Automobili

Jedna strana pokazivača smjera ne radi

joze sri 4.9.2019 08:41

Pozdrav,

imam neobičan problem kod Clia 2015. godište. Naime ponekad (vrlo često) u zadnja dva dana "zblesira" cijela jedna strana žmigavca i jednostavno ne radi.

 

Kad dođe do tog problema, svjetla ne svijetle kao ni lampica na kontrolnoj tabli. Također nema ni klik zvuka.

 

Kod paljenja sva 4, sve radi osim te jedne strane kao i kod otključavanja i zaključavanja vrata.

 

 

Otišao sam do jednog auto električara i kaže kako nikad nije čua za taj problem. Otiša sam do drugoga koji je spojio na dijagnostiku i laički mi rekao kako pokazuje nešto u napajanju. On je isto ostao zatečen, izbrisao je sve te greške i tada je opet radilo ali ne zadugo.

 

Često se problem riješi gašenjem i paljenjem motora ali se nakon kratkog vremena opet zblesira.

 


Ima li tko kakvu ideju što bi mogao biti problem jer do sada dva servisera imaju upitnike u glavi

 

 

Čitatelj sri 4.9.2019 11:16

Za pocetak provjeri kontakte na stekerima od zmigavaca, te do racunala.

 

A druga stvar, mozda elektronika u samoj rucici zeza, pa ako imas drugu, ne mora bit

nova, odes na auto-otpad, sigurno imaju odgovarajucu za sitan iznos, pa promjenis i probas.

 

Takodjer prvo vidi dali su ti svi osiguraci ispravni i stabilni, da nisu klimavi u lezistu, ili da nije leziste oksidiralo.

 

U najgorem slucaju ces morati kupiti sam modul za signalizaciju. Originali znaju kostati parsto kuna,

al ima i zamjenskih tako da se raspitaj u trgovini sa auto dijelovima.

footballer sri 4.9.2019 14:24

Nedavno sam imao sličan problem, VW je u pitanju, bio je problem s relejem žmigavaca (u VW je to spojeno s pokazivačem smjera, barem u starijim modelima). Znao je i zaštekati tako da se na ploči upale oba pokazivača a vani ni jedan ne radi.