maraac sub 1.10.2011 13:13

Htio bi kupit neke zvucnike koji bi primarno bili za slusanje glazbe i za filmove. Za oko su mi zapeli corsair sp2500. Sad mene zanima dal bi ja mogo za nekih 2000 kn (200 kn +-) kupit neki reciver+ neki zvucnici i sub. I dal ce to za 2000 kn bit kvalitetnije od corsaira?

dubravkol sub 1.10.2011 16:21

Za 2200Kn teško. Trebalo bi ti barem 3000Kn. Receiver ti preporučam početne Yamahe, imaju dovoljno snage i rade sasvim ok. Zvučnici Diamondi 9.1, neki Missioni. Woofer isto tako, Mission M3as bi se dao nać za cca 900Kn, nije neki bajni ulov, malo tutnji ali je čisto ok.

 

Tak da bi se za 3000Kn dalo nekaj sklepati, samo treba vrebati ponudu rabljenog . Ali mislim da kad to uzmeš pc zvučnici nemaju kaj tražiti u usporedbi.

maraac sub 1.10.2011 17:43

Ma nebi ja za to dao 3000 kn. Vidio sam da se one yamahe mogu nac ta 1500 kn u ducanu. Vidim da po oglasnicima ima puno sony recivera za oko 500-600 kn, kakvi su ti reciveri, jel to valja sta? Jer mozda nađem takav neki reciver pa onda mogu vise para dat za zvucnike. Reciver bi trebo podrzavat 5,1 jer cu slagat 5,1 sustav.

Dragon23288 sub 1.10.2011 19:15
maraac kaže...
Htio bi kupit neke zvucnike koji bi primarno bili za slusanje glazbe i za filmove. Za oko su mi zapeli corsair sp2500. Sad mene zanima dal bi ja mogo za nekih 2000 kn (200 kn +-) kupit neki reciver+ neki zvucnici i sub. I dal ce to za 2000 kn bit kvalitetnije od corsaira?

Zvucnici za glazbu Corsair?

 

Yamaha, JBL, Denon..nikakav Corsair (imho).

 

Moja preporuka receivera Harman Kardon AVR 145....3000 kuna, ali bolje ti je ustedjeti..

 

Eto, pozdrav

mar123 sub 1.10.2011 20:15

Ocito nisi shvatio moj post. Nisam mislio da je corsair bolji od receivera nego da je corsair odlican u svojoj klasi(pc zvucnici). Naravno corsair je puno jeftiniji od nekog receivera plus zvucnici.

BORG sub 1.10.2011 20:26
mar123 kaže...
to jos jedan koji je prvi put cuo za corsair zvucnike i nema pojma, puno audiofila je reklo da su zvucnici odlicni tako da ne pricaj da nevalja.

An audiophile, from Latinaudio[1] "I hear" and Greek philos[2] "loving," is a hobbyist who seeks high-quality audio reproduction via the use of specialized high-end audio electronics.[3][4] Audiophiles prefer to listen to music at a quality level that is as close to the original performance as possible using high fidelity components.

 

 

Znaci tu nekakvi PC zvucnici se nemogu svrstati.

mar123 sub 1.10.2011 20:33

Isuse kako ne kuzite moj post. Znam sto je audiofil i samo kazem da ih je dosta na internetu reklo da su isprobali corsair i da briljira. Ali ako ne vjerujete pohledajte post od lazarusa kad je reko da su corsairovi zvucnici odlicni a i sami znate da je on audiofil.

cassini sub 1.10.2011 21:09
mar123 kaže...
Isuse kako ne kuzite moj post. Znam sto je audiofil i samo kazem da ih je dosta na internetu reklo da su isprobali corsair i da briljira. Ali ako ne vjerujete pohledajte post od lazarusa kad je reko da su corsairovi zvucnici odlicni a i sami znate da je on audiofil.

 svi smo mi audiofili...samo neki ne žele dat realnu cijenu već bi oni takvu opremu u trećinu cijene.

 

 

sony receiveri za HT su najgora klasa...ako želiš da ti to lijepo izgleda složeno kako bi ti frendovi zavidjeli, uzmi Sony i neke škatule što veće to bolje i auto woofer i nek se čuje 5 ulica dalje...

 

pa kad odeš kod nekog tko ima pristojan sistem (cca 4000-5000kn) onda buš videl i čul na što si ti potrošio SVOJE novce...

overlord666 sub 1.10.2011 21:10

kupi neki od yamahe receiver na akciji i da je 5.1 od 105 il 100W po kanalu i miran si. ja imam yamaha ry-v465 kupljen prije par mjeseci za 2000 kn u svijetu medija i zadovoljan sam s njim. a za zvučnike onda zašparaj malo il pogledaj na njuškalu neke rabljene i kupuj ih tek kad ih čuješ i vidiš, a ne da ti ih neko šalje poštom pa onda dobiš drek.

cassini pon 3.10.2011 21:17

Dirt - joj, joj, joj...zvulje u čošku...nejednaka udaljenost centa do lijevog i desnog zvučnika...TV previsoko......nisi imo neki drugi regal za kupit???

zašto ispod regala nema ništa?? zašto Yamaha nije na onom najdonjem elementu???

sumnjam da imaš barske stolice sa kojih gledaš TV??

DiRT pon 3.10.2011 21:51
cassini kaže...

Dirt - joj, joj, joj...zvulje u čošku...nejednaka udaljenost centa do lijevog i desnog zvučnika...TV previsoko......nisi imo neki drugi regal za kupit???

zašto ispod regala nema ništa?? zašto Yamaha nije na onom najdonjem elementu???

sumnjam da imaš barske stolice sa kojih gledaš TV??

Joj joj, puno pitanja, al ok. :D Zvuk je kalibriran točno na mjestu gdje je trosjed i tamo se najbolje čuje. Baš sam jučer hodao po sobi i slušao gdje se najbolje čuje i uistinu na sjedećem mjestu je najbolji (najsavršeniji :D). Znam da se može još više izvuć iz ovog sistema sa još boljim smještajem u sobi te dodati neki veći tepih. Inače ovo se čuje, sigurno mogu reć duplo bolje i kvalitetnije od mog Logitech Z-5500. Jednostavno, navikneš se na takav smještaj i to mora biti tako, a i membrane su zaštićene sa metalnim mrežicama ispod originalnih mrežica, a TV mora biti tu, sve zbog djeteta i sigurnosti komponenti. :)

A barske stolice ne mislim stavljat. Možda u kuhinji. :D

 

...Jučer baš gledao na Youtube-u BF3 Gameplay u HD-u + 2D u 3D convert slike na TV-u. Kako je to dobro. Moram probat tako igrat. :D

 

 

Da se vratim na temu, dakle, ako se ima manje od 3000 kn, preporučam da se ne ulazi u hi-fi svijet, može jedino polovno, al treba nać nešto dobro i šta će trajat. :)
Inače, dajem glas za ove Corsair zvučnike jer nemreš nać za 1500 kn il kolko već ništa bolje. A ako imaš više novaca, 2000 kn (?), onda možeš slobodno uzet Logi Z906 jer će za većinu potreba biti dovoljan.


EDIT:
Sad tek vidim. Čemu opet pitanja kad si već sve dobio i tamo? http://www.bug.hr/forum/topic/periferija/corsair-sp2500-vs-z5500/114581.aspx?page=2

maraac pon 3.10.2011 22:35

ma onu temu sam otvorio jer sam namjeravo kupit neke pc zvucnike pa da vidim sto je bolje. sad se situacija malo promjenila i mozda bi uspio nabavit oko 3000 kn pa da onda kupim receiver i zvucnike za to. sto preporucate za te pare(nebi polovno)? naso sam yamaha receiver za 1588 kn ali neznam koje zvucnike uzet i neznam dal uzet 2.1 ili 5.1. kako se krecu cijene woofera?