Automobili

Auti - ultimativna tema

Čitatelj sub 23.5.2020 19:21

U AT je zabranjeno snimati u naseljenom podrucju, tako da ako je tvoj video,

bolje ga makni dok ti netko ne prilijepi kaznu. Dash-camovi su takodjer zabranjeni,

osim u sportskim uvjetima, dakle staze, brda, rijeke, jezera itd.

Fake_Alert sub 23.5.2020 19:32
Čitatelj kaže...

U AT je zabranjeno snimati u naseljenom podrucju, tako da ako je tvoj video,

bolje ga makni dok ti netko ne prilijepi kaznu. Dash-camovi su takodjer zabranjeni,

osim u sportskim uvjetima, dakle staze, brda, rijeke, jezera itd.

 Da upravu si, valjda su svi oni videi sa Worthersee kažnjeni

Master Z sub 23.5.2020 19:36

Pozdrav ekipa,

 

jel bio tko u Intersparu radi Sonax Felgenbeast ?

 

Ja blizu sebe imam samo Spar, tamo ga nema, postoji samo neki "obični" čistač felgi.

 

Jel zna tko jel ih još negdje ima po Zagrebu ?

Čitatelj sub 23.5.2020 19:37

Cuj, meni je Lumia 1020 bila okacena kao navigacija na B-Maxu s lijeve strane od vozaca,

pa kad sam parkirao mi je prisao man-in-green i priupitao "znam li da je dash-cam zabranjen",

te da obrisem sadrzaj. Na srecu je normalan covjek, pa sam mu objasnio da nije dashcam

nego mobitel koji sluzi kao navigaciju, al s obzirom na grbu od kamere iza,

morao sam naci otvoreni tip nosaca, da mob bude stabilan i da ne ispada.

 

Al da je bio nerazuman, mogao sam na mjestu fasovati do 500€ kazne.

1BIT sub 23.5.2020 19:54
Mortiis kaže...

https://www.youtube.com/watch?v=-o5sbPiqBzQ&t

 

evo jedna vožnja po mom kvartu sa mojom Kia Pro Ceed'

 ajmee kako su ceste dobre, ko avionska pista, pa auto ko po putru vozi, nigdje grbavo, rupa, potonulih šahtova, sve u nivou

 

BTW: skrećeš lijevo, dolazi ti vozilo iz suprotnog smjera i mrtav hladan mu prednost oduzmeš?

Skrećeš desno dolaziš do zebre i vidiš da bi pješaci prešli ali ih ne puštaš, smatraš da su previše pješačili, pa nek naprave pauzu?

 

Vidim i u austriji se traži mjesto više za parking
Ili ovaj sa bmw-om se sprema ulje mijenjati

 

 

Ovog ni u Hrv nema

kombi vozilo pretvoreno u šlepera, tako čudno izgleda...

 

 

BTW: odlična ti je kamerica, video snimka je fakat čista i kvalitetna

 

EDIT:
Polski fiat

 

Rasvjeta kao u centru Zagreba, ove viseće lampe

Čitatelj sub 23.5.2020 19:56

Istina, neke stvari su ostrije regulirane, ali zato te poslodavac ne smije ne placati,

ako ti placa kasni jedan dan, javis se AK, oni zovu poslodavca, provjeravaju

zasto je placa kasnila, i u slucaju da nesto ne stima, zatvaraju firmu i provjeravaju

financijsko stanje firme - ako su manipulirani podatci financija, firma ide pod kljuc,

prodaje se sav inventar, prvo se isplacaju radnici, pa firme kojima duguju, a ako ista

ostane od tog novca, onda firma moze u rekonstrukciju.

 

U HR je to mnogo opustenije, poslodavac ti moze mjesecima ne isplacivati placu,

i na kraju radnik da otkaz, nema prava na nikakvu isplatu od firme, jer je sam dao otkaz,

nema pravo na naknadu s biroa, jer je sam dao otkaz, i sve pare fino ostanu firmi i drzavi.

 

Zivjela slobodna drzava HR, gdje se smije imati dash-cam, ali ne vrijedi kao dokaz na sudu.

ivanzu ned 24.5.2020 02:01
ramzocro-HCR kaže...
Jumperrr kaže...

Ekipa kakva su iskustva sa problemima na audi b9 2.0 tdi cr i uljnim pumpama? Link Čitao sam da je na poprečno postavljenim cr motorima popravljeno (passat, škoda), dok kod audija sa uzdužno postavljenim motorom još je uvijek problem. Koliko je to točno nemam pojma. Zna li tko možda šta bolje? Hvala. Lp

 Nedavno u razmaku od dva mjeseca su nam došle Dve sedmice GTD sa starom bolešću bregasta + hidropodizači. Povuklo pumpu sa sobom u grob. Jedna 190, druga 230t. 

 

Jedino loše što sam vidio u zadnjih par godina otkad sam se prebacio u tu branšu, glede novih tdi-a.

 

Češće nam se desi da se ljudi voze s začepljenim dpf-om pa si unište turbine, ili otpušu brtve glave, nego bilo šta drugo, ovo su izuzetci u zadnje vrijeme bili..

 

A ovo što si čitao, nije točno. Barem koliko zasad se zna. Bio bi recall sigurno, ili neka halabuka.

Bump, posto ovi noviji VW motori EA288 i EA211 imaju integrirane bregaste u glavu pa se ne mogu zamjeniti koliko je kostao takav popravak?

next'24 ned 24.5.2020 07:44

Jutro ekipa

Situacija je sljedeca, prije 7 dana mijenjao sam ulje na w203 i rekao sam im da cu 5w30 mobil1 pod pretpostavkom da znaju sta rade

Kad sam se vratio samo samo ubacio boce u gepek nisam gledao sta su sipali

I otvaram sutri dan gepek i tamo velika boca 5 litara 5w30 ali specifikacija Ford 913C i 913D,i 2 litra sa mercedesovom specifikacijom kao i sto treba biti

Je li predstavlja problem za auto ovih 5 litara fordove specifikacije? Oba su 5w30

RuskeGTT ned 24.5.2020 10:26

Da li je tko koristio na track dayevima nekakve snimace tipa race chrono i eksternu kamericu (go pro, sjcam) i obd2 bluetooth adapter i kombinirao sve dobivene podatke u nekom programu i tako napravio video sa podacima (npr oblik staze i pozicija na njoj, brzina, okretaji, tlak turba, gas/kocnica, tajmer za vrijeme...)

Koje ste programe koristili? Ja planiram isprobati track addict, koji u sebi ima mogucnost snimanja videa, ako ne uspjem spojiti go pro, obd2 adapter za telemetriju i sve to smixati u video u race renderu ili mozda dataware...cak sam vidio da torque ima data logger i da od tamo se uzme telemetrija i poslije ubacuje u program za video...

Iskustva, savjeti?

Mortiis ned 24.5.2020 10:45
1BIT kaže...
Mortiis kaže...

https://www.youtube.com/watch?v=-o5sbPiqBzQ&t

 

evo jedna vožnja po mom kvartu sa mojom Kia Pro Ceed'

 ajmee kako su ceste dobre, ko avionska pista, pa auto ko po putru vozi, nigdje grbavo, rupa, potonulih šahtova, sve u nivou

 

BTW: skrećeš lijevo, dolazi ti vozilo iz suprotnog smjera i mrtav hladan mu prednost oduzmeš?

Skrećeš desno dolaziš do zebre i vidiš da bi pješaci prešli ali ih ne puštaš, smatraš da su previše pješačili, pa nek naprave pauzu?

 

Vidim i u austriji se traži mjesto više za parking
Ili ovaj sa bmw-om se sprema ulje mijenjati

 

 

Ovog ni u Hrv nema

kombi vozilo pretvoreno u šlepera, tako čudno izgleda...

 

 

BTW: odlična ti je kamerica, video snimka je fakat čista i kvalitetna

 

EDIT:
Polski fiat

 

Rasvjeta kao u centru Zagreba, ove viseće lampe

 @1BIT

 

na kojem to točno dijelu videa hah?

ma ovo na kraju sma kružio okolo jer sam tražio parking (išao na igralište...to tu je odmah uz dunav)

Mortiis ned 24.5.2020 10:46

inače taj tu dio je neki malo starinski dio beča zato sve tako izgleda (i rasvjeta i sve)...

a vidim tebi u oko upali detalji koje ja nika dne bi vidio haha

 

snimano je sa gopro hero 8 black

Mortiis ned 24.5.2020 10:53
Čitatelj kaže...

U AT je zabranjeno snimati u naseljenom podrucju, tako da ako je tvoj video,

bolje ga makni dok ti netko ne prilijepi kaznu. Dash-camovi su takodjer zabranjeni,

osim u sportskim uvjetima, dakle staze, brda, rijeke, jezera itd.

proučio sam sada zakone

fixed/dash camera prilikom vožnje nebi smjelo jer ga smatraju kao surveillance...ako osoba koja je s tobom u autu drži kameru i snima onda je ok...

tako da je ovo ok jer je kameru držao prijatelj

 

samo drone snimke su zabranjene u naseljenim podrucjima (recimo cijeli bec je no flying zone, i onda imas milijune drone vienna videa na youtube...)

1BIT ned 24.5.2020 11:33
Mortiis kaže...
 @1BIT

 na kojem to točno dijelu videa hah?

ma ovo na kraju sma kružio okolo jer sam tražio parking (išao na igralište...to tu je odmah uz dunav)

 10:35 si pogledaj, skrećeš lijevo, dolazi ti audi iz suprotnog smjera i odeš ti prije njega
Al lijepo je kaj ste svi usporeni, nema napetosti, ljutnje, trubljenja, baš vam je lijepo

 

11:35 kad si krug napravio, ista ulica malo niže, dolaze ti pješaci na zebru i kao da si se malo dvoumio, bi li ih pustio ili ne

Mortiis kaže...

inače taj tu dio je neki malo starinski dio beča zato sve tako izgleda (i rasvjeta i sve)...

a vidim tebi u oko upali detalji koje ja nika dne bi vidio haha

 

snimano je sa gopro hero 8 black

 Je je ima par detalja sličnih, ipak je Austro Ugarska gradila Zagreb

Uff ta kamerica košta ko laptop, ali kaj je je, snimka je vrhunska

Mortiis ned 24.5.2020 11:36

a onaj se isto vukao i trazio parking, pa tako i ja kad trazim parking cesto pustam i one druge iako ja imam prednost..jer nevolim se vuci polako pa da usporavam druge

a ono drugo, pa jbg ovi jos nisu ni blizu zebre dosli...to nikad ne stajem onda

 

je kamera je dosta skupa, ali ajd dobra je...pogotovo ta stabilizacija na njoj da se ni neskuzi da se drzi u ruci jer se nimalo ne trese

Anđeo bez falinge ned 24.5.2020 12:42
Čitatelj kaže...

Cuj, meni je Lumia 1020 bila okacena kao navigacija na B-Maxu s lijeve strane od vozaca,

pa kad sam parkirao mi je prisao man-in-green i priupitao "znam li da je dash-cam zabranjen",

te da obrisem sadrzaj. 

hm, postoji li nekakvo zakonsko objašnjenje zašto je zabranjeno snimanje ?

Mortiis ned 24.5.2020 12:50

objasnio mi je prijatelj sto se bavi time i bas se bavi snimanjem dronovima po austriji itd

fiksirana kamera se moze tumaciti kao da nadzires nekog, a ako nisi ovlasten/nemas dopustenje to se nesmije radit...znaci zakonski kao nesmijes, ali u teoriji 99% ces proci bez ikakvih problema kad su normalne snimke u pitanju (kao sto nebi smio imati gopro montiran fiksno na glavu npr...a svi to rade i policija te nece nista ni pitat, prosao sam tako pokraj policije milijun puta biciklom)

e sad ako ostavis bas negdje kameru da snima non stop...to bi se moglo protumacit kao nadziranje...ali kod normalnih videa skuzi se odmah sta je sta naravno

 

samo eto koja razlika je npr drzat kameru u ruci ili ju zasarafit na glavu ja je logicki nebi znao objasnit..meni je to potpuno jednako....cak manje opasno po okolinu ako ju fiksiras na glavu

hahhaajaads ned 24.5.2020 13:21
ivanzu kaže...

Meni Marof skroz dosadna staza, a nije ni jeftina. Hungaroring je malo skuplji, a prava staza. 

 Pa za nekog tko se voli vozikat malo po stazi sasvim solidna, mislim da je rekao da je 200kn za 30min, ak se ganjas to je taman dovoljno da ti auto ne prekipi

ivanzu ned 24.5.2020 13:42

U tome i je problem, mala brzina ne hladi dovoljno dobro motor, a na stazi si uvijek iznad 4000 okr. pa se i kocnice krenu pregrijavati jer kocis dosta jer malo malo neki zavoj, tu bi VW Up bio idealan dok mislim da je za sve ostalo vece patnja osim ako ides tamo driftati. 

hahhaajaads ned 24.5.2020 13:44
ivanzu kaže...

U tome i je problem, mala brzina ne hladi dovoljno dobro motor, a na stazi si uvijek iznad 4000 okr. pa se i kocnice krenu pregrijavati jer kocis dosta jer malo malo neki zavoj, tu bi VW Up bio idealan dok mislim da je za sve ostalo patnja osim ako ides driftati. 

 Da jbg jedino to, staza nema bas neke ravnice pa se i motor i kocnice teze hlade... Valjda su zato i stavili ovaj limit od 30min, pa hladjenje.

Čitatelj ned 24.5.2020 13:54
Anđeo bez falinge kaže...

hm, postoji li nekakvo zakonsko objašnjenje zašto je zabranjeno snimanje ?

 

Zato sto je AT imala GPDR prije GPDR-a, i svi su zbog toga sretni, nema da ti netko snima

imanje, kuce, zgrade itd. Jednostavno nije OK. Javne povrsine u prirodi, kazalista,

stadioni, to mozes snimati, ali ceste kroz naseljeno ne.

 

Do prije 2 godine nije bilo ni Google Street Viewa, tek nedavno je malo to krenulo,

po sredistima gradova, i to ne snima Google nego lokalne firme, kao sto je InterPix.

 

Zasto? Zato! Prvo sto teroristi ne mogu planirati rute za napade, a drugo

sto je zasticena privatnost gradjana.

 

Kome ne pase, dobije kaznu i rijesen problem. Ista stvar je sto u svakoj normalnoj drzavi,

ako zelis snimati film na javnoj povrsini ili privatnom vlasnistvu (osim svog osobnog vlasnistva),

ne smijes snimati bez dozvole grada ili opcine, te u slucaju privatnog vlasnistva, susjedi

moraju biti obavjesteni i dati zeleno svjetlo da je OK da i njihove zgrade/kuce/zemljiste bude u kadru.

 

Slican zakon imaju i Kanadjani - ne mozes snimati u naseljenom bez dozvole, osobito ne dronovima

ili drugim sredstvima kojima bi mogao omoguciti planiranje rute teroristima.

 

Koliko si cuo da je bilo teroristickih napada u AT, a koliko u GB, FRA i drugim zemljama?

Ocito nesto rade kako spada. I nek i dalje rade kako spada. Drzava u kojoj se smetlar cjeni

jednako kao i doktor je ispravna drzava, a drzava u kojoj se u skoli uci da "ako nejdes u skolu ces biti smetlar/seljak/stocar",

je neispravna drzava.

 

Sve je to dio kulture koja se uci od malih nogu. Jedan austrijanac moze imati Porsche, BMW, Ferrari, RR, svejedno, ali ce se drzati

ogranicenja na cestama i na autoputu. Al jedan balkanski ljakse ce kupiti 25g star BMW, tunirati ga, nakon tuniranja

ga ne dati atestirati, niti to dati na znanju osiguranju, sto znaci da vozi neispravno i neosigurano vozilo,

i na kraju krajeva, ubiti sebe i jos nekog na cesti.

 

Nesrece se desavaju svuda - ali koliko smrtnih prometnih slucajeva ima na podrucju ExYu, osobito mladih ljudi ispod 23g,

tog nema nigdje u cijeloj Europi.

ivanoile ned 24.5.2020 14:43
Čitatelj kaže...

Zasto? Zato! Prvo sto teroristi ne mogu planirati rute za napade, a drugo

sto je zasticena privatnost gradjana.

 

Koliko si cuo da je bilo teroristickih napada u AT, a koliko u GB, FRA i drugim zemljama?

Ocito nesto rade kako spada. I nek i dalje rade kako spada. Drzava u kojoj se smetlar cjeni

jednako kao i doktor je ispravna drzava, a drzava u kojoj se u skoli uci da "ako nejdes u skolu ces biti smetlar/seljak/stocar",

je neispravna drzava.

 

Veoma glupo obrazlozenje. Dakle ako u Hrvatskoj nema teroristickih napada, onda radi nesto kako treba? Nije tema za to, ali iskreno se nadam da ne vjerujes u ovo sto si napisao po pitanju terorizma.

 

ZooZ ned 24.5.2020 14:56

Pa sigurnije bi se osjećao da su kamere svuda oko mene, a ne obrnuto. Kao npr. u Bev. Hillsu gdje svaka kuća zakonski mora imati nekoliko kamera (mislim da 2-3) koje gledaju isključivo na ulicu. 

Da dash cam možda nemožeš koristit da sudu, ali ako ti netko npr oduzme prednost i udari te i onda kaže da si nekako ti kriv, samo mu kažeš gledaj tamo je kamera i sve je snimljeno i da vidiš kako odma mijenja priču, tako da do suda nemora ni dolazit.

Austrijanac vozi po ograničenju??? Da u Austriji naravno, zbog velikih kazni, ali zato kad dođu kod nas, rijetko tko vozi ispod 170-180kmh.

Mortiis ned 24.5.2020 15:08

vozi se k po ogranicenju u austriji...zadnje sto se vozi je po ogranicenju

a posto sam napravio u 7god preko 500.000km u samom gradu! onda znam sta pricam...

jednom mi se cak dogodilo u 2 ujutro u zoni 50 da me neki ferrari zaobisao sa minimalno 200km/h jer ga doslovno nisam ni primjetio kad je proletio...(u pitanju je ona ravnica Handelskai)...i 30sek poslije njega jedno 5-6 policijskih auta...

po propisima se vozi samo kad se zna da za 100m dolazi radar, onda svi na kocnicu :D