domi321 sub 29.6.2019 15:36

Starci uzimaju XC60 R-Design a mene zanima jel manja vjerovatnos proklizavanja s AWD ili FWD.

Cijena se nesto malo razlikuje, naravno servisi su skuplji koliko ja znam no cisto me zanima recimo u zavojima itd. jel uopce vrijedi imat

Čitatelj sub 29.6.2019 18:46

Na suhom i ravnom ti je svejedno. Na mokrom i ravnom gotovo svejedno.

Na smrznutom i ravnom - tu ces vec profitirati.

A najvise ces profitirati ako vozis uzbrdo i nizbrdo, jer neces morati stavljati

lance da bi se popeo svuda.

Ako zivis na ravnici - ne treba ti.

domi321 ned 30.6.2019 10:46
Čitatelj kaže...

A najvise ces profitirati ako vozis uzbrdo i nizbrdo, jer neces morati stavljati

Fala a daj mi reci kad se vec kuzis, hybrid kod benzinca xc60 sluzi samo za brze ubrzavanje i preticanje ili tih 400km mogu vozit bez goriva

hahhaajaads ned 30.6.2019 11:11
domi321 kaže...
Čitatelj kaže...

Fala a daj mi reci kad se vec kuzis, hybrid kod benzinca xc60 sluzi samo za brze ubrzavanje i preticanje ili tih 400km mogu vozit bez goriva

Hybrid ti je vise za ekonomicnost voznje. Kad ides u preticanje i stisnes malo vise gasa, pali se benzinski motor i imas punu snagu.

Miro ned 30.6.2019 16:13
domi321 kaže...

Ovo si vjerojatno htio napisati 40km? Naime, tolika mu je autonomija jer ima malu bateriju.

Kako se radi o plug-in hybridu mogao bi se teoretski svaku noć puniti u garaži i na toj kilometraži voziti isključivo na struju (ako je to u standardnom dnevnom korištenju dovoljno). U praksi se to malo kome da tako koristiti i sve završi s miks vožnjom (benzin+struja), kao što je kolega već rekao, u kojoj automatika sama odlučuje kada se i u kojoj kombinaciji aktiviraju različiti motori.

domi321 ned 30.6.2019 17:10

Hybrid ti je vise za ekonomicnost voznje. Kad ides u preticanje i stisnes malo vise gasa, pali se benzinski motor i imas punu snagu.

Kuzim, zato ovaj hybrid ima 5,5 sekundi do 100km/h dok recimo obican benzinac ima 6.5 sec

TheMenstalist ned 30.6.2019 17:22
domi321 kaže...

Kuzim, zato ovaj hybrid ima 5,5 sekundi do 100km/h dok recimo obican benzinac ima 6.5 sec

Zato jer kad je potrebna veća snaga aktivira se i elektromotor (koji ima bolju učinkovitost) i zato jer vjerojatno ima veću snagu. 

Čitatelj pon 1.7.2019 07:41

Po gradu ako vozis ekonomicno, dakle start-stop voznja,

kod hibrida je velika usteda, jer koristis vecinom elektro-motor umjesto benzinca,

koji je u start-stop nacinu rada najrastrosniji - pa umjesto 10l gradske voznje imas od 0-3l gradske voznje.

Na autoputu ti je elektro-motor u ulozi turbo-chargera.

Posmatrač pon 1.7.2019 07:45

samo mala opaska na racun hybrida. Imao sam priliku voziti RAW 4 hybrid, 218 KS cini mi se i nimalo ga nisam stedio i poslije voznje auto putem, gradske voznje kao i sumskim putem sa velikim usponom na kraju pokazao 6,5 l/ 100 km.... Ostao sam bez teksta........

Posmatrač pon 1.7.2019 08:27
Čitatelj kaže...

Imas dvije verzije - AWD cak trosi manje, jer straznji pogon je cisto elektricni.

Koliko mi rece trgovac nije jos izasao u AWD verziji. Barem nije bila prije par mejseci kad sam je vozio....

Čitatelj pon 1.7.2019 09:20

To je vjerovatno vezano uz regiju - primjerice u HR je vec dostupan novi Camry, dok se za Austriju ocekuje predstavljanje u Prosincu.

Izgledom je isti, cijena je nesto visa, isprobao sam ovog i super je. Potrosnja po brdu gore-dolje,

grad/autoput, od 5.5 do 5.8l. Stedjiv a tezak. Zanimljivo vozilo koje dokazuje, da ako ne moras

slepati prikolicu, Diesel ti nije potreban.

Ovog sam isprobao:

http://falbesoner.toyota.at/vehicles/toyota-rav4-25-hybrid-style-awd/