Automobili

Pranje motora i motornog prostora

Čitatelj pet 7.6.2019 08:46

Osobno to ne preporucam. A nebi nikome savjetovao kupnju vozila na kojem se vidi

da je motor pran.

 

1. Ako nije pran suhim ledom, nije dobro. Makar ni suhi led po meni nije zdrav za elektroniku i gumene brtve i kablove.

2. Osobito se to ne radi kad dovezes vozilo, a svima se zuri, pa onda toplu masinu naglo hladis

3. Ako igdje i ulje curi, to vise ne vidis jedno vrijeme, i time nisi rijesio problem

 

Ionako se vozite u vozilu, ne ispod haube. Motor moze biti i prasnjav, nije bitno, treba ga samo odrzavati,

ako se nakupi lisca i grublje prasine, mozes malo metlicom lagano proci i pocistiti, vise nista.

 

Motor jedino glancas ako imas neku jurilicu koju ces staviti na Showroom na nekom okupljanju, susretu itd.

Al ti motori su ionako modani, glancani i gazeni, i to rade ljubitelji kojima je to hobi.

 

Dakle, kad netko ima cist motor, a auto je stariji od godinu dana i ima vise od 25.000km, preskociti.

Motor mora bit prasnjav i prljav, to je potpuno normalno. Onaj tko pere motor pred prodajom, skriva nedostatke.

expert man pet 7.6.2019 09:16

Ma dajte treba se snaći ja sam kad sam prodavao neku staru kantu koja je trošila ulja skinuo karter i pumpu i tamo gdje je drugi kraj šipke za mjerenje sa co2 aparatom zavario malu limenu posudicu u koju sam nalio ulje tako da bi šipka mjerila iz te posudice tako i da u motoru nema ni kapi ulja šipka pokazuje da ima do vrha i ja čovjeku kažem evo napravi 200 km ako ti na šipci fali kap ulja poklanjam ti auto ha ha al je nasjeo kad pokazuje neku grešku na lampici onda rastaviš instrument tablu i samo preko sijaličice ili diode zaljepiš komadić izolir trake sve sastaviš i nema više greške samo što ja kad prodajem kažem kupio si to što si vidio ne moj mi poslje dolaziti jer ja ti ne garantiram ništa hoćeš nećeš .

fer-de-lance pet 7.6.2019 09:30

Upravo na to sam i ciljao.

Ima drlog koji slini ulje na sve strane, oprao bude mašinu, stavio ono sranje kaj privremeno poštopa rupice, vratio kilometre, limariju pokrpao tijestom i malo sprejem prošao, i onda: bratko, auto ko nov, evo dvadeseta mu godina a nema ni 100 hiljada, bio garažiran, majke mi....

Zato smo kao narod tu gdje jesmo, i zaslužujemo i puno gore nego kaj nam je.

 

 

Jakovp pet 7.6.2019 09:35
expert man kaže...
Ma dajte treba se snaći ja sam kad sam prodavao neku staru kantu koja je trošila ulja skinuo karter i pumpu i tamo gdje je drugi kraj šipke za mjerenje sa co2 aparatom zavario malu limenu posudicu u koju sam nalio ulje tako da bi šipka mjerila iz te posudice tako i da u motoru nema ni kapi ulja šipka pokazuje da ima do vrha i ja čovjeku kažem evo napravi 200 km ako ti na šipci fali kap ulja poklanjam ti auto ha ha al je nasjeo kad pokazuje neku grešku na lampici onda rastaviš instrument tablu i samo preko sijaličice ili diode zaljepiš komadić izolir trake sve sastaviš i nema više greške samo što ja kad prodajem kažem kupio si to što si vidio ne moj mi poslje dolaziti jer ja ti ne garantiram ništa hoćeš nećeš .

 Daj odi na neki seljački forum s ovakvim postovima, ti i ljudi poput tebe su najobičniji paraziti ovog društva... Prosvjedujete protiv cigana a ponašate se gore od njih.

 

Sigurno bi ti bilo drago da je tebi netko uvalio takvu krntiju? Ili da si prodao takav auto nekom tipu koji će kasnije doći i poslati te u blnicu na mjesec dana?

 

 

tokagee pet 7.6.2019 12:59

Ljudi polako sa zaključcima i totalno o drugoj temi raspravljate.

 

1. pitanje je bilo jednostavno a glasilo je GDJE da ga odvedem na pranje ako netko ima iskustva i preporuke, a ne zasto zbog čega zbog koga itd.

2. NISAM nigdje spomenuo da prodajem auto jer auto NE PLANIRAM u skoro vrijeme prodavati jer je auto u vlasništvu već 23 godine (VW POLO 6n1).

3. Pošto je star 23 godine (cc 224 000km) uredno održavan za razliku od nekih novijih autmobila koje su u pravom smislu riječi "krntije" ali nikada do sada nije motorni prostor opran a ulja ima više manje svugdje po malo jer je nekada puštao ulje i to sam uredno popravljao a i nekada je prilikom promjene ulja znalo se izlit ulje i eto godina po godina i to se nakupi

4. djelatnik sa tehničkog me poslao da operem motor jer kako kaže "zauljen je motor" mada trenutno nigdje ne pušta ulje.

 

Dakle, ne prodajem automobil, automobil je tehnički ispravan nego me je lik na tehničkom zakačio, bad luck.

minarelli pet 7.6.2019 13:38

A i vi debili odma napadate covjeka bzvz, ja sam samo jednom u 8 god prao motor i to iz razloga jer sam ga vadio van i preslagivo pa mi se nije dalo bas serafit po masnom em si prste nauljis em je alat mastan pa se sve sklize itd. Posle remonta evo 3 god proslo motor suh ko barut i osim prasine nema niceg drugog na njemu. 

 

Kupi si u tokicu dimer, razrijedi ga po uputama naspricaj motor i na bilo kojoj samousluznoj auto praoni to sam odradi

minarelli pet 7.6.2019 13:58

Al opcenito nevidim svrhu komentiranja necega kaj autor nije uopce spominjao... Ak je pito di i kak oprat odgovorit mu konkretno a ne odma neke sumnje bacat kako "mozda" oce zavaljat nekoga. Jebe ti se kaj bu on sa autom kasnije, pito je odgovoris mu i svi sretni i zadovoljni

Posmatrač pet 7.6.2019 14:11
minarelli kaže...

Al opcenito nevidim svrhu komentiranja necega kaj autor nije uopce spominjao... Ak je pito di i kak oprat odgovorit mu konkretno a ne odma neke sumnje bacat kako "mozda" oce zavaljat nekoga. Jebe ti se kaj bu on sa autom kasnije, pito je odgovoris mu i svi sretni i zadovoljni

 Pa i jesam odgovorio ;)

expert man pet 7.6.2019 22:24

Nije to varanje to je trgovina , kako top shop prodaje poluproizvode koji ne valjaju i nikom ništa sve legalno.možete vi komentirati što hoćete samo i mene su puno puta prevarili zato kod kupnje auta bježite što dalje od majstora i mehaničara jer tu vas samo mogu prevariti. Ako neko može prevariti mene zašto ja ne bi mogao nekog drugog?

dustydaman pet 7.6.2019 22:47

Jad i bijeda opravdanje... oni barem imaju nekakav rok za reklamaciju a ti? Kažeš kupcu, vidio si što si vidio a a u glavi misao: ono što ne vidiš to sam te ja lijepo sprejebao ali tek ćeš kasnije skužiti hahaha.... svašta bi ti se sad moglo reći ali nisi vrijedan ni koliko je crno pod noktom, nula si, dno dna 

Posmatrač sub 8.6.2019 07:51
expert man kaže...

Nije to varanje to je trgovina , kako top shop prodaje poluproizvode koji ne valjaju i nikom ništa sve legalno.možete vi komentirati što hoćete samo i mene su puno puta prevarili zato kod kupnje auta bježite što dalje od majstora i mehaničara jer tu vas samo mogu prevariti. Ako neko može prevariti mene zašto ja ne bi mogao nekog drugog?

 Dno dna od razmisljanja....

vrinho sub 8.6.2019 13:26
expert man kaže...

Nije to varanje to je trgovina , kako top shop prodaje poluproizvode koji ne valjaju i nikom ništa sve legalno.možete vi komentirati što hoćete samo i mene su puno puta prevarili zato kod kupnje auta bježite što dalje od majstora i mehaničara jer tu vas samo mogu prevariti. Ako neko može prevariti mene zašto ja ne bi mogao nekog drugog?

 Kako nazivaš one koji su te prevarili, ajde slobodno izgovori te predivne riječi. Onda ih slobodno upotrijebi na sebi jer si isti ko i oni. 

expert man sub 8.6.2019 21:38

Nazivam ih inteligentnim jer nećete vjerovati kakve vrste"popravaka" sam ja vidio" evo jedan primjer čovjek je na Fiat stavio lamelu od tko zna čega i to još potrošenu  a napravio je tako da je spojničku osovinu obrusio u šesterokut brusilicom a u sredinu lamele zavario gedoru i tako sastavio auto je vozio bez problema a kad sam pokušao zamjeniti lamelu morao sam napraviti isto što i on samo sa drugom lamelom i rješavati se auta jer tu se nije moglo ništa nego staviti drugi mjenjač a to se ne isplati.Ili ljudi stave amortizere od tko zna čega samo preprave nosače brusilica tokarski stroj i aparat za varenje čine čuda kvar za koji treba 300 eura napravi se za 100 kn i naplati 300 eura

hahhaajaads sub 8.6.2019 22:13

Ak oce malo kvalitetnije odradjen posao ima Auto Partes, zadnji put kad smo tam bili znaci motorni prostor je izgledao kao iz tvornice, sve povrsine ciste kistom i stavljaju nekakve "kemikalije" protiv masnoce i jos nekih stvari. Jedino kaj je malo skuplji, 250kn je ciscenje motornog prostora...