bones1802 ned 25.9.2011 13:42

pozdrav.. planiram uzeti neki set zvučnika 5.1 pa razmišljam koji.. eto u oko mi zapeli Logitech Z906 5.1 , pa me zanima da li vrijede te love i ako ima ko neke drugo za predložiti.. zvučnike bi spojil na komp i tv preko optike.. najviše za muziku i filmove bi ih koristil... može prijedlog i za kučno kino do 2k...

thnx

CrnaBitanga pon 26.9.2011 12:36

Evo pišem ovdje da ne otvaram drugu temu - isto tako trebam neke 5.1 zvučnike, obavezno s optičkim ulazom, jer ih mislim optikom spojit na WDTV Live.

Dakle, nemam pojačalo, receiver i slično, već bi direktno iz škatuljice u Panasonicovu X20E plazmu...

 

Ono po čemu se razlikuje ovaj post od glavnog - što manje para a da je ipak neka kvaliteta (Logitech, Creative itd..)... šroteksi i peveci za 300 kn me ipak ne zanimaju!

 

Hvala i lp

apoteka pon 26.9.2011 14:35
CrnaBitanga kaže...

Evo pišem ovdje da ne otvaram drugu temu - isto tako trebam neke 5.1 zvučnike, obavezno s optičkim ulazom, jer ih mislim optikom spojit na WDTV Live.

Dakle, nemam pojačalo, receiver i slično, već bi direktno iz škatuljice u Panasonicovu X20E plazmu...

 

Ono po čemu se razlikuje ovaj post od glavnog - što manje para a da je ipak neka kvaliteta (Logitech, Creative itd..)... šroteksi i peveci za 300 kn me ipak ne zanimaju!

 

Hvala i lp

mozes li wdlive spojit ikako osim optike

ako ne, ostaju ti logitechovi

ili neko kucno kino, ali bolje logitech

 

stvar je sto ti zvucnici imaju dekodere koji dizu cijenu

goodie pon 26.9.2011 14:46

Ako su dobri kao njihovi prethodnici Z5500,koje posjedujem, mogu ti reći da zvuk koji proizvode mame osmjeh na lice ljudi koji slušaju.

Jedna od boljih kupovina u životu, zasad.

Ako pare imaš......kupuj!!!

mar123 pon 26.9.2011 14:49

isti su ko z5500 samo "lijepse" upakirani. one price to nista nevalja sve su stedili sve je manje nego na z5500 su gluposti. daju isti a neki recenzenti kazu cak i bolji zvuk od z5500. jos jedan plus im je sto su jeftiniji od z5500.

CrnaBitanga pon 26.9.2011 14:58
apoteka kaže...
CrnaBitanga kaže...

Evo pišem ovdje da ne otvaram drugu temu - isto tako trebam neke 5.1 zvučnike, obavezno s optičkim ulazom, jer ih mislim optikom spojit na WDTV Live.

Dakle, nemam pojačalo, receiver i slično, već bi direktno iz škatuljice u Panasonicovu X20E plazmu...

 

Ono po čemu se razlikuje ovaj post od glavnog - što manje para a da je ipak neka kvaliteta (Logitech, Creative itd..)... šroteksi i peveci za 300 kn me ipak ne zanimaju!

 

Hvala i lp

mozes li wdlive spojit ikako osim optike

ako ne, ostaju ti logitechovi

ili neko kucno kino, ali bolje logitech

 

stvar je sto ti zvucnici imaju dekodere koji dizu cijenu

Mogu spojiti preko RCA, i sad je spojen na plazmu preko rca. Ali zašto sve ovo pitam - najčešće gledam 720p ili 1080p filmove s torrenta koima je zvuk ili u 5.1 dts-u ili 5.1 dolby digitalu.

I sad nastaje problem - dijelovi filma u kojima prevladava govor su puno tiši od dijelova koji obiluju pucnjavom, glazbom itd... Jedan kolega koji se kuži u problematiku kaže da je to zato što je telka stereo, a film 5.1 i više kanala se ne može ispravno reproducirati na stereo zvučnicima.

Žongliram po daljnskom ovisno o scenama i to mi je već dojadilo. stoga bih uzeo 5.1 zvučnike, rasporedio po sobi i problem riješen.

 

Sad, ako mi možete objasniti koja je razlika, tj. što bih dobio a što izgubio RCAvsOptika - bio bih vam zahvalan!

 

lp

 

apoteka pon 26.9.2011 15:12

ako imas dovoljno rca (sto sumnjan) za 5.1 izlaz, nema znacajne razlike

a problem s tihim govorom bi se trebali rijesit u samom uredaju wdtv

ako ima postavke za promijenit izlaz u stereo

 

ja npr. na pc-u iman quad sistem i tako je podeseno

pa se centralni umixa u prednja dva

CrnaBitanga uto 27.9.2011 08:37

Tako sam si nekako i mislio... dakle, receiver (neka osnovna Yamaha će biti sasvim ok) + Logitech ili Creative 5.1 zvučnici.

Pitanje, zadnje, obećajem - da li onda zvučnici mogu biti neki analogni, pošto (zaključujem) da iz WDTV-a optika ide u receiver, a iz receivera chinch ili RCA u zvučnike?

 

Hvala!

apoteka uto 27.9.2011 10:45
CrnaBitanga kaže...

Tako sam si nekako i mislio... dakle, receiver (neka osnovna Yamaha će biti sasvim ok) + Logitech ili Creative 5.1 zvučnici.

Pitanje, zadnje, obećajem - da li onda zvučnici mogu biti neki analogni, pošto (zaključujem) da iz WDTV-a optika ide u receiver, a iz receivera chinch ili RCA u zvučnike?

 

Hvala!

ne treba ti receiver + pc zvucnici

jer oba imaju ugradena pojacala i moze ti sprzit pojacalo od zvucnika

 

trebaju ti pasivni 5.1, nesto kao

http://www.technomax.hr/detalji_proizvoda.da238441abee4daa975b3b4273b30e80.zvucnici-mordaunt-short-carnival-hts-black.aspx

 

skupo je, ali je dosta efektno

ima i jeftinijih, bez suba (ako ti je mala soba)

ili napravis sistem s prednja 3 zvucnika, bez sub-a i surrounda, ali kostat ce te samo malo manje

 

odg na drugo pitanje - da

ali receiveri, pogotovo jeftiniji, mozda nece imat rca izlaze za zvucnike, neko stipalice za kabele

Toxy uto 27.9.2011 10:56

I ja sam gledao tako nešto, a da opet ne nabavljam još jednu škatulju doma u obliku receivera...

 

Logitech ima dobre ulaze, ali nema recimo HDMI-a, a meni je to npr bila dobra opcija ako na telki imaš pomanjkanje HDMI-a kao ja...

 

Ja sam uzimao u obzir i ove zvučnike Onkyo HTX-22 HDX...

 

Znači sub u sebi ima pojačalo pa netrebaš receiver ima ulaze optičke, HDMI, i analogne što je dosta skoro za sve jedino kod ovoga je banana što ti daju 2 + 1 zvučnike, a prodaju kao još neki komplet centralnog zvučnika i 2 satelita zasebno za nekih 1,000 HRK. Nekom je to nedostatak nekom to baš i odgovar jer se recimo ovi sateliti kad nabaviš prave zvučnike mogu staviti kao zadnji i napred si staviš neke bolje zvučnike, ali to sve skupa podiiže cijenu tako da.... Možda bi Logitech bio najbolje rješenje, ja se sve mislim odlučit za njega...