregledu... 

Nakon godinu dana i trazenja uzduz i poprijeko di sam ja strasno nesiguran eto uzimam auto usred korona krize.... 😂 

Jakovp ned 31.5.2020 21:29
Horatio_Hornblower kaže...

Idem ovih dana u ovlašteni servis peugeota u splitu vidit tu 208 vozio sam je covjek je spustio cjenu radio je veliki servis i mislim da nakon godinu dana to je to ako bude sve ok u ovlastenim pregledu... 

Nakon godinu dana i trazenja uzduz i poprijeko di sam ja strasno nesiguran eto uzimam auto usred korona krize.... 😂 

 I još peugeot

luka94 ned 31.5.2020 21:56
omomomomoomm kaže...

Koji dressinge koristite za gumene i plasticne djelove na autu? Koji su dobri i kvalitetni? 

Trebam nesto za unutarnju plastiku oko pragova  i za brtve.

Koristi li tko iron x od vas za felge? Sto koristite za to?

 Dressing za vanjske plastike ne koristim trenutno, al ti mogu reć da je sonax profiline za vanjske plastike odličan, zatamni plastiku i još je hidrofoban, za unutrašnjost koristim interior detailer od shiny garage-a, antistatičan je i mrvicu zatamni sve, a iron-x je malo skup da ga koristiš za felge.

Jakovp ned 31.5.2020 22:23
Horatio_Hornblower kaže...

Sto fali Peugeotu? Sto nije svabo ili? 

Ne, nego to što nije japanac

 

Šalim se malo, ali generalno nisu baš najpouzdaniji auti, i još k tomu rabljeni... Sretno u svakom slučaju. Ne kupuje se bilo šta rabljeno.